sobota, 31 lipca 2021 • Imieniny Ignacego i Heleny

PGE wyremontowała świetlicę w Żelaźnie

Autor: GWE24.pl • 23 czerwca 2015 • 0 0

2015-06-23_elazno_swietlica.jpg

Dzieci z Żelazna i sąsiednich wsi położonych w gminie Choczewo od dzisiaj mogą się cieszyć wyremontowaną świetlicą środowiskową. Wszystko dzięki PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., która realizuje II edycję wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”.

 

Ponad 200 wolontariuszy PGE z całej Polski w tym roku realizuje łącznie 40 projektów dla lokalnych społeczności. Świetlica środowiskowa w Żelaznem to jedyna inwestycja PGE w województwie pomorskim w II edycji PGE "Pomagamy", jednak w kolejnych tygodniach PGE zrealizuje program wsparcia 29 kolejnych świetlic z trzech gmin: Choczewo, Krokowa i Gniewino.

 

Jak czytamy na stronie internetowej PGE S.A., „celem programu wolontariackiego PGE <> jest aktywizacja oraz integracja pracowników [PGE], rozwój ich umiejętności i wspieranie w działaniach na rzecz najbliższego otoczenia. Inicjatorami i fundatorami programu są PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Fundacja PGE – Energia z Serca”.

 

Na uroczystości otwarcia świetlicy w Żelaźnie byli obecni m.in. Wiesław Gębka, wójt gminy Choczewo, a także Jacek Cichosz, prezes spółki PGE EJ1, która ma przygotować budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

 

W trakcie uroczystości otwarcia świetlicy w Żelaźnie, odbyły się pokazy chemiczne dla dzieci. Panie z koła gospodyń wiejskich przygotowały obfity poczęstunek.

 

Mieszkańcy Żelazna również dopisali.


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.