środa, 8 lutego 2023 • Imieniny Jana i Piotra

Zostaw auto, weź rower

Autor: GWE24.pl • 10 lipca 2012 • 0 0

2012-07-07_kolorowe_roweryfotdorotanelke5.jpg

Akcja jest częścią unijnego projektu „SEGMENT”, w którym Gdynia uczestniczy. Pojazdy w różnych kolorach  - czerwony i zielony z barwnymi kwiatami w koszykach czy lalką i misiami – spotkać można np. spacerując ulicami Świętojańską czy 10 Lutego w okolicach gdyńskiego magistratu i jego filii.

Unijny projekt „SEGMENT” („Segmented marketing for energy efficient transport”) ma za zadanie przekonać mieszkańców do alternatywnych wobec samochodu, zarazem bardziej przyjaznych środowisku, sposobów przemieszczania się. W Gdyni realizowany jest od kwietnia 2010 r. i potrwa do marca 2013 r. Częścią projektu jest m.in. konkurs „Do pracy na rowerze”, a także kampanie skierowane do uczniów rozpoczynających szkołę podstawową i ich rodziców oraz rodziców noworodków, którzy podróżują z pociechami do ośrodków zdrowia.


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.