sobota, 30 maja 2020 • Imieniny Feliksa i Ferdynanda

Maciej Łukowicz będzie prezydentem Wejherowa?

Autor: GWE24.pl • 18 października 2010 • 366 0

Maciej Łukowicz będzie prezydentem Wejherowa?

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Maciej Łukowicz podziękował wszystkim środowiskom, które namawiały go do startu. Nie jest politykiem partyjnym, tym bardziej cieszy go formalne wsparcie Platformy Obywatelskiej. Ale też bardzo pozytywnie odniósł się do głosów wsparcia ze strony zwolenników innych partii.

Łukowicz bardzo podkreślał, że chciałby uczciwej, merytorycznej i programowej kampanii. Wyklucza stosowanie czarnego pijaru czy chwytów poniżej pasa. Wzywa wszystkich uczestników i media relacjonujące kampanie do podpisania Karty fair play.

- Wejherowo czeka na zmianę. Nie możemy już więcej tracić czasu, nie wykorzystywać optymalnie, najlepiej jak to możliwe pieniędzy unijnych i wsparcia regionalnego i centralnego. Nasze dzieci nie darują nam, jeśli nie wykorzystamy układu planet, które mogą „zagrać na rzecz Wejherowa” – powiedział Maciej Łukowicz podczas konferencji prasowej.

Już za kilka dni Łukowicz przedstawi program wyborczy i perspektywy rozwoju Wejherowa. Po jego zgodzie na kandydowanie przeciw urzędującemu prezydentowi miasta Krzysztofowi Hildebrandtowi, który chciałby jeszcze porządzić, ten ostatni znalazł się w opałach.


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

kinia (2010-10-18 20:08)
Gratuluję odwagi!!!.Czas najwyższy na zmiany.Pan M.Łukowicz jest porządnie wykształconym , młodym, a jednocześnie doświadczonym zawodowo i niezwykle kontaktowym człowiekiem.Mam wielką nadzieję ,że WEJHEROWIANIE dla których liczy się rozwój miasta zagłosują właśnie na p.Łukowicza.Trzymam kciuki.

popo (2010-10-18 20:46)
Mam nadzieję że większość wejherowian jest otwartych na wszelakie zmiany i zagłosuje na p.Łukowicza,ja tak zrobię.Serdecznie pozdrawiam,wyborca z Fenikowskiego.

Janecky (2010-10-18 20:51)
ja natomiast mam nadzieję, że wejherowianie są rozsądni i nie zagłosują na rozrabiaków z PO, a szczególnie dadzą prztyczka w nos bezwstydnemu rozrabiakowi, jakim jest niejaki Gębarowski

sonyt (2010-10-18 20:58)
Mam nadzieję, że w końcu zmieni się władza w Wejherowie. Każda będzie lepsza od tej, którą mamy teraz.Dla Pana Łukowicza pewna rada. W Wejherowie są telewizję, które z chęcią przeprowadzą debatę telewizyjną (najlepiej na żywo).Mogą się założyć, że Pan Hildebrandt się nie pojawi, ponieważ unika On wszelkich konfrontacji. Tak było w poprzednich wyborach. Przyszedł tylko Pan Kozłowski w zastępstwie (który nie unika konfrontacji). Kto by chciał prezydenta, który zachowuje się jak małe dziecko, które ucieka jak ma spojrzeć ludziom prosto w oczy.

Lupo (2010-10-18 21:17)
A ja zagłosuję na Hildebrandta ponieważ gdy do wladzy dojdzie Łukowicz to będzie marionetką w rękach Gębarowskiego i korupcja szerzyć się będzie w naszym mieście nadal a tak jest wojna na której zyskają mieszkańcy :-)

związkowiec (2010-10-18 21:25)
Lupo co ty bredzisz? Hildebrandt został prrzydentem tylko dzieki kasie Gebarowskiego i gigantów wejherowskiego biznesu. i był ich marionetką a na wojnie traca wszyscy. Więc po co nam wojny i po co nam marionetka bez charakteru.

kinia (2010-10-18 21:29)
Lupo,masz rację,jak pozostanie Hildebrant -twój cytat: "korupcja szerzyć się będzie w naszym mieście nadal." A więc, czas na zmiany.

czytelnik (2010-10-18 21:52)
Zamienił stryjek,siekierkę na kijek.

mariola (2010-10-18 22:40)
Czas na zmiany we władzach samorządowych. Co za dużo to niezdrowo panie Hildebrancie!

janka (2010-10-18 23:19)
wybór łukowicza to najgorsze co mogłoby spotkać gród wejhera - dlatego wejherowianie nie popierajcie go !!!!!!!!!!!

gość (2010-10-19 01:16)
Na szczęście klimat społeczno - polityczny zmienia się na coraz bardziej demokratyczny. Ludzie budzą się powoli z koszmaru jakim nadal niestety są rządy obecnej władzy. Czas najwyższy skończyć z brakiem poszanowania mieszkańców Wejherowa, wiecznym ignorowaniem i okłamywaniem ich. Mam nadzieję, że już nigdy nie usłyszymy: "Pan/Pani nie jest dla mnie partnerem w dyskusji" jak raczył sie wyrazić - Boże chroń nas od takich - wice Tokłowicz.

vap 225 (2010-10-19 06:06)
Powinien wziąć mapę do ręki , gdyż nie zna miasta tak jak obecny Prezydent , jak zwykle pijar PO , tylko w tym są dobrzy .

wyborca (2010-10-19 08:17)
Hildebrabdta znamy od 12 lat i wiemy jaka to wielka osobowość, jaka uczciwość i niezależność od układów. Łukowicz jeszcze dobrze się nie pokazał, chociaż kto chce coś o nim wiedzieć to już mógłby go trochę poznać a do jeszcze więcej będzie dużo okazji w kampanii. I nieprawdą jest, że jest nieznany. To strach tych, którzy boją się o miejsce przy "korycie Hildebrandta" każe im wysuwać argumenty typu jak niżej

wej-hair (2010-10-19 08:51)
Po 12-latach użytkowania wszystko traci na swojej funkcjonalności , przydatności do użycia, sprawności a po usunięciu widać ile brudu pod nim się zebrało , a jak stało to nie było tego tak wyraźnie widać. Decydentów to się również tyczy.

ola (2010-10-19 09:38)
Nie zagraza i nie wygra !!!!

wejh1 (2010-10-19 10:08)
Łukowicz wygra. Czy dalej chcemy wstydzić się tego, że jesteśmy z Wejherowa? Studiując na UG widzę, jak postrzegane jest W-wo. Małomiasteczkowość połączona z izolacją. Brak otwartości na Trójmiasto. Czy tego chcemy? Ja nie, bo nie chcę już dłużej tłumaczyć, że W-wo- jest OK. A tego bym chciała.

Skowyt (2010-10-19 10:58)
Panie Łukowicz ,kim Pan jest ???? prawdziwym mężczyzną ,menadzerem jak piszą kumple,czy zwykłym pomiotem Gembarowskiego ,Budnika Żiółkowskiej jest Pan młodym człowiekiem i aby coś znaczyć należy się póki co pokazać chociażby w działalności społecznej,pokazać swoją niezależnosć,wizję na życie ,przychodzi Pan z nikąd,bujasz Pan w obłokach wierząć w wielkość sponsorów i popleczników a prawda jest jedna będziesz Pan marionetką wielkich nie obecnych mających rachunki do rozliczenia z obecnie rządzącymi,dlaczego popierający Pana sami nie startują w wyborach samorządowych,bo wiedzą że są przegrani oni już byli ,oni są już znani ,dla tego chcą sie posłużyć młodym bez doświadczenia sztubakiem chętnym do pełnienia władzy pytanie pod czyją batutą ,Jest Pan zbyt młodym aby pewne rzeczy zrozumieć ,niech Pan jeszcze poczeka .

Axel (2010-10-19 11:24)
przepraszam bardzo, ale na co tu czekać, aż miasto jeszcze bardziej się pogrąży, jak 3 prezydenci jeszcze bardziej od mieszkańców się murem odgrodzą i bedą uprawiali państwo w państwie na ich wyłącznym prawie?czas na zmiany, każdy byle już nie oni!!!

wojtek (2010-10-19 17:10)
Łukowicz na prezydenta, głosujmy 21 listopada!

pisowiec (2010-10-19 17:40)
Znowu odezwał się ten prymitywny nienawistny Skowyt i skowycze po swojemu. Myślisz że miasto po tym jak się dowiedziało prawdy o powiązaniach Hildebrandta z lokalnymi baronami biznesu uwierzy w jego niezależność i bezinteresowność? Wygrywał bo miał ich kasę, bo inwestiował w propagandę sukcesu, bo w zarodku niszczył przeciwników nie dlatego, że był dobry. STARE MUSI ODEJŚĆ, CZAS NA ZMIANĘ.

