sobota, 19 września 2020 • Imieniny Januarego i Konstancji

Najlepsi w segregowaniu

Autor: GWE24.pl • 16 grudnia 2015 • 1 0

2015-12-16_p1470409_2-oki.jpg

Do konkursu ekologicznego mieszkańcy miasta zgłosili 99 punktów składowania odpadów komunalnych. W sumie w segregowanie śmieci zaangażowało się 5073 gospodarstw domowych. Uczestnicy konkursu przez cały listopad wykazywali większą chęć i motywację w przedsięwzięciu, w szczególności dobrze spisała się Wejherowska Spółdzielnia Mieszkaniowa i jej lokatorzy. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: budownictwo wielorodzinne i indywidualne gospodarstwa domowe. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się w Ratuszu Miejskim w Wejherowie w obecności prezydenta miasta Krzysztofa Hildebrandta i prezesa ZUK Romana Czerwińskiego.

I tak, w kategorii budownictwa wielorodzinnego zwyciężył blok przy ul. Gen. Hallera 1 (Wejherowska Spółdzielnia Mieszkaniowa). Drugie miejsce zajął blok przy ul. Gen. Hallera 13 i 13 A (WSM) a trzecie miejsce blok przy ul. Rzeźnickiej 5 (WSM). Nagrodami w konkursie dla Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej były za pierwsze miejsce – roczne zwolnienie z opłat dzierżawy pojemników oraz gadżety dla mieszkańców, za drugie miejsce – ośmiomiesięczne zwolnienie z opłat dzierżawy oraz gadżety dla mieszkańców i za trzecie miejsce – czteromiesięczne zwolnienie z opłat dzierżawy oraz gadżety dla mieszkańców. Natomiast w kategorii indywidualnego gospodarstwa domowego zwyciężyła Iwona Drgas. Drugie miejsce zajęła Zofia Dunajska a trzecie miejsce Jerzy Wołoszyk. Nagrodami w konkursie w tej kategorii za I, II i III miejsce były m.in. bezprzewodowa stacja pogodowa, lampa solarna oraz kompostowniki, stojaki do segregacji odpadów, choinki świąteczne i gadżety.

Pozostali zgłoszeni uczestnicy konkursu z indywidualnych gospodarstw domowych otrzymali choinki świąteczne oraz stojaki do segregacji odpadów. Dodatkowe wyróżnienie przyznano Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za największe zaangażowanie w segregacji, przyznając choinki świąteczne. Natomiast pozostali uczestnicy konkursu z budynków wielorodzinnych otrzymali upominki (choinkę świąteczną i dyplom uczestnictwa): Zarządzanie Nieruchomościami VILICA, Wejherowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Zarządzanie Nieruchomościami Turowski&Turowski, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyk” i Wspólnota Mieszkaniowa "Plac Jakuba Wejhera 11". Fundatorami nagród byli: prezydent miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie Roman Czerwiński, przewodniczący zarządu Komunalnego Związku Gmin Dolina Redy i Chylonki Tadeusz Wiśniewski i Eko- Awal Jolanty i Kazimierza Ferenców.

 

 

 


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

Lokator (2015-12-16 19:14)
Zwolnieni od opłat dzierżawy- tylko czego? Może by Pan Prezydent też w tym artykule wspomniał, ile Wspólnot Mieszkaniowych, jak i Nieruchomości w WSM dostało upomnienia od ZUKU- Jest to nowa metoda szukania pieniędzy dla opłacenia Rady Nadzorczej, jak i nieudolnego kierownictwa.