niedziela, 28 lutego 2021 • Imieniny Teofila i Makarego

Pierwszy krok do biznesu

Autor: GWE24.pl • 11 grudnia 2015 • 1 0

2015-12-11_001.jpg

Najważniejszy był ciekawy, innowacyjny pomysł i dobre przygotowanie biznesplanu. Właśnie rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu Pomorski Biznesplan.

 

Do konkursu zgłoszonych było ponad 20 projektów. Ostatecznie komisja konkursowa wyłoniła trzech zwycięzców.


- Wyjątkowy pomysł jest gwarantem sukcesu – podkreślił Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa, wręczając nagrodę zwycięzcom z Wejherowa. - Życzę, abyście odnieśli ten sukces i byli dobrą firmą, bo dobrych firm nam w Wejherowie potrzeba.

 

- Pomysł zrodził się już kilka lat temu, już wtedy interesowaliśmy się dostosowywaniem stron internetowych i dostosowywaniem ich do wymagań wyszukiwarki Google – tłumaczy Michał Pryczkowski. - A Google posiada ponad 200 czynników, na podstawie których ocenia jakość strony, co ma ogromny wpływ na to, jak wysoko w wynikach wyszukiwania dana strona się znajduje. A dziś wszyscy szukają usług właśnie przez wyszukiwarkę, ma to więc duże przełożenie na klienta.


- Postanowiliśmy wziąć udział w Pomorskim Biznesplanie, bo naszymi klientami docelowymi są klienci z Pomorza, lokalne firmy - dodaje Robert Bistroń. - Wygraliśmy, a teraz zabieramy się do ciężkiej pracy i pozyskiwania klientów.

 

A co o pomysłach na biznes mówią pozostali zwycięzcy?


- Pomysł na biznes? Produkcja lamp, świeczników, ozdób drewna naturalnego, pozyskanego z plaż – wyjaśnia Anna Freiberg. - Czyli z drewna, które było już poddane naturalnej obróbce, a nie z tartaków. To piękny, naturalny materiał, który szlifujemy, obrabiamy, dodajemy dodatkowe elementy i w ten sposób tworzymy niepowtarzalne elementy wystroju wnętrz. Takie, które pasują niemal do każdego wnętrza.


- Wzięliśmy udział w Pomorskim Biznesplanie, mając nadzieję, że nasz pomysł ma szansę się przebić – dodaje Maciej Hennig. - Udało się i cieszymy się. Teraz zamierzamy otworzyć działalność. Zaczynamy od sklepu internetowego i staramy się nawiązać kontakty biznesowe z kwiaciarniami i projektantami wnętrz.

 

Pani Anna i pan Maciej podkreślają, że na początku szukali lokalnych odbiorców i najpierw próbują na tym rynku zaistnieć, a następnie szukać kolejnych odbiorców na szerszym rynku.


- Na początku chcę projektować czapki dla dzieci, później będą to kolejne produkty - mówi z kolei Paulina Darznik z Redy. - Najpierw będę łączyć pracę na etacie z prowadzeniem działalności gospodarczej, później – jeśli uda się rozwinąć firmę – skupię się tylko na własnym biznesie. Udział w tym konkursie nauczył mnie, że warto się starać i pokazywać swoje pomysły. Warto robić to, co się kocha, spełniać marzenia i iść tą drogą, którą sobie się wytyczyło.


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

oxwdxaeoob (2020-11-10 18:11)
Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?