Olewacz Faktu (2010-10-19 17:46)
Maciej Łukowicz będzie prezydentem Wejherowa?.....Może za 20 lat

Kamil (2010-10-19 19:20)
Dlaczego ludzie od Hildebrandta tak histeryzują? Zmiana władzy w demokracji to nic nowego. Mają coś do ukrycia i boją się, że to wyjdzie na jaw? 12 lat panowie to o 12 lat za dużo jak dla tak kiepskiego prezydenta jak Hildebrandt. Albo władzę będzie nadal miał rozpasany potężny układ biznesowo-towarzyski który osadził Hildebrandta na urzędzie albo do władzy dojdą nowi świezi i niezdemoralizowani ludzie.

czytelnik (2010-10-19 20:36)
Na tym forum panuje komunistyczne myślenie sympatyków PO,kto nie z nami ten za Hildebrandtem,Czy nie przyszło wam na myśl,że są również tacy którzy nie popierają ani Hildebrandta,ani Łukowicza czyli PO?

Olewacz Faktu (2010-10-19 21:31)
Do Kamila: - Ci świezi bez układów biznesowo-towarzyskich to niby Łukowicz i Orlex?

Zwolennik PiS (2010-10-19 23:10)
Olewaczu Faktu daj swoją głowę, że Łukowicz tak jak Hildebrandt bywał na jachcie Gębarowskiego pił z nim wódkę i jest z nim na ty kupił od niego okazyjnie apartament zaniedbał ściągnięcie bagatela 700 tys. zł wtedy uwierzę że ma z nim układ. Gębarowski to nie cały układ biznesowo-towarzyski Hildebrandta Mam nadzieję, że dowiem sie w końcu którzy biznesmeni Hildebrandta co kupili od miasta i za ile i którzy za czasów Hildebrandta robili z miastem dobre interesy. To śmierdzi na odległość.

@23 czytelnik (2010-10-20 08:55)
czytelniku, jak na razie to trzecim kandydatem jest szef wejherowskiego SLD, ma znikome szanse na zwycięstwo no i otwarcie popiera Hildebr. - znasz jeszcze jakichs kandydatow? Na ten moment sa tylko dwie liczące się kandydatury Łukowicz i Hildebr.

czytelnik (2010-10-20 09:29)
To nie poprę nikogo,ale rządów miłości bardzo się obawiam. A tak z ciekawości pytam,za Hildebrandtem stoją lobby biznesowo towarzyskie,a za Łukowiczem to niby kto? Pewnie babcie klozetowe,nie ośmieszajcie się.

Jan (2010-10-20 10:27)
Czytelniku a kto stoi za kandydaturą Kazimierza Klawitra w Rumi? Babcie klozetowe? Czy patron Klawitra (gruby doktor) nie wystawia czasem wspólnej listy do Rady Powiatu z K. Hildebrandtem? Wszystkich mierz tą sama miarą.

Marek K. Oś.Harcerskie (2010-10-20 10:43)
A kto to jest ziólkowska, dobre ziólko, ostatnio zdobyła garstkę głosów, chyba 70, weszła do rady miasta dzięki blokowaniu, a teraz ta babcia ma tez startowac ???? Boze ratuj !!!

KAROL (2010-10-20 11:55)
co za brednie kto wam placi za to pisanie mam nadzieje ze po wyborach znikniecie i nie bedziecie męczyć ludzi tymi wypocinami

czytelnik (2010-10-20 12:02)
Janie,co mnie obchodzi Klawitter,rozmawiamy o prezydencie Wejherowa,mierzę wszystkich tą samą miarą. Za każdym kandydatem stoi układ biznesowo polityczny. Za Łukowiczem również .Niezależny kandydat,co to takiego?

wejherowianin (2010-10-20 19:12)
Czy tyo prawda, że ojciec Macieja Łukowicza był ORMO-wcem? Wasza gazeta pisała, że jest synem działacza opozycji. Coś tu nie gra. Chyba, że na polecenie SB lub MO tatuś Macieja Miron wstąpił do Solidarności z ORMO. Tak wtedy bezpieka podstawiała do opozycji swoich ludzi. Syn ORMO-wca to jednak inaczej dzisiaj brzmi, niż syn opozycjonisty. Jeśli Maciej Łukowicz skłamał, to straci zaufanie wyborców. Moim zdaniem ten lobbysta farmaceutyczny i chorągiewka PO nie ma szans. Nie będzie prezydentem Wejherowa. Przynajmniej w tej kadencji.

Wejherowianin (prawdziwy) (2010-10-20 19:36)
Ploty na ten temat rozsiewa były I Sekretarz Komitetu Miejskiego PZPR w Wejherowie tow. Mirosław Odyniecki dziś naczelny Panoramy Powiatu Wejherowskiego tuby propagandowej Hildebrandta. Na takiej samej zasadzie mógłbym zapytać czy to prawda że Hildebrandt był aktywnym członkiem ZMS co ukrywa przed opinią publiczną i czy to prawda, że będąc w Jednostce Wejherowskiej na ćwiczeniach złożył deklarację kandydacką do PZPR, czy w PZPR byli jego najbliżsi współpracownicy Tokłowicz, Pisarek, Połchowski, Nurzyński. Oni żyją i mogą zaprzeczyć albo potwierdzić a ojciec Łukowicza już nie żyje i nie może się bronić. Jesteście panowie od Hildebrandta podli i źli ale dobrze piszcie to dalej w swoich gazetach ludzie sie na was poznają.

kibic (2010-10-21 12:14)
Panowie i Panie bez emocji.Od tego są wybory 2010r.Po co się denerwujecie zostawcie i nie obrzucacie się epitetami Czy nie dość tego .Widocznie życie Was niczego nie nauczyło.

aqq (2010-10-21 14:12)
Kurde nie wiedziałem ze on był w ORMO a to ciekawe a moze stał gdzie ORMO jak mawiał człek mały brat Lecha

Skowyt (2010-10-21 15:25)
EJ-pisowiec zamienił stryjek patyczek na kijek -jakie nowe ????twarz ,aparycja,kto go w/g ciebie wspiera idea,czy interes wszyscy jak jeden równi ,ja w tym mieście już parę ładnych lat mieszkam i zapewniam Cię- pisowiec- że wolę stare bo chociażby po trochę dla miasta ,a nowa twarz na starym gracie to wszystko do się.A już ze szczególnym postrzeganiem na fanatyków twojej obcji nie do przyjęcia

Skowyt (2010-10-21 15:49)
Może dodam Ci -pisowiec- program rozwoju m Wejherowa- piorytety- twojego nowego: 1.rozwój budownictw mieszkaniowego ( Gembarowscy )2.Służba zdrowia rozwój(Rucinski ,Nowocińska)3,Oświata rozkład (Ziółkowska)4,Inwestycje i nieruchomośći sprzedaż( Budnik i rodzina) itd

Iwona (2010-10-21 18:35)
Maciej Łukowicz na prezydenta Wejherowa !!!Zagłosuję na niego 21 listopada.Hildebrandt ze swoją ekipą musi odejść od koryta !!!

