piątek, 2 czerwca 2023 • Imieniny Erazma i Marianny

Zdrowie i forma w prezencie

Autor: GWE24.pl • 9 grudnia 2015 • 0 0

2015-12-11_prezent.jpg

Rozwiązaniem może okazać się odpowiednio dobrany prezent, który nie tylko pozwoli szybko powrócić do przedświątecznej formy, ale także zadba o stan zdrowia osoby, której go podarujemy. Przy wyborze tego typu prezentu powinniśmy zastanowić się jaką formę aktywności preferuje osoba, której chcemy podarować taki upominek. Czyli: czy jest aktywna i chętnie wykonuje ćwiczenia? A może unika wysiłku fizycznego lub jest zbyt zapracowana, by znaleźć na niego czas? Oto cztery propozycje sprzętu sportowego i fitness, które umożliwią powrót do przedświątecznej formy bez wychodzenia z domu.
Skakanka
Kojarzona przede wszystkim z dzieciństwem, w dorosłym życiu może stać się prawdziwym sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami i niechcianymi fałdkami. Aby osiągnąć najlepsze efekty, należy ćwiczyć codziennie przez minimum pół godziny. Podczas treningu ze skakanką poprawia się nastrój i samopoczucie, zostaje przyspieszona przemiana materii, spadają kilogramy – pod warunkiem, że będziemy konsekwentni w regularnych ćwiczeniach.
Hula hop
Hula hop niezmiennie, od wielu lat, cieszy się ogromną popularnością wśród osób pracujących nad poprawą sylwetki. Jak jednak kręcić kołem, aby efekty były widoczne? W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni model koła – najlepiej o masie od 1,5 do 2 kg i z wypustkami, które będą również wykonywały masaż ciała. Najlepsze efekty można osiągnąć przy regularnych ćwiczeniach 2 razy dziennie po 20 minut – pamiętając o tym, aby pierwsze treningi były krótsze i stopniowo wydłużane. Ćwiczenia z wykorzystaniem hula hop pozwalają sukcesywnie zmniejszyć obwód talii, pozbyć się niechcianych boczków, wyrzeźbić oraz spłaszczyć brzuch, a także wyszczuplić biodra.
Rower stacjonarny
Rower stacjonarny należy do urządzeń typu cardio. Przy regularnych treningach spalana jest duża ilość kalorii, dzięki czemu nasze ciało staje się smuklejsze. Podczas tego rodzaju treningu, najintensywniej pracują mięśnie nóg – łydek i ud, a także pośladków oraz brzucha. Trening na rowerze stacjonarnym można rozróżnić na dwa rodzaje: umiarkowane – aerobowe, służące do poprawy kondycji fizycznej oraz pozwalające na zwiększenie ogólnej sprawności organizmu oraz intensywne – interwałowe, polegające na wykonywaniu cyklu krótkich, ale bardzo intensywnych ćwiczeń, spalających nadmiar tkanki tłuszczowej.
Platforma wibracyjna
Platforma wibracyjna Vibrostation do użytku domowego to nowość na polskim rynku fitness. Działanie tego rodzaju platformy opiera się na systemie drgań przechylno – osiowych. Oznacza to, że wystarczy na niej stanąć, aby wibracje pobudziły wszystkie partie mięśniowe do pracy. Podczas jednego, 30-minutowego treningu złożonego z trzech 10-minutowych sesji na wybrane partie ciała, do pracy zostaje zaangażowane 100 proc. mięśni, dzięki czemu tkanka tłuszczowa spalana jest szybciej niż w trakcie konwencjonalnych ćwiczeń. Jedna sesja treningowa na platformie wibracyjnej pozwala spalić ok. 350 kcal.
Wybierając prezent w formie sprzętu sportowego lub fitness powinniśmy kierować się przede wszystkim predyspozycjami osoby, której chcemy go podarować, ale także budżetem, którym dysponujemy. Jeśli nie jesteśmy w stanie przeznaczyć znacznej kwoty na prezent, warto skupić się na mniejszych i tańszych rozwiązaniach, natomiast jeśli nasz budżet jest większy – może warto zainwestować w coś, co z całą pewnością będzie służyło przez długie lata i przyniesie oczekiwane efekty bez większego wysiłku.


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.