sobota, 19 września 2020 • Imieniny Januarego i Konstancji

Wykład z dowodem

Autor: GWE24.pl • 12 grudnia 2015 • 0 0

2015-12-11_getting-2mozg.jpg

Wykład pt. „Mózg na smyczy nałogu, czyli o neurobiologicznym podłożu uzależnienia” poprowadzi dr Wojciech Glac, neurobiolog, pracujący na stanowisku adiunkta w Pracowni Neurobiologii Katedry Fizjologii Zwierząt Uniwersytetu Gdańskiego. Jego zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim neurobiologię uzależnień oraz immunologię, które łączy prowadząc badania nad mechanizmami wpływu środków uzależniających na odporność.

W grudniu podejmą trudny temat nałogów, z którymi spotykamy się coraz częściej. Czy jesteśmy świadomi rodzajów uzależnień? Czy potrafimy odpowiedzieć co leży u ich podłoża? Czemu niektórzy są bardziej lub mniej podatni na pokusy? Jaką rolę przy uzależnieniu odgrywa mózg? Na te i inne pytania odpowie specjalista, neurobiolog. Poruszą także aktualny temat substancji psychoaktywnych, czyli tzw. dopalaczy, ich podziału i charakterystyki. Nawet jeśli kwestia nałogu nie dotyka nas bezpośrednio, spotykamy się z nią codziennie w społeczeństwie. Pierwszym krokiem do stawienia czoła problemowi, jest jego zrozumienie, dlatego zapraszamy do dyskusji o uzależnieniach od gier, Internetu, farmaceutyków, aktywności fizycznych.


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.