środa, 8 lutego 2023 • Imieniny Jana i Piotra

Zabytkowe auta na start

Autor: GWE24.pl • 8 sierpnia 2012 • 0 0

2012-08-07_rajd_automobilowy.jpg

 

Gdyński Rajd Historyczny to impreza, która ma przywrócić tradycję polskiego automobilizmu oraz pokazać piękno architektoniczne i wyjątkowość historyczną naszego miasta.

Pierwszy dzień rozpocznie się rajdem turystycznym z zagadkami i jazdą na orientację szlakiem historyczno – architektonicznym. Jednak największą atrakcją tego dnia będzie konkurs elegancji o puchar Prezydenta Miasta Gdyni, wśród których będzie można podziwiać m.in. zabytkowe Mercedesy, Citroeny, Jaguary, Mini Morrisy, Alfy Romeo, a także legendę rajdów z lat 70. - Lancię Stratos.

Drugiego dnia miłośnicy zabytkowej motoryzacji wystartują w Rajdzie Historycznym po portowych ulicach Gdyni, gdzie odbędą się jazdy sprawnościowe i wyścigi z szykanami. Po południu uczestnicy zwolnią na spacerze szlakiem modernizmu i poznają rozwój miasta od wioski rybackiej po perłę modernizmu.

Uroczyste zakończenie odbędzie się w budynku Dworca Morskiego o symbolicznym adresie Polska 1, gdzie wręczone zostaną zwycięzcom puchary i nagrody.Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.