sobota, 31 lipca 2021 • Imieniny Ignacego i Heleny

Nowy szef ARR w Gdyni

Autor: GWE24.pl • 26 maja 2015 • 0 0

2015-05-26_danczak.jpg

Dańczak wygrał konkurs na to stanowisko, który ogłoszono, gdy jego poprzednik przeszedł na emeryturę. Wcześniej pełnił przez dwie kadencję funkcję wójta gminy Dębnica Kaszubska (powiat słupski), przez jedną kadencję był członkiem Zarządu Powiatu Słupskiego, działał także w Pomorskiej Izbie Rolniczej.

- Mam więc rozeznanie związane ze specyfiką działalności rolniczej na terenie naszego wojewóztwa – podkreśla dyrektor gdyńskiego oddziału ARR.

Nowy dyrektor ARR w Gdyni jest właścicielem gospodarstwa rolnego w Dębnicy Kaszubskiej

-Gospodarstwo ma 24 ha. To taka działalność dodatkowa oparta głównie na pszczelarstwie. Można powiedzieć, że pszczelarstwo to taka pasja rodzinna– tłumaczy dyrektor ARR w Gdyni.

Aktualne działania gdyńskiego oddziału ARR to głównie sprawy przekazywania dopłat do materiału siewnego.

-Rolnicy zakończyli już prace polowe a do oddziału wpływają faktury. Zajmujemy się również rozliczeniem kwot mlecznych. Ważna część naszej działalności to programy rządowe, takie jak na przykład "Owoce w szkole".  W tej chwili jesteśmy w trakcie ustalania dostaw owoców i warzyw, które trafią do uczniów w przyszłym roku szkolnym – tłumaczy dyrektor  Dańczak.


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.