sobota, 11 lipca 2020 • Imieniny Olgi i Pelagii

Premiera "Pomiędzy"

Autor: GWE24.pl • 27 listopada 2015 • 0 0

2015-11-28_pomiedzy_fot._grzegorz_kujawinsk-i_5.jpg

Ślub Witolda Gombrowicza to dramat, którego głównym obszarem poszukiwań jest problem wolności osobistej , wolności totalnej, pierwotnej, zbliżającej się do Absolutu. Ślub to zrytualizowany obrzęd Świata zewnętrznego, który sankcjonuje swoim prawem powstanie symbolu rodziny. Czy to obyczaj, kultura, religia dają prawo do związku, czy też jest to indywidualny wybór jednostki, nieskrępowana decyzja woli? Główny bohater dramatu Henryk, powołany do odegrania roli w tym świecie i sztucznie wierzący w swoją tożsamość, po powrocie z wojny zdaje sobie sprawę z ciągłych, nieustannych przemian zależnych od ludzi, których napotyka. Gotowy do walki ze stereotypami ludzkimi rozpoczyna samotną bitwę o swoje JA w świecie zdegradowanym i zafałszowanym. Czy te wszystkie doświadczenia podczas całego procesu pozwolą Henrykowi odkryć w sobie autentyczność, wolność i zrozumieć własne „Ja”. Czy tę walkę wygra? Zobaczymy.

Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak, obsada: Ida Bocian; Łukasz Dobrowolski; Marek Sadowski/ Piotr Srebrowski; Bartłomiej Sudak i światło: Marzena Chojnowska.


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.