niedziela, 20 września 2020 • Imieniny Filipiny i Eustachego

Praca opiekunki w Niemczech

Autor: GWE24.pl • 4 września 2015 • 1 0

2015-09-04_family-515530_1280.jpg


Umiejętności, jakie powinna posiadać kandydatka na opiekunkę to przede wszystkim znajomość języka niemieckiego, która zagwarantuje możliwie duży stopień porozumienia z podopiecznym, co jest w tej pracy niezwykle ważne. Pracodawcy, zwłaszcza ci, którzy płacą wysokie stawki, wymagają pewnego doświadczenia. Można znaleźć też oferty dla osób mniej doświadczonych, jednak są one gorzej płatne. Często przydatnym atutem jest posiadanie czynnego prawa jazdy. Do obowiązków opiekunki należą pomoc seniorom przy codziennych czynnościach, pilnowanie przestrzegania przez nich zaleceń lekarza, organizacja czasu i dotrzymywanie towarzystwa, a także wykonywanie typowych czynności domowych. Wyjazd do takiej pracy wymaga zazwyczaj dyspozycyjności przez co najmniej 2 miesiące.

Takie są wymagania i obowiązki w pracy opiekunki osób starszych, a jak wyglądają zarobki? Oscylują one w granicach 1000 euro lub więcej. Wszystko zależy od danej oferty, jej wymagań oraz umiejętności językowych i doświadczenia opiekunki. Dodatkowe premie do wynagrodzenia mogą zostać przyznane za wyjazd w czasie świątecznym lub noworocznym.

Przed podjęciem takiej pracy warto się zastanowić, czy proponowana oferta jest bezpieczna. Znalezienie rzetelnej propozycji ułatwia skorzystanie z usług agencji pośredniczących, takich jak ProSenior24. Firma codziennie publikuje sprawdzone oferty pracy z całych Niemiec i dokłada starań, by ich opisy były jak najbardziej zgodne z realną sytuacją. O bezpieczeństwie podjęcia współpracy z ProSenior24 świadczy fakt, że każda opiekunka otrzymuje ubezpieczenie oraz opłacenie składek ZUS. W czasie wyjazdu może też w razie kłopotów liczyć na pomoc pracowników firmy oraz opiekę lekarską. Pro Senior zapewnia także bezpłatny dojazd na miejsce pracy i wyżywienie w domu podopiecznego. Każdej opiekunce przysługuje też codziennie czas na wypoczynek, a w przypadku dłuższych wyjazdów – możliwość urlopu.

ProSenior24 to także bogactwo materiałów szkoleniowych dla opiekunek na stronie internetowej. Bezpłatny poradnik i darmowy kurs języka niemieckiego z pewnością okażą się przydatne w niejednej sytuacji. Ponadto artykuły dodatkowe, takie jak przepisy kuchni niemieckiej, sprawiają, że strona firmy jest warta odwiedzenia nie tylko dla opiekunek, ale też osób ogólnie zainteresowanych pracą w Niemczech i życiem w tym kraju.

Opieka Niemcy z Prosenior - wejdź i dowiedz się więcej!


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

fryc (2015-09-05 08:30)
młode ładne polki do robienia laski 80 letniemu bauerowi w niemczech od zaraz.