Wejherowianin (prawdziwszy) (2010-10-21 19:43)
Nie trzeba było ojca w to mieszać. Znam człowieka, który niedawno mi opowiedział, jak to śp. Pan Mironwlepiał mu mandaty na drodze. I to wcale nie za prędkość, tylko doszukiwanie się pierdół w służbowym samochodzie dostawczym. Nikt nie ma o to do niego pretensji. Było, minęło. Był sobie w ORMO i był w Solidarności. Dajmy spokój jego duszy. Chodzi tylko o to, że Synuś Maciuś sam wywołał ten temat, bo chciał przypiąć sobie zasługi ojca. Moim zdaniem to błąd. Niech każdy pracuje sam na swoją opinię. Na razie Maciej Łukowicz - "człowiek roku" z 6 głosami poparcia - sam o sobie mówi, że jest profesjonalistą. Mówi też o czystości kampanii, kiedy jego obóz, czyli Express i Fakt, prowadzą brudną kampanię. Pytam się: Czy to są dobrzy ludzie? Czy Pan Maciej wiedząc o tym, ma czyste ręce? Nie! Ma jeszcze brudniejsze, bo zgodził się na to, żeby tą brudną robotę za niego zrobili inni. To tak, jak namówił kogoś do złego uczynku. Fałszywa moralność i obłuda. Dlatego podtrzymuję odpowiedź na Wasze pytanie: Łukowicz prezydentem nie będzie. Tak samo jak starostą nie będzie Józef Reszke.

olek (2010-10-21 20:06)
Kozioł daj se spokój z sączeniem tego jadu. Tylko ty tak umiesz ujadać i deptać godność przyzwoitych ludzi. Na miejscu Łukowicza poprosiłbym redaktora Ruszewskiego by kilka takich wpisów ociekających jadem pod tytułem zobaczcie do czego posuwają się ludzie z szemranego układu Hildebrandta by nie dać się odspawać od koryta zamieścił w Fakcie. Zmienią szybko zdanie o Hildebrandcie tak jak wczoraj moja teściowa jak jej pokazałem wpis o śp. doktorze Łukowiczu. Jest do bólu radiomaryjna ale powiedziała mi wczoraj dość łajdactwa teraz wiem kim Hildebrandt jest. Dziękuję wam wszyscy wojownicy Hildebrandta. Ja nad teściową pracowałem kilka lat żeby przejrzała na oczy a wy to zrobiliście szybko i sprawnie.

wej-hair (2010-10-21 20:59)
Jak patrzę na okupację stołków przez tą samą ekipę od lat to bierze mnie na torsje. Jakich inowacji i nowatorskich pomysłów można spodziewać się po ludziach którzy czas swojej największej życiowej mają już dawno za sobą. Zdrowy rozsądek nakazuje aby zmienić władzę na młodsze pokolenie , a jak zdaniem niektórych na tym forum się nie sprawdzi, za cztery lata znów są wybory.

pati (2010-10-21 22:27)
wejh1 jeśli wstydzisz się,że jesteś z Wejherowa to won z naszego miasta.Tacy jak Ty nawet gdyby przypadkowo znalezli się na Sorbonie zawsze będą wsiokami.Małomiasteczkowość i izolacja to Twój osobisty kompleks.Tobie nawet Łukowicz nie pomoże.Właśnie Hildebrandt spowodował,że dzisiaj nie mamy małomiasteczkowych kompleksów,bo za jego rządów miasteczko zmieniło się w piękne miasto,perłę Małego Trójmiasta .Nigdy,nawet \"studiując\"" nie wstydziłam się mojego miasta."

Krystyna (2010-10-22 08:41)
Pati ciebie bym o to, że studiowałaś bym nie podejrzewał, bo na studiach uczą myslenia a to nie jest twoja silna strona. Do rzeczy Hildebrandt zrobił z naszego miasta Białoruś wyśmiewaną teraz przez całą Polskę. Tylko ty na pewno nie czytasz Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej i nie oglądasz TVN. WSTYD mi za Hildebrandta. Jego rządy to ciągnące sie kłótnie i awantury i gigantyczne zadłużenie. Temu panu juz dziękujemy.

Skowyt (2010-10-22 09:04)
Wej-hair-zamienić czy wymienić ,to dwie różne sprawy,w/g mnie M.Łukowicz to zamiana starego na jeszcze starsze ,bardzo ważne kto za kim stoi,nie ma żadnej tajemnicy że za tym jeszcze starszym stoją wszyscy Ci co już przy korycie byli i kto już ,jakiś czas żyje w naszym mieście potrafi rozpoznać różnice,między starym a jeszcze starszym.Szanowny Panie ja też bym był za wymianą tą prawdziwą nową ,młodą spontaniczną ale póki co to tacy ludzia jak chociążby Pan Łukowicz TO NOWE POWINNI STWORZYĆ ,a nie liczyć na drapane ,na to że ktoś popchnie ,ktoś będzie prowadził za rękę ,(nie za darmo) to nie jest ZMIANA to tylko zamiana,a Ja żyjąć wiele lat w Wejherowie bez możliwośći wyboru alternatywy dls rządzacych wolę to starsze jak jeszcze starsze.

filozof grecki (2010-10-22 11:02)
Skowyt mudny już jesteś ze swoimi prohildebrandowskimi wypocinami. Dla mnie STARE to jest Hildebrandt, który orządzi juz beznadziejnie zresztą 12 lat i opiera sie na układzie olirgachicznym zdominowanym przez wejherowską postkomunę, czyli pogrobowców PZPR. Oni cwanie oszukała przed laty naiwny AWS i przy jego pomocy zdobyli władzę, którą drierżą od 12 lat. Przecież to oni przxyłożyli sie do wygryxienia ze stołków tych z Solidarności przeczytaj ostatni Fakt. Więc nie chrzań, że stare to nowe, a nowe to stare, albo stare jest starsze bo nikt mający jako takie pojęcie o wejherowskich układach w te bzdury nie uwierzy. Gdyby Gębarowski nadal popierał Hildebrandta to według twojej logiki stare byłoby jeszcze nowsze, a nowe jeszcze starsze. Chyba juz sie pogubiłeś w tym bełkocie. Ja licze na rozsądek ludzi, którzy bez twoich wypocin wiedzą co w wejherowskiej trawie piszczy i kto stoi za plecami marionetki Hildebran dta.

Skowyt (2010-10-22 11:20)
filozofie -grecki o czm z Tobą dyskutować chyba tylko o NICZYM ??????? albo o pietruszce,bo o polityce szkoda czasu?????

Skowyt (2010-10-22 11:37)
Kiepski z Ciebie filozof- jeśli masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.A skoro Twoim jedynym MENTOREM i żródłem wiedzy jest tylko" Fakt Wejherowski",to cienkie horyzonty wiedzy Życie kochany Życie.

czytelnik (2010-10-22 12:54)
Do Krystyny,jeżeli dla Ciebie drogowskazem jest wyborcza i TVN,to gratuluję.Gdyby ich siedziby były w Wejherowie to zanosiłbym do nich brudną bieliznę,bardzo dobrze piorą.

Irena (2010-10-22 16:55)
Czytelniku jeśli dla ciebie drogowskazem jest Panorama Powiatu Wejherowskiego wydawana przez prohildebrandtowego komucha to gratuluję. Ja bym im odniosła brudną bieliznę do prania ale boje się że oddali mi by ją jeszcze brudniejszą bo daje się to co sie ma.

czytelnik (2010-10-22 17:09)
Irena skąd wiesz co ja czytam,w wyborczej napisali,czy w tvn podawali? A wyborcza to przez kogo jest wydawana? Odpowiedz mi.

KASZUB (2010-10-22 17:46)
WYBORCO - CIESZY MNIE ZE TAK DUZO KOMENTARZY; WKONCU ZAUWAZONO ZE TYLKO WYBORCA MA PRAWO OKRESLENIA KTO BEDZIE GO REPREZENTOWAL NA STANOWISKU PREZYDENTA MIASTA WEJHEROWA:NIE CHCIALBYM NIKOMU NARZUCAC WLASNEGO ZDANIA NA JAKAKOLWIEK OPCJE NA TE WYBORY MOZE DLATEGO ZE ZA DUZO POSIADAM WIADOMOSCI JAK ROWNIERZ SAMEGO PRZEZYCIA :PROSZE TYLKO O JEDNO NIECH WSZYSCY WYBORCY SIE GRUBO ZASTANOWIA CZY WARTO KOGOKOLWIEK NOWEGO NA TO STANOWISKO LEPIEJ PATRZEC NA RECE STARYM OSOBOWOSCIOM I RZADAC ABY DLA WSPOLNEGO DOBRA WSZYSTKICH MIESZKANCOW RZADNYCH UKLADOW I DLA BIEDNYCH CZY BOGATYCH PROWADZIC POLITYKE NA TERENIE WEJHEROWA JAK ROWNIERZ ZIEMI WEJHEROWSKIEJ KTORA ZADOWOLI WSZYSTKIE STRONY ZAINTERESOWANE:WYBORCO PRZEMYSL TO BARDZO DOKLADNIE:Z POWAZANIEMKASZUB

