niedziela, 2 października 2022 • Imieniny Teofila i Dionizego

Opony zimowe z chwilowo.pl

Autor: GWE24.pl • 27 października 2015 • 2 0

2015-10-27_gwe24.pl_2.jpg


Gdy zima przyjdzie z całą swą mocą zaśnieżone auta nie stanowią wielkiego zaskoczenia. Jednak w sytuacji, gdy mróz przychodzi nagle i to niezapowiedziany może być wielkim problemem dla kierujących. Często w październiku kierowcy nie są jeszcze wyposażeni w podstawowe narzędzia pomagające poradzić sobie z oszronionymi szybami, czy zmarzniętymi zamkami. Jak się okazuje dopiero po pierwszych rozczarowujących porankach właściciele aut zakupują potrzebne akcesoria. Zdarza się oczywiście, że kierowcy mają takie wyposażenie jeszcze z zeszłej zimy, jednak muszą je znaleźć w garażu bądź piwnicy.


Zamrożone szyby i zamki
to nie jedyny problem zbliżającej się zimy. Najgłówniejszym zagadnieniem są opony zimowe. Ten element samochodu to jedyny składnik zawieszenia i całej konstrukcji, który bezpośrednio dotyka podłoża po którym przemieszcza się auto. Podłoże te, czyli najczęściej droga ulega oczywiście zmrożeniu, a co gorsza oblodzeniu. Wpływa to bezpośrednio na jakość i bezpieczeństwo jazdy. Niesamowicie istotnym elementem jest to, jakie opony są aktualnie założone na felgi w naszych samochodach. Od kilkunastu lat całkowicie normalnym stało się, że każdy jeżdżący w zimę kierowca zakupuje opony zimowe.Czym różni się opona zimowa od letniej? Czy rzeczywiście jest jakakolwiek różnica? Na ten temat pisano już tysiące specjalistycznych artykułów. Jednak po analizie tematu z całą pewnością należy wymienić dwa istotne elementy wpływające na to, że dana opona zaliczana jest do typu zimowych lub też nie. Wśród tych istotnych elementów należy wymienić rodzaj, kształt bieżnika, oraz skład mieszanki, gumy z której jest wykonana opona.


Jeśli chodzi o kształt, rodzaj bieżnika to gołym okiem można zauważyć różnicę pomiędzy oponom zimową a letnią. Letnia charakteryzuje się podłużnymi liniami z nacięciami do odprowadzania wody. Letnia opona ma być cicha, ma zapewniać przyczepność, ale nie powinna powodować dodatkowych oporów. Opona zimowa natomiast ma zawsze dostrzegalny gołym okiem o wiele bardziej agresywny kształt. Wygląd bieżnika przypomina układ choinki, która kręcąc się ma jakoby wgryzać się w śnieg i błoto pośniegowe. Zazwyczaj bieżnik jest też trochę wyższy od tego letniego. Choć wartości minimalnych wysokości bieżnika regulowane są osobnymi przepisami gołym okiem widać, że opona zimowa jest tak zaprojektowana, aby łatwiej i pewniej trzymała przyczepność. Oczywiście opony takie są często głośniejsze od opon letnich, szczególnie różnica ta jest zauważalna w tańszych modelach.Drogą istotną różnicą pomiędzy oponami letnimi a zimowymi jest skład mieszanki gumy, z której jest wykonana opona. Nie wchodząc w chemiczne i fizyczne szczegóły tych mieszanek zaznaczyć trzeba, że opona zimowa wykonana ze specjalnego materiały zachowuje swoje szczególne właściwości przyczepności w bardzo niskich temperaturach. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do literatury fachowej na ten temat, gdzie ze szczegółami jest wszystko opisane.


Z powyższego, krótkiego zestawienia jasno wynika, że opona zimowa różni się diametralnie od opony letniej. Różnica jest potężna i co przede wszystkim istotne odczuwalna w naszych samochodach. Dlatego zbliżający się okres zimowy powoduje konieczność wymiany opon letnich na zimowe. Problem może pojawić się gdy przyjdzie konieczność zainwestować w nowy komplet opon. Okazuje się, że ta inwestycja nie należy do małych. Najtańsze opony dla aut klasy średniej wahają się w okolicach dwustu złotych za sztukę. Za lepsze modele należy zapłacić nawet około czterysta złotych. Co zrobić w sytuacji gdy zima za pasem, a nasz domowy budżet świeci pustkami? Z pomocą przychodzą oferty pożyczkowe.


