sobota, 19 września 2020 • Imieniny Januarego i Konstancji

Zbiórka żywności Caritas

Autor: GWE24.pl • 11 grudnia 2015 • 1 0

2015-12-11_caritas_zbiorkazywnosci_plakat-.jpg

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki, która zostanie przeprowadzona w supermarketach i sieciach handlowych w całej Polsce, wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki dla najuboższych rodzin. Najpotrzebniejsze są artykuły codziennej potrzeby, takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze i konserwy, a także środki czystości.Właśnie rozpoczął się Rok Miłosierdzia, które wyraża się w konkretnym działaniu. Każdy powinien przeżyć te Święta z godnością. Pomóżmy naszym najuboższym braciom – zaapelował dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz. Paczki żywnościowe trafią w pierwszej kolejności do rodzin będących w najtrudniejszej  sytuacji materialnej. Caritas pomoże również będącym rodzinom wielodzietnym i osobom samotnym. W ośmiu przeprowadzonych zbiórkach zebrano ponad 2248 ton żywności, a wsparcie trafiło do około 518 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek diecezjalnych Caritas. Każdorazowo w akcji uczestniczy około 10 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, którzy zbierają żywność w około 2 tys. sklepów w całej Polsce. Bożonarodzeniowa zbiórka prowadzona będzie w sklepach sieci: Biedronka, POLOmarket, Lewiatan, w hipermarketach Carrefour, w sklepach Społem, Netto, ABC, Auchan, Intermarche, Jedynka, Piotr i Paweł, Real, Stokrotka, Tesco i wielu innych.

Artykuły zebrane podczas akcji z Biedronki trafiają m.in. do jadłodajni dla ubogich, noclegowni dla osób bezdomnych, domów dla samotnych matek, świetlic dla dzieci i innych organizacji zajmujących się opieką nad najuboższymi. W wybranych sklepach Biedronka od listopada odbywają się także zbiórki prowadzone przez Polski Czerwony Krzyż, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Legnica oraz w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W ramach przedświątecznych działań sieć Biedronka przekaże również produkty partnerom akcji dedykowanym osobom bezdomnym. Wśród wspieranych projektów znajdzie się m.in. akcja realizowana wspólnie ze Strażą Miejską w Warszawie oraz Wigilia dla bezdomnych w Krakowie. Biedronka wsparła także m.in. Fundację Opieka i Troska oraz Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie, której przekazała ponad 1500 paczek dla dzieci i dorosłych w ramach akcji Opłatek Maltański, odbywającej się w 17 miastach w całej Polsce. Wspólnie z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej sieć organizuje także spotkanie mikołajkowe dla dzieci, którym podaruje 1000 gwiazdkowych upominków. Co roku spółka włącza się także w charytatywne akcje TVP „Reklama dzieciom” oraz „Blok Mikołajkowy” Telewizji Polsat. Dochód z bloków reklamowych, emitowanych w okresie świątecznym, przekazywany jest w całości potrzebującym dzieciom. Także i w tym roku nie zabrakło Biedronki wśród darczyńców w obu blokach reklamowych dedykowanych potrzebującym.


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

patriota (2015-12-15 10:14)
Bardzo mnie cieszy taka pomoc w wsparcie akcji świątecznych przez sklepy. Jak będę na kolejnych zakupach w Polomarkecie to na pewno coś tam wrzucę wolontariuszom :)