Andrzej (2010-10-22 18:29)
Kaszubie ty się chyba urwałeś z choinki. Albo ktoś jest dobry to się go zostawia albo jest zły to się posyła na zielona trawkę. Ten stary jest niereformowalny, z roku na rok gorszy, bardziej leniwy i arogancki, bardziej kłótliwy, już źle o naszym mieście pisz\ą i mówią media ogólnopolskie że niedługo wstyd się będzie przyznać że się mieszka w Wejherowie, a ty mówisz że lepiej tego starego zostawić i zmarnować kolejne 4 lata!!!!!!!!. Nawet życzliwy Hildebreandtowi Dziennik Batycjki wystawił mu łącznie za 4 lata ocenę 3+ zawyżając moim zdaniem ocenę za środki unijne bo tak dobrze z tym nie jest. Prezydent który zarabia ok. 15 tys. zł miesięcznie dostaje 3+ to to jest kompromitacja.To jest Kaszubie jak w totku, jak nie zagrasz to nie wygrasz. Jak nie zaryzykujesz zmiany to będziesz miał nadal kichę i będzie gorzej, gorzej i dno zupełne na koniec. To za trudne dla ciebie żebyś to zrozumiał?

pati (2010-10-23 00:36)
Krystyna nie wiem co studiowałeś,może rozkład jazdy na dworcu w Wejherowie.Czytam Gazetę Polską,oglądam telewizję Trwam,a mimo to uważam,że Hildebrandt jest najlepszym kandydatem na prezydenta.A Tobie radzę wyjechać na Białoruś,bo nie wiesz o czym mówisz.Takim wyborcom dziękujemy.

Sympatyk (2010-10-23 00:45)
Najbardziej podoba mi się hasło PełO: 'Ja pier..lę , nie wiem..."

pisowiec (2010-10-23 08:38)
Sympatyku a mnie sie najbardziej podoba hasło Wolę Wejherowo wymyślone przez ich geniusza prezydenta i redaktora Panoramy Powiatu Wejherowskiego w jednej osobie Wł. Kozłowskiego- Żadnych pytań.

czytelnik (2010-10-23 10:27)
Pisowcu a kogo ty popierasz? Bo jeśli Łukowicza to jesteś anty pisowcem. Miałem nadzieję że PiS również wystawi swego kandydata.

pisowiec (2010-10-23 17:33)
Czytelniku właśnie dlatego, że jestem pisowcem nie wolno mi zagłosować na Hildebrandta. Jak PiS nie wystawi swojego kandydata to ja zagłosuję z czystym sumieniem na młodego Łukowicza bo niby dlaczego miałbym zagłosować na awanturnika Hildebrandta umoczonego w niejasne interesy i z biznesem na karku po tym jeszcze jak znęcał się nad naszymi radnymi Tyszerową i Rybakowskim.

czytelnik (2010-10-23 19:47)
Na Niesiołowskiego i jemu podobnych też zagłosujesz z czystym sumieniem,to ta sama firma?

KASZUB (2010-10-23 20:03)
Do Andrzeja,- Pst. 52Anrzeju ja co prawda jest nie urwale sie z Hoinki, lecz jestem Realista.Wybacz, wiadomo jest ze w Wejherowie bardzo duzo sie zmienilo, chyba nie morzesz temu zaprzeczyc, zapewne nie zadawala to wszystkich mieszkancow Wejherowa, ale wybacz przebudowe calego Wejherowa nie jest rzaden czlowiek wykonac lub tez zaplanowac w 12 latach. Cieszmy sie z tego ze w prawidlowym kierunku sie to dzieje, przedewszystkim mamy osoby ktore tego dziela dokonuja za posrednictwem pieniedzy podatnikow.I za to trzeba Prezydentowi podziekowac.Wiem jak ciezko jest otrzymac te Unijne Fundusze , ale nie mozna zaprzeczyc ze P.Prezydent K. Hildebrandt z nich korzystaljak rowniez zapowiada jeszcze wieksze ich otrzymanie.Nie jest zaskoczeniem ze wspolpraca pomiedzy Prezydentem jak rowniez Starosta Wejherowski w ostatniej kadencji pomyslnie sie rozwijala lub mozna ja nazwac wrecz niedostepna tz. Srawa Gebarowskiego.Ale mysle ze jezeli wyeliminuje sie te osoby ktore nie chcialy obopulnie wspolpracowac dla dobra Wejherowa jak rowniez Ziemi Wejherowskiej mamy mozliwosc uzyskania profitu ktory zadowoli wszystkich.Naturalnie potrzeba Tuneli nie jednego ale czterech.Naturalnie potrzeba jeszcze wiekszej Ifastruktury drogowej itd, itd.ale czy jest mozliwosc do wykonania tych zobowiazan dla miasta Wejherowa tylko z Funduszy miejskich nie i jeszcze raz nie, tutaj potrzeba wspolpracy wszystkich stron tz. Miasto,- Starostwo. Gmina,- UrzadMarszalkowski,- Ministerstwo Infastruktury jak rowniez Uni Europejskiej. Wydaje mi sie ze zrozumiales sens moj , ze nie jest tak latwo jak by sie wydawac moglo.Nowa osoba na tym stanowisku potrzebuje czasu azeby sie tym zajac. Najgorsze jezeli na poprzednim sie niestety nie sprawdzila. Znajomosci sa dobre ale nie rozwiazuja wszystkiego. Rozwarz to , przemysl i glosuj na osobe kompetentna.Z powazaniemKASZUZB

Andrzej (2010-10-23 21:57)
Kaszubie bez obrazy ale piepszysz od rzeczy, a do tego kompromitujące ciebie błędy ortograficzne. Tylko ludzie o takim poziomie wykształcenia tak oceniają 3 kadencje Hildebrandta. Nic nie zrobił ale idzie w dobrym kierunku, źle współpracuje ze starosta i marszałkiem to sie usunie starostę i marszałka. Może jeszcze wymelduje się wszystkich krytyków Hildebrandta z miasta? Nic o aferach, o skandalach, o awanturach, o przekrętach, a marnowaniu milionów na bzdury, o braku charyzmy, o zależności od miejscowego biznesu, o szczuciach i intrygach. Starczy i tak nic z tego nie rozumiesz.

czytelnik (2010-10-23 22:29)
Andrzeju,jak przeczytałem twój wpis to mi się to z Tuskiem skojarzyło.

pisowiec (2010-10-24 10:27)
Czytelniku, nie muszę głosować na szczęście na Niesiołowskiego bo nasi do Sejmu wystaweiaja swoja listę, a w Wejherowie nie wiem czy maja swojego kandydata. Jak nie to ja zagłosuję na Łukowicza bo Hildebrandt na poparcie nasze nie zasłużył. Słaby jest i niegospodarny i tyle.

G14 (2010-10-24 10:51)
http://www.wpolityce.pl/view/3062/Kampania_przed_wyborami_samorzadowymi__Wejherowo_i__afera_jachtowa_.html

wej-hair (2010-10-24 12:48)
Czy nie lepiej byłoby aby prezydentura miała maksymalnie dwie kadencje , wtedy jest duża szansa że włodarze odchodziliby w blasku reflektorów i z pozytywnymi odczuciami wobec nich. A tak zawsze będziemy światkami wzajemnego opluwania się i szukaniu HAKA na tego który już za kurczowo trzyma się stołka i tak naprawdę jest jak uczeń zostawiony na drugi rok , pokazać się tylko na lekcjach a może się jakoś prześlizgnę.

