niedziela, 20 września 2020 • Imieniny Filipiny i Eustachego

Ulica jest jak narkotyk!

Autor: GWE24.pl • 2 grudnia 2015 • 0 0

2015-12-02_dsc_2325.jpg

Pan Jarosław, mieszkaniec Wejherowa, już od 15 lat gra i śpiewa na ulicach swojego miasta. Znają go chyba wszyscy tutejsi. Jego głos, niezwykle delikatnej barwy, jest bardzo rozpoznawalny i, trzeba przyznać, raduje uszy. Tak samo jak gra pana Jarosława na gitarze.

 

Pan Jarosław ukończył studia muzyczne, jest więc, można powiedzieć, profesjonalnym gitarzystą i wokalistą. Ma swój zespół, pracuje w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Jak mówi, nie śpiewa na ulicy wyłącznie dla pieniędzy. Chodzi mu o coś zupełnie innego. O wolność?

 

Pan Jarosław potrafi zagrać i zaśpiewać niemal wszystko, łącznie z repertuarem zespołów zagranicznych. Najbardziej ceni Pink Floyd, a z kapel polskich – Oddział Zamknięty. Śpiewa i przeboje, i utwory mniej znane, w zależności od miejsca, w którym aktualnie „dorabia”.

 

W wejherowskim tunelu pan Jarosław gra i śpiewa, bo... zachwyca go akustyka tego miejsca, lubi, gdy dźwięk gitary i jego głosu odbija się od ścian.

 

- Śpiewanie na ulicy jest jak narkotyk. To wymaga odwagi i umiejętności, bo ludzie wbrew pozorom potrafią ocenić, czy ktoś potrafi grać na instrumencie, czy potrafi śpiewać. Kiedyś na ulicę zaprowadził mnie kolega, abyśmy razem zagrali. Poszedłem raz i nie mogę przestać – powiedział pan Jarosław.

 

Posłuchaj jak gra i śpiewa pan Jarosław! Wejdź na nasz profil na Facebooku!


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.