sobota, 19 września 2020 • Imieniny Januarego i Konstancji

Zatrzymali sprawcę włamania do Prokuratury?

Autor: GWE24.pl • 16 grudnia 2015 • 1 0

2015-12-16_dsc_0865.jpg

Wczoraj wieczorem został zatrzymany mężczyzna, mający najprawdopodobniej związek z włamaniem do budynku Prokuratury Rejonowej w Wejherowie.

 

Jest to 27-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Osadzono go w areszcie na 48 godzin i być może usłyszy zarzuty kradzieży z włamaniem.

 

Mężczyzna ten ma obecnie status zatrzymanego, nie wiadomo jeszcze czy i jakie zostaną mu postawione zarzuty – powiedziała st. asp. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

 

Informację podawaną przez wejherowską policję potwierdziła prok. Grażyna Wawryniuk , rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, organu prowadzącego postępowanie.

 

Włamanie miało miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek.Sprawca dostał się w nocy do gabinetu znajdującego się na parterze. Siłą wyważył okno – powiedziała Iwona Wojciechowska – Kazub, zastępca prokuratora Prokuratury Rejonowej w Wejherowie. – Pracownicy Prokuratury, po stwierdzeniu, że doszło do przestępstwa, zawiadomili policję, która dokonała oględzin, zabezpieczyła ślady i wykonała dokumentację fotograficzną – dodała.

 

Prok. Grażyna Wawryniuk ujawniła, że skradziono dwa komputery oraz tablice rejestracyjne jednego z samochodów. Zatrzymany mężczyzna nie jest jednak właścicielem auta, do którego te tablice należały. Jak zapewniła Iwona Wojciechowska – Kazub, nie zniknęły żadne akta.


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

Florian (2015-12-16 18:48)
Widać jak &quot;pięknie&quot; są strzeżone ważne dokumenty, a gdyby skradziono dokumentację ważnej sprawy?<br />Sprawca działał irracjonalnie, nawet nie maskował twarzy, jednak widać, jak słabo strzeżone są ważne budynki miasta. <br />&quot;brawo&quot;, akurat tym razem skończyło się jedynie na większym zamieszaniu, <br />