KASZUB (2010-10-24 14:30)
Do Andrzeja -Komentarz Pkt. 60,Wyobraz sobie Andrzej ze Platforma Obywatelska na Terenie Ziemi Wejherowskiej sie spalila, zapewne zapytasz sie dlaczego, otoz samo z siebie sytuacja z Gebarowskim , jego ostatni wywiad w TTM zrozumialem ze to on osiagnol w Wejherowie wszystko dla miasta, w zeczywistosci patrzy ze strony Biznesu na wlasna kieszen, tak robi normalny Biznesmen, to ze wybudowal 8000 mieszkan w W-wie to nie swiadczy ze on sciagnol te osoby do Wejherowa, lecz Ci mieszkancy sami zadecydowali ze chca w Wejherowie mieszkac i tutaj chca placic podatki, ale to jest inna sprawa ktora trzeba byloby szerzej omawiac, i tak biedny Andrzeju jej nie zrozumiesz wyzsza FILOZOFIA do ktorej zapewnie nie dorosles.Co zas dalej tyczy sie p. M. Lukowicza ,- zglosil swoja kandydature do wyborow na Prezydenta Wejherowa ale programu zadnego nie oglosil.Dlaczego czeka uwarza ze mieszkancy Wejherowa sa durniami i dadza sie zwodzi?...Nie ,- jezeli zglaszam swa kandydature to razem ze swoim programem , azeby dac mozliwosc WYBORCOM na temat tegoz Programu wolnej dyskusji, tenze kandydat musi swoj program obronic jak rowniez ze swego punktu widzenia przedstawic.To ze czeka sie ze byc moze jakis kumpel przyjedzie i przedstawi to w jego intencji jest glupota jak rowniez zwodzeniem wyborcow.Czegosc takiego nieznam !..Dlatego sadze ze p. M. Lukowicz nie odpowiada stanowisku na ktore Kandyduje, Mysle ze wyborcy sa dobrze rozwinietym swiatopogladowo narodem Ziemi Wejherowskiej jak rowniez samego Wejherowa i wyciagna w wyborach prawidlowy wybor na Prezydenta naszego miasta.To narazie tyle Andrzejeczku !!!... Jezeli masz dziecino pytania , to pytaj z checia odpowiem.Z powazaniemKASZUB

G14 (2010-10-24 15:38)
KASZUB : A jaki program przedstawił Hildebrandt? Dowiedziałem się tylko, że jego program ułożyli Wejherowianie i że stawia na sport na rozwój Wejherowa itd. Czyli to samo co mówi Łukowicz.

Andrzej (2010-10-24 15:48)
Nie Kaszubie vel Pinokio vel Pacemaker vel P. nie mam do ciebie żadnych pytań. Bo tata mówił mi - zawsze dziecko pytaj i słuchaj mądrzejszego od siebie, bo głubszy tylko namąci ci w głowie. A ja z ilości błędów ortograficznych które robisz z kompletnego pomieszania z poplątaniem które razi z twoich tekstów wyprowadzam jeden wniosek przyznaję złośliwy - najpierw podszkol sie ogólnie i światopoglądowo a potem pogadamy.

Kaszub II (2010-10-24 21:44)
Czas na zmianę władzy w Wejherowie. Żaden z obecnych kandydatów nie rokuje na dobry rozwój Wejherowa. Prezio Hildebrandt już obrósł w piórka i ma do pracy swego Wicusia, który powinien już dawno być odsunięty od tego stanowiska ponieważ lekceważy przeciwnika i nie przyjmuje argumentów które nie są po myśli jego. Prawdą też jest że Łukowicz jest jak na razie znaną osobą z nazwiska przez swego ojca, ale przy współpracy z podwładnymi będzie realizował najważniejsze cele dla miasta Wejherowa. pan Hildebrandt obstawia się i w swoim komitecie wyborczym ma ciekawe nazwiska kandydatów na radnych, które na obecnym etapie nie są tego godne. Wybierzmy nowych ale za to prężnych radnych którzy będą niezależni od przyszłego Prezydenta i nie dbający o swój interes tylko dobro sąsiadów i mieszkańców Wejherowa. To gwarantuje p. Maciej Łukowicz

czytelnik (2010-10-25 00:05)
Andrzeju mój tata mówił mi ze pisze się głupszy,a nie głubszy.

Andrzej (2010-10-25 09:29)
Czytelniku to tylko literówka, a nie błąd ortograficzny. Przeciez nikt nie mówi głubszy. Jakoś nad niegramotnym Kaszubem vel, vel, vel......... sie nie pastwisz. Czy dlatego, że on hildebrandtowy?

czytelnik (2010-10-25 12:21)
Andrzeju ja nie mam zamiaru nad nikim się pastwić,to Ty pastwisz się nad Kaszubem,a mogłeś Mu kulturalnie zwrócić uwagę na błędy ortograficzne,które popełnia,a nie nazywać głupkiem.Błędy popełnia każdy,Ty również,i nie doklejaj Hildebrandta ani Łukowicza.Innym zarzucasz prostactwo,a sam okazujesz to samo.

borus (2010-10-25 15:21)
W pierwszym zdaniu artykułu wytłuszczonym drukiem napisano, że "z badań wynika". Jakich badań?! Mieszkańcy ponad 40-tysięcznego miasta to nie ciemna masa! Prosimy o minimum informacji na ten temat tzn.: rezulataty, wykonawca, data oraz na jakiej grupie przeprowadzono badania. W ostatnim miesiącu moja rodzina odebrała kilka telefonów od ankieterów w sprawie wyborów, ale coś nie spieszą się Państwo z ich publikacją. Czyżby jednak ich rezultaty nie były zbyt korzystne dla kandydata PO?

Wejherowianin (2010-10-25 19:59)
Maciej Łukowicz NIE BĘDZIE PREZYDENTEM WEJHEROWA. Tak mi powiedziała znajoma wróżka, której wróżby w moim przypadku zawsze się sprawdzają. Zapytałem dlaczego? Po chwili milczenia powiedziała mi tylko: Bo dobro zawsze zwycięża! Nic więcej nie chciała powiedzieć.

wej-hair (2010-10-25 20:43)
Wiekszość na tym forum pluje na jednego lub drugiego kandydata to jest jasne , ale ciekaw jestem gdyby nie było Łukowicza jako realnego kontrkandydata to właśnie cofnelibyśmy się do lat sprzed 1989 roku , Hildebrant jedyny do tronu , tego chcecie, otoczony ludźmi tymi samymi od lat , i popierającymi go bo on im wyrzeźbił stołki. A są wśród jego popleczników też tacy którzy modlą się o to aby on wypadł z obiegu bo muszą ściśle wykonywać polecenia , bo jak nie to też polecą ze stołka.

słuchaczka Radia Maryja (2010-10-25 21:34)
Wejherowianinie wróżka powiedziała i pan w to wierzy? Toć to grzech wierzyć we wróżby. Nie lepiej pomodlić się do Pana Boga o światło Ducha Świętego przy wyborze najlepszego kandydata? Ja się modlę i mam coraz mniejszy dylemat. Najpierw myślałam nie nie mogę poprzeć Łukowicza bo on z PO, ale potem sobie pomyślałam a jak jego jedynym konkurentem będzie żyjący bez związku sakramentalnego K. Hildebrandt to jaki mam wybór. Tym bardziej, że znałam doktora Łukowicza a jeszcze lepiej panią doktorową Mirosławę widzę jak udziela się w naszej parafii Chrystusa Króla, jak zbiera pieniądze na różne cele charytatywne i inne. To dobra i uczynna kobieta to może syna też na dobrego wychowała. I jak nie będzie wyjścia to zagłosuję na jej syna.

Pełen obciach Hildebrandt Wejherowowi robi (2010-10-25 22:34)
Zobaczcie to, przecież to zenada, jesli nawet na tak powaznym portalu o naszym preziu pisząhttp://www.wpolityce.pl/view/3062/Kampania_przed_wyborami_samorzadowymi__Wejherowo_i__afera_jachtowa_.html

@borus 72 (2010-10-25 22:57)
borus, a z jakich badan wynika ze Hildebrandt ma 57% poparcia w miescie jak pisza w nowej tubie prezydenckiej ze śląska. Jakich badań czy sondażu?! Mieszkańcy ponad 40-tysięcznego miasta to nie ciemna masa! Prosimy o minimum informacji na ten temat tzn.: rezulataty, wykonawca, data oraz na jakiej grupie przeprowadzono badania.

czytelnik (2010-10-26 00:13)
Ależ się gorączkujecie wygra ten,którego wybiorą mieszkańcy Wejherowa,koniec,kropka.Z pustego i Salomon nie naleje,a tym bardziej kandydaci na prezydenta. A wodę lać to ja również potrafię.Wybuduję tunele,wiadukty,zlikwiduję bezrobocie itd,ale jak będę miał kasę której nie mam i nie będę miał,gdyż cała Polska tonie w długach.

echo (2010-10-26 11:48)
Wszystko to ludzie którymi dyryguje zza tylnego fotela poseł JB. To ma być gra fair flay

kibic (2010-10-26 13:23)
Czytając kolejne wydanie Faktu czytam że p.M.Łukowicz jest bezpartyjnym apeluje o kampanię fair play.Mam wątpliwości co do treści artykułów umieszczonych w tej gazecie z prowadzenia kampani w tym duchu chyba że p.M.Łukowicza w to POprostu wrabiają.A po wyborach trzeba będzie świecić oczami przed wejherowiakami jak okaże się że to pomówienia.Chyba że banicja .