W Wejherowie i okolicy jest kilka firm zajmujących się tego typu działalnością. Jednak chcąc zaoszczędzić pieniądze ale przede wszystkim czas na znalezienie odpowiedniej dla siebie oferty warto rozejrzeć się w Internecie za dostępnymi ofertami pożyczek. Zresztą same opony zimowe również warto zakupić przez internetowe serwisy. Często oferują one wysyłkę za darmo, a cena opony bywa o dwadzieścia czy trzydzieści procent niższe niż w warsztatach samochodowych. Podobnie ma się oferta kredytów. Warto porównać na chwilowo.pl wszystkie dostępne możliwości. Może się okazać, iż osoba potrzebujące znajdzie jakąś promocyjną ofertą dla siebie. Przy odrobinie szczęścia korzystając z internetowych ofert uda się zdobyć pożyczkę bez jakichkolwiek kosztów jak i opony w bardzo promocyjnej cenie. Przewaga internetowych produktów i portali, jak choćby takich jak chwilowo.pl nad stacjonarnymi oddziałami jest znana już od lat. Świat Internetu wypycha tradycyjne rozwiązania. Co ciekawe w portalu chwilowo.pl możemy porównywać oferty wielu firm. Dzięki dokładnej analizie propozycji kredytowych każdy może bezpiecznie i odpowiedzialnie wybrać coś dla siebie. Jest to niewątpliwie wielki plus na rzecz internetowych firm. Podobnie portale z oponami oferują możliwość porównania parametrów i cen przeróżnych firm i modeli.


Chcąc zaoszczędzić jakąś kwotę na inwestycji w opony zimowe kierujący mają jeszcze jedną alternatywę. Istnieją bowiem na rynku opony bieżnikowane. Są to regenerowane opony zimowe. Maksymalny wiek opony, która może zostać poddana regeneracji to trzy lata. Producenci takich opon dokładnie sprawdzają stan używanych opon, następnie nadlewają zimowy bieżnik według wzorów podobnych w markowych oponach. Tego typu oferty są wprawdzie jakościowo trochę gorsze niż nowe opony, jednak aktualna technologia pozwala na wytwarzanie coraz to lepszych opon bieżnikowanych.


Szczególnie polecane są właśnie opony na zimę wykonane w tej technologii. Opony letnie bieżnikowane nie cieszą się już tak dobrą opinią. Zakup opon bieżnikowanych przekłada się również na cenę takiej inwestycji. Ceny powiem to zazwyczaj około sześćdziesiąt procent ceny opony nowej i to tej tańszej opony. Oczywiście i taka inwestycja generuje spore koszty, gdyż cenę opony musimy pomnożyć razy cztery, jednak i w tym przypadku warto pamiętać o ofercie kredytów chwilowych. Pozytywnym jest to, że firmy te pożyczają niewielki nawet kwoty gotówki. Tak też chcąc zakupić komplet opon bieżnikowanych i przeznaczając na ten cel przykładowo sześćset złotych można skorzystać z chwilówki, która gdy tylko oddamy ją w terminie może okazać się bardzo atrakcyjną w cenie.


Pozytywne jest też to, iż decyzja kredytowa jest podejmowana praktycznie natychmiastowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca może w krótkim czasie dostać pieniądze i zakupić oraz zamontować nowe lub bieżnikowane opony zimowe. Jest to o tyle istotne, że przy aktualnej porze roku każdy poranek może zaskakiwać kierowców przymrozkami, a te są niebezpieczne szczególnie dla tych, którzy korzystają jeszcze z opon letnich


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

Kamila Lichota (2015-10-27 17:01)
Serdecznie dziękujemy za reklamę, lichwa to nasza specjalność<br />serwis chwilowo.pl

4fun (2015-11-04 03:01)
Przydałoby się poprawić chociaż błędy w pisowni, bo &quot;... gołym okiem można zauważyć różnicę...&quot; że nie są to literówki, skoro zdarzają się one nagminnie już w większości artykułów i kryptoreklam publikowanych przez Was.