sobota, 11 lipca 2020 • Imieniny Olgi i Pelagii

Pracownie spełnieniem marzeń uczniów

Autor: GWE24.pl • 11 grudnia 2015 • 0 0

2015-12-11_dsc_0799.jpg

Otwarcie pracowni było – jak podkreślali lokalni samorządowcy, dyrekcja szkoły, jak i sami uczniowie - ważnym wydarzeniem dla szkoły.


Podczas oficjalnego otwarcia został wyświetlony film ukazujący codzienność szkoły, dokonano też uroczystego przecięcia symbolicznej wstęgi a obiekt poświęcił proboszcz parafii pw. św. Leona Wielkiego ks. kan. Marian Dettlaff.


W uroczystość zaangażowali się sami uczniowie, którzy przygotowali niecodzienny występ artystyczny. Pokazali krótkie scenki kabaretowe, dotyczące pracy w uczonych tutaj zawodach.


Uczniowie szkoły mogą teraz kształcić się w zawodach murarza, pomocnika obsługi hotelowej oraz kucharza. W pracowniach można przysposobić się także do zdobycia umiejętności wykonywania prac w garncarstwie, tkactwie, malarstwie i rękodziele artystycznym.


Gratulacje dla szkoły złożyli m.in. zastępca prezydenta Wejherowa Piotr Bochiński i starszy cechu Brunon Gajewski.

 

Małgorzata Woźniak, dyrektor PZKS w Wejherowie:

- Trzy z tych pracowni przeznaczone są dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodach, które kształcimy. Te pracownie już dziś mają status ośrodków egzaminacyjnych. To pracownia dla kucharzy, murarzy-tynkarzy i pracowników obsługi hotelowej. Trzy kolejne pracownie przeznaczone są dla grupy naszych uczniów szkoły ponadgimnazjalnej, przygotowującej do pracy. Jest to pracownia ceramiki, krawiecka i malarska. Remont trwał od 2014 r., wymieniliśmy wszystkie instalacje, budynek został kompleksowo odnowiony. To daje lepsze warunki do nauki dla uczniów, którzy do tej pory jeździli i zdawali egzaminy w wyznaczonych ośrodkach, co często było dla nich ogromnym stresem. To też wspaniałe miejsce, które umożliwia rozwijanie talentów i umiejętności naszych uczniów.

 

Wojciech Rybakowski, członek zarządu powiatu wejherowskiego:

- Utworzenie tych pracowni kosztowało w sumie ok. 1 mln zł, właśnie skończyliśmy 2-letni okres modernizacji, w wyniku których powstały te obiekty. To doskonale wpisuje się w ogólnopolski trend wzmacniania szkolnictwa zawodowego. Nie zapominajmy też, że jesteśmy w ośrodku szkolno-wychowawczym, gdzie są szkoły specjalne, szkoły przygotowujące do życia. W ten sposób pomagamy więc róznież osoby niepełnosprawne i takie, które nie mają szans na ukończenie szkoły zawodowej. Walczymy więc jednocześnie z wykluczeniem społecznym.

 

Gabriela Lisius, starosta wejherowski:

- Cieszę się, że jako zarząd i rada powiatu mogliśmy spełnić marzenia uczniów tej szkoły. Patrząc na te uśmiechnięte buzie, pełne radości i chęci do nauki i pracy, wiemy że była to bardzo dobra decyzja. To także zasługa dyrekcji i całego zespołu, który ciężko pracował, aby to zadanie udało się zrealizować. Koszt był niemały, ale tu nie o pieniądze przecież chodzi. Bo żadne pieniądze nie są w stanie zapewnić tego uśmiechu i radości. Najważniejsze, aby dzieci mogły realizować swoje pasje i żeby przygotowywały się do tego, by później odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie, aby dalej w życiu się realizować.


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.