Irena (2010-10-26 17:25)
Kibicu kibicujący Hildebrandtowi wasz sposób na opozycję to banicja. Pięknie ale wasze niedoczekanie. Nie da sie wymeldować z miasta 60 proc. obywateli. Zadnego pomysłu na pogodzenie sie nie macie?

KASZUB (2010-10-26 22:30)
Odpowiedz do pkt.67Andrzejeczku jak zauwazylem sam sie zdyskwalifikowales. Twoj Tato mial racje slochaj na starszych od siebie jak rowniez madrzejszych.Bei, beiKASZUB

Wejherowianin (2010-10-26 22:35)
Czarny Maciej Pijarowiec nie będzie prezydentem Wejherowa, choćby jego mamusia wyszorowała wszystkie schody w kościele Chrystusa Króla. Nie tędy droga. Co on zrobił przez ostatnie lata dla Wejherowa i wejherowian? Nic. Za poparciem PO wśliznął się jak wąż na dyrektorskie stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim i kosił wysoką pensyjkę za nic, bo tam byli od niego lepsi. A teraz budnikowcy wystawili go do nieuczciwej gry, którą za brudne pieniądze on poparł. Więc sam się pobrudził. To człowiek podatny na korupcję. Expres i Orlex zafundowały urzędnikowi marszałkowskiemu kampanię za ok. milion złotych. Jak Czarny Maciuś to spłaci? Marnie to widzę, bo wybory przegra z kretesem.

Wejherowianin (prawdziwy) (2010-10-26 23:05)
Wejherowianinie nie podszywaj się bezczelnie pod mój nick!!! Po drugie przestań jędzlować bo to jest nie do strawienia. Łukowicz dlatego, że jest dużo mądrzejszy od kiepściutkiego Hildebrandta zrobi przez 4 lata więcej niż ten przez 12 lat. A po drugie nie będę się musiał wstydzić prezydenta który od siebie nic nie umie powiedzieć, jest marionetką wejherowskich oligarchów a rachunek ekonomiczny i gospodarność to dla niego czarna magia. I jeszcze jedno powiedz mi gościu kto sfinansował 4 lata temu kampanię Hildebrandtowi? Czy czasem nie Orlex?

mariusz (2010-10-26 23:43)
p. Łukowicz nigdy nie będzie prezydentem mieszkańców Wejherowa tylko będzie podwładnym naszego super posła p. Budnika i super starosty p. Reszke. I to będzie dobry prezydent tak ??? haha. nie wiem po co on wgl startuje i robi przykrośc swojej matce bo i tak nie ma żadnych szans z p. Hildebrandtem. Mieszkańcy wejherowa nie są tacy głupi, żeby wierzyc w te wasze wszystkie hamskie brukowce, które są nasączone nienawiścią.. chciałbym, aby w Wejherowie była zgoda a miasto nadal się tak pięknie rozwijało. i tak będzie. a wyniki wyborów to potwierdzą. I ciekawe czy po wyborach dalej będziecie roznosic wasze darmowe brukowce sponsorowane przez Orlex. Także dużo zmyślacie aby dalej okłamywac mieszkańców bo do wyborów zostało mało czasu. :) Prawda i uczciowśc zawsze zwycięży!!!

Krystyna (2010-10-27 08:56)
Mariusz vel Wejherowianin vel inne nicki tego samego autora masz rację - prawda i uczciwość zawsze zwycięża dlatego zwycięży młody Łukowicz. A ty najpierw zanim zaczniesz coś pisać sprawdź kto finansuje te darmowe pseudo gazetki prohildebrandtowskie, których ktoś naliczył już 3. Ma się rozumieć, że one są pełne słodyczy tak jak ty i obiektywne? Przecież to walenie w opozycję że aż przykro czytać.Na koniec jeszcze jedno tobie powiem, nie znam osobiście młodego Łukowicza, znałem jego ojca i leczyłem sie u jego matki ale nie to wpłynie na moje głosowanie. Dla mnie jedynym autorytetem pozostanie pan poseł Budnik i jak on wezwie do głosowania na młodego Łukowicza to to zrobię i już. Zrozumiałe?

WEJHEROWO WIOCHĄ SIE STAJE PRZEZ HILDEBRANDTA (2010-10-27 10:23)
I ludzie to już widząhttp://www.wpolityce.pl/view/3062/Kampania_przed_wyborami_samorzadowymi__Wejherowo_i__afera_jachtowa_.html

Karol (2010-10-27 10:58)
Tak dla Łukowicza NIE dla Hildebrandta. Po co nam ktoś kto sobie nie radzi i z nikim nie umie się dogadać.

Bartosz (2010-10-27 11:27)
Nie przez Hildebrandta miasto staje się wiochą tylko przez was. przez platformowców! piszecie takie bzdury, kłamstwa i je rozgłaśniacie. za wszelką cenę chcecie poprostu przejąc władzę.

czytelnik (2010-10-27 13:51)
Pytanie do Krystyny,jakiej ty jesteś płci?

kibic (2010-10-27 14:50)
Panowie i Panie zastanowiliście się co będzie jak przyjdzie LEŚNICZY i z LASU pogoni jednego i drugiego.Na nic Wasze opluwanie się na wzajem.Głosujcie na LEŚNICZEGO.

wejherowianin (2010-10-27 16:24)
Łukowicz wejherowianinem roku chyba KOMUŚ odbiło ludzie którzy ponoć kandydowali do tego tytułu nawet o tym nie wiedzieli, następny przekręt faktu, ranking jak w PRL-u. Co do ojca to zapytajcie p. Macieja czyjego tatus w latach 80-tych przypadkiem nie był w ORMO, mamusia ten fakt napewno pamięta, może mundur wisi jeszcze w szafie ?

wejherowianin (2010-10-27 16:48)
Łukowicz jest tak niezależny jak wierny pies jest niezalerzny od człowieka bez pieniędzy sponsora faktu pana G... nie istnieje, tak jak i fakt . do dzisiaj ne ogłosił programu bo mu nie napisali sam nie ma o tym pojęcia tak funkcionują marionetki miasto w rekach takiego człowieka to totalna porażka LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY

Krystyna (2010-10-27 17:22)
Będę namawiała wszystkich aby zagłosowali na p.Łukowicza.Liczę na młodych , starszych i tych najstarszych mieszkańców Wejherowa dla których liczy się spokój i normalna praca ,życie w naszym mieście.Każdy widzi co się dzieje w mieście, jak ta władza musi być "dobra", że tak bardzo się kłócą i walczą?!!!.Czas na zmiany i "nowe" podejście do rządzenia.Dajmy szansę młodym pomysłom. W Wejherowie ,aż 79,74% mieszkańców ma prawo wyboru ,liczę ,że co najmniej 60% zagłosuje na p.Łukowicza.Trzymam kciuki .

kibic (2010-10-27 18:01)
P.Krystyno!Pozostało Pani przekonanie do wyboru Pani ulubieńca jeszcze wszystkich przedszkolaków a co tam?

Zwolennik PiS (2010-10-27 18:40)
Ale ci od Hildebrandta panikują. To tylko wybory a nie wojna domowa. Ja mimo iż jestem zwolennikiem PiS stawiam na Łukowicza i odwalcie sie od jego ojca.Chociaż jestem przeciwnikiem esbeckich metod które stosujecie to jak to dla was takie ważne co kto robił w PRL to sprawdźcie ojca pana Hildebrandta i sprawdźcie samego prezydenta Hildebrandta. Jak już to już.

czytelnik (2010-10-27 19:54)
Zwolenniku PiS,wyobraź sobie taką sytuację prezydentem zostaje Łukowicz,PO ma w radzie 52%,resztę obsadzają inne komitety wśród nich PiS.Jestem bardzo ciekaw jak będzie wyglądała współpraca opozycji z PO,pewnie na dachu ratusza nie będzie miejsca dla gołąbków pokoju.

kibic (2010-10-27 19:57)
Zwolennik Pis! Jesteś przeciwny metodom esbecji a sam proponujesz sprawdzić drugiego.Dobra rada.Zanim napiszesz to przemyśl co chcesz napisać.

Zwolennik PiS (2010-10-27 21:04)
Kibicu czytelniku czytaj ze zrozumieniem tekstu. Napisałem, że nie jestem zwolennikiem metod esbeckich ale jak stosują je do Łukowicza to niech ci co to robią wiedzą, że można to zrobić w drugą stronę. Chcą tego? Co do traktowania PiS, to ja mam dość poniżania naszych radnych przez prezydenta Hildebrandta. Mam nadzieję, że jak Łukowicz wygra a oni zdobędą większość w RM na co się zanosi to poseł Budnik mu nie pozwoli tak nas traktować jak Hildebrandt nas traktuje. Tym bardziej, że w powiecie to oni całkiem dobrze nas traktują, to znaczy, że można z nimi współpracować.

czytelnik (2010-10-27 21:39)
Zwolenniku PiS,nadzieja matką głupich.Znasz to powiedzenie prawda.Z Twojego wpisu rozumiem że Łukowicz będzie marionetką w rękach Budnika,no nieźle się zapowiada.

kibic (2010-10-27 21:46)
Zwolenniku Pis-u!Czegoś tu nie rozumiem .To p.Łukowicz będzie sterowany przez p.J.B. a nie będzie sam podejmował decyzje w sprawie współpracy z opozycją.A co zrobicie jak będziecie jeszcze gorzej traktowani/macie gwarancje kogo ?/jesteś łatwowierny to jest polityka a Wasze tylko pobożne życzenie.

Zwolennik PiS (2010-10-28 08:59)
Czytelniku kibicu nudny i upierdliwy jesteś. A widzisz do tego to doszło, że mam większe zaufanie do partyjnego posła Budnika bo my wiemy, że on ma nas w Wejherowie za partnerów niż do bezpartyjnego prezydenta Hildebrandta, który ma nas za nic i nie powiesz mi, że może być gorzej niż jest teraz obecnie. Co do nadziei to ty ją masz i ja ja mam, każdy na coś innego liczy ty, że Hildebrandt się obroni ja że przegra i że my tak jak w powiecie będziemy mieli koalicję z PO w Radzie Miasta. Nie wolno? Co do Łukowicza to mnie nie powaliłeś, bo każdy ze startujących jest w jakimś układzie no nie. Jak mi powiesz, że Hildebrandt nie jest marionetką, że nie postawił na niego potężny układ oligarchiczny pomniejszony tylko o jednego oligarchę to skonam ze śmiechu.

wej-hair (2010-10-28 09:39)
Przypuszczam że jak Hildebrant zostanie na następną kadencję to zamiast ,,Batmana " będzie stał jego pomnik. Do tego to zmierza , bo widzę na tym forum parę osób które są już gotowe to zrobić.

wyborca (2010-10-28 11:09)
1. spróbujcie zamieścić jakiś komentarz na którejkolwiek ze stron internetowych mediów opłacanych przez Hildebr. Powodzenia. Taka jest jego wola słuchania mieszkańców i współpracy2. widzieliście program Hildebr? Może go użyć kandydat na włodarza każdego miasta, w którym znajdują się tory kolejowe. Wolę poczekać kilka dni na konkrety Łukowicza. Podobno ma dziś w CK ogłosic swój program

no name (2010-10-28 12:29)
Łukowicz??? Skąd ten koleś się urwał, co on wogóle zrobił dla tego miasta. Chwali się tylko, że zaprasza znanych ludzi a tam przecież przybywa tylko POsłuchać towarzystwo wzajemnej adoracji

student (2010-10-28 12:54)
Ty bez nazwiska Hildebrandt? Co on takiego zrobił zanim został prezydentem ? Wylicz mi jego ówczesne osiagnięcia a potem wytłumacz mi dlaczego on został uznany przez neutralny jeśli nie życzliwy mu dotychczas Dziennik za drugiego od końca wśród WSZYSTKICH prezydentów i burmistrzów Pomorza. Tu nie pomogą hakerzy w podrasowaniu wyniku. Wstyd i poruta dla Wejherowa. Facet nie ma honoru, że jeszcze startuje.

Mieszkanka (2010-10-28 15:24)
Patrząc po tych wszystkich komentarzach można stwierdzić, że odchodzącej ekipie coś okrutnie się pali grunt pod nogami. Chyba muszą mieć strasznie dużo na sumieniu skoro walczą jak "wściekłe psy". Wcześniej czy później i tak wszystkie machlojki wychodzą, nawet jak się przyklei do stołka. Każda bomba kiedyś sama wybuchnie...

Krystyna (2010-10-28 22:51)
Byłam dziś na konwencji Macieja Łukowicza i Platformy w Centrum Kaszuby. Bomba przyćmili mizerną kampanię Hildebrandta.Widać było, że rośnie w oczach nowa siła. Tylko się zastanawiam jakim cudem do obsługi konwencji wyborczych PO TTM wysłała poplecznika Hildebrandta a platformożercę i budnikożercę w jednej osobie Sikorę. Czy to macki Hildebrandta w TTM działają? Coś podejrzanie mi to wygląda i radziłabym pod tym katem sztabowcom pana Łukowicza i PO patrzeć na jego relacje - co mówi, kogo i jak pokazuje, w jakich proporcjach a kogo nie Do tego pana nie mam za grosz zaufania bo jego wyjątkowo złośliwe komentarzy po sesjach Rady w Wejherowie pod adresem opozycji a ociekające wazeliną pod adresem Hildebrandta doskonale pamiętam. Nie dam sobie wmówić, że to człowiek wierny do końca Hildebrandtowi a źle życzący jego konkurencji.

pati (2010-10-29 00:55)
Czytam komentarze i widzę,że zwolennikom Łukowicza naprawdę nerwy odmawiają posłuszeństwa.Ireno masz rację,nie da się wymeldować 60% mieszkańców,którzy popierają Hildebtandta.Wejherowianie chcą spokoju i rozwoju miasta,a nie wiecznych awantur.

Dominika (2010-10-29 08:30)
Pati o tej godzinie to już pewnie białe myszki widzisz i one tobie wszystko pomieszały w głowie. Kto wpadł na pomysł wymeldowania z Wejherowa niewygodnych radnych Rucińskiego, Szczygła i Rybakowskiego? Przecież to nasz geniusz Krzysztof Hildebrandt. On by pewnie najchętniej całą wejherowską opozycję i tych co go krytycznie oceniają wysłał na księżyc.

czytelnik (2010-10-29 09:55)
Krystyno ten Sikora to jest za czy przeciw Hildebrandtowi? Bo to co napisałaś kojarzy mi się ze słynnym powiedzeniem,"jestem za a nawet przeciw"

tiberius (2010-10-29 14:44)
Mam tylko jedną uwagę - ZA CO popierać p. Łukowicza skoro cytuję "już za kilka dni przedstawi program wyborczy...". Rozumiem, że jego program, jak to platformersa, to dajcie mi władzę, a potem się zobaczy.

tiberius (2010-10-29 14:47)
I jeszcze jedno - nieszczęsny, nie waham się uzyć tego słowa, artykułw portalu wpolityce.pl. Widać po nim kluczową słabość centralnych (warszawskich) mediów - nie mają korespondentów w terenie, więc przepisują z mediów lokalnych. Ciekawe, co by było gdyby przepisali nie z Faktu a z gazety popierającej p. Hildebrandta?

wyborca (2010-10-29 15:53)
wczoraj w CK Łukowicz przedstawił program dla Wejherowa, popieram go w 100%. Ten człowiek ma konkterną wizję dla miasta w przeciwieństwie do Hildebrandta czytającego z kartki same ogólniki. Najwyższy czas na zmianę ratuszu. Oby skończyła się już ta stagnacja w mieście. Panorama pow. podaje, że na os 1000lecia postawiono kosz i kilka ławek - ochłapy przedwyborcze. Tych chce WW kupić glosy?

kibic (2010-10-29 17:03)
Przepraszam! Czy to znaczy że p.Łukowicz wczoraj w CK przedstawił program dla Wejherowa czytając z kartki ale przez kogo napisany .

Kamil (2010-10-29 17:40)
kibic Łukowicz przerasta o głowę intelektem i inteligencją Hildebrandta i ty to wiesz dlaczego tyle w tobie złośliwości.

Wejherowianin (2010-10-29 19:47)
Łukowicz nie będzie prezydentem Wejherowa, choćby nawet w kiblach powywieszał swoje plakaty. Tam też dużo ludzi się przewija. Na razie MŁ powiesił się przy cmentarzu między nagrobkami do sprzedaży. Pamiętam, że kiedyś Budnik wywiesił swoją podobiznę w sklepie mięsnym ze świńskimi ryjami i kiełbachą. To bardzo koresponduje z wrażliwością, uczciwością, poczuciem gustu i etyki obu panów a przede wszystkim słowami z deklaracją o kampanii fair play. Moim zdaniem słowa Słuszny Wybór przy cmentarzu z podobizną Łukowicza, to wielki nietakt. A cmentarz, to na pewno nie jest dobre miejsce w mieście do prowadzenia kampanii wyborczej. Chyba że wśród duchów.Proponuję Platformistom z Samorządności przy każdym grobie przyczepić ulotkę z napisem: Z Łukowiczem nie będzie chleba, ale za to szybko do nieba.

kibic (2010-10-29 21:02)
P.Kamilu! Ciekawi mnie na jakiej podstawie Pan stwierdził intelekt i inteligencje p.Łukowicza że jest wyższa o głowę od p.H. czy chodzi Panu o wzrost bo jak mi wiadomo są inne jednostki stosowane np:intelekt to Q a tego Pan nie mógł stwierdzić jak przedstawiał swój program w CK dla Wejherowa chyba że był to program telewizji TTM

Irena (2010-10-30 07:58)
Biedny kibicu. Nie wiem co ci odpowie Kamil i czy wogłe ala ja od kilkunastu lat słucham na żywo albo w TTM czytanych i mówionych przemówień pana Hildebrandta jak wieść niesie te pisane przygotowują mu dwie osoby na zmianę zatrudnione w Urzędzie Miasta i słucham od kilku tygodni na spotkaniach otwartych na które prezydent się nie odważył jak mówi, jak logiczznie formułuje myśli jaka ma wiedzę zdolność syntezy i analizy pan Łukowicz. Mój drogi Kamil ma rację to przepaść

kibic (2010-10-30 14:26)
P.Irenko!Że jestem biedny, to nie znaczy że głupi.Dobrze że już niedługo się skończy kampania bo czytając jak Pani podąża za p.Ł.i fascynuje się jego logicznymi wypowiedziami itd.tego Pani serce może nie wytrzymać .Życzę zdrówka.

Liza (2010-10-30 17:39)
Ireno, z kibicem nie ma co polemizować. Ma taką samą zdolność do analizowania argumentów jak Hildebrandt. Jeszcze ani razu nie odniósł się sensownie do wypowiedzi, które komentuje. Nie daj się ściągnąć do jego poziomu, bo wtedy pobije Cię doświadczeniem. A co do kandydatury Łukowicza - właściwy człowiek na właściwym miejscu - wykształcony i doświadczony manager z realnym długofalowym planem dla miasta i otwarty na współpracę z mieszkańcami, zachęcający do oddolnych inicjatyw. Dokładnie tak wyobrażam sobie dobrego prezydenta miasta.

kibic (2010-10-30 19:23)
P.Lizo! Muszę kiedyś osobiście pofatygować się na takie otwarte spotkanie p.Ł.i podpatrzyć co w tym Panu jest takiego że tyle pań jest nim tak zachwyconych/również p.Krystyna p.Irena/podejrzewam że jego urok osobisty tak działa na Panie a nie to co mówi. Zazdroszczę mu.I proszę nie porównywać mnie z p.H. bo to nie ładnie .Do miłego.

gumiś (2010-10-30 20:16)
a jakiej dyscypliny jesteś kibicem? bo zdecydowana większość ludzi związanych ze sportem popiera pana łukowicza ,i nie dlatego że dobrze mówi tylko dlatego że jest konkretny, ma obrany kierunek rozwoju miastem i chce zainwestować w sport ..cały sport w mieście !!!! ja osobiście zagłosuje na niego i namawiam wszystkich żeby zrobili to samo nie pozwólmy niszczyć sportu w naszym mieście oraz doprowadzania do sytuacji gdzie miasto się dzieli i wiecznie kłóci z czego nie ma żadnego pożytku !! a na koniec panie kibicu fakty na sport w wejherowie wydaje się 240 000 a na kwiaty w klombach 1,5 miliona ..te proporcje powinny być zupełnie odwrotne

kibic (2010-10-30 20:41)
P.Gumiś! Mam nadzieje że tym razem podajesz te dane które są autentyczne a nie jak na forum Afera związana z CUP podawałeś dane co do stypendium zawodnika tylko ze słyszenia.A co do inwestowania p.Ł.w mieście w sport to wierzę że mówi prawdę w końcu ma sponsora swojej kampani a on uwielbia sport.Natomiast nie mam wiedzy czy p.Ł.oprócz WF uprawiał sport warto spytać.Sport to zdrowie ale przez duże "S"

swojak (2010-10-30 23:53)
Ale jak pan Krzysio powiesił swój baner przed kościołem to wejherowianin pewnie pochwali...Wstyd. Centralnie zasłonił kościół Chrystusa Króla.Ten co do komunii nie chodzi....wzór ?I co na to ks. proboszcz ?

hanna (2010-10-31 00:34)
Liza,dziecko,kpisz,czy o drogę pytasz????Łukowicz z długofalowym planem rozwoju miasta:)))Jak do tej pory mieszkańcy Wejherowa nie poznali tego cudownego planu dla miasta,a wybory tuż ,tuż

wojtek (2010-10-31 08:35)
Hildebrand żyje beż ślubu kościelnego od lat. Czy taki ma być porządny prezydent naszego miasta. Oczywiście że nie!

wej-hair (2010-10-31 12:50)
Wojtek- nie jestem zwolennikiem Hildebranta , ale czy ktoś ma ślub kościelny czy nie to nie ma wpływu na to czy jest on dobrym prezydentem.Kryteria dobrego managera, a takim powinien być prezydent są zupełnie inne.

Irena (2010-10-31 13:54)
Wej-hair ale zgodzisz się, że jak się ma tak jak Hildebrandt na bakier z Kościołem to nie powinno się włazić z banerami pod sam kościół. Przejdź się przez miasto i zobacz, Jego bilbordy są na wyjściu do i z każdego kościoła. Wczoraj byłam u córki na Narutowicza koło Chrystusa Króla tam tak samo., koło klasztoru tak samo. To nieprzyzwoite przegięcie nie uważasz. Ja sie dziwię, że proboszczowie się na to zgadzają. Wychodziłam po mszy z kościoła NMP na Kaszubach i większość parafian kręciła głową z niesmakiem widząc baner Hildebrandta na wprost wyjścia..

wej-hair (2010-10-31 14:38)
To już inna kwestia , powinni się wstydzić też proboszczowie tych kościołów , ale niestety tak to się porobiło że o jego względy zabiega też kler, który powinien stronić od polityki i robić swoje a jest zupełnie odwrotnie. Dlaczego czołg został przeniesiony , kto poparł ks. Daniela w swoich pomysłach- odpowiedz sobie sam. Jeden buduje sobie filharmonię a drugi kapliczkę w hołdzie pamięci wiecznego panowania.

czytelnik (2010-10-31 14:48)
Irena, przy Klasztorze wiszą dwa,tylko Łukowicza dużo większy,nie zauważyłaś?

Irena (2010-10-31 20:38)
Czytelniku a skręciłeś z klasztoru na Rynek? Poza tym mam wątpliwość, czy aby prezydent Hildebrandt nie wykorzystał swojej pozycji przełożonego i nie kazał zarezerwować sobie wszystkie najlepsze miejsca wymagające zgody podległych sobie urzędników. Ciekawe gdyby tam gdzie on sie wywiesił chciał wywiesić się Łukowicz czy dostałby zgodę? Sztab Łukowicza powinien zrobić zdjęcia wszystkich banerów Hildebrandta a po wygranych wyborach spprawdzić czy wszystkie miejsca zajęte przez niego zostały opłacone, od kiedy i czy uzyskano wszystkie wymagane zgody oraz kto z ramienia urzędu zgody wydawał. Nie wierzę, że konkurenci maja takie same prawa. A ty wierzysz?

czytelnik (2010-10-31 21:17)
Ireno,widziałem jednego i drugiego,co do twojego wpisu to nie wiem jak sprawa wygląda,ale wiem jedno kto ma władzę ten rządzi.Gdyby PO przejęła władzę ,to pewnie najlepsze miejsca odstąpi opozycji,daruj sobie.Wystarczy popatrzeć co wyprawia platforma w Polsce,nawet się tego komentować nie chce.Program platformy to PiS i Kaczyński.Co by nie ruszyć,jakąkolwiek dziedzinę np. gospodarki,to co słychać Kaczyński to Kaczyński tamto. To samo czeka nas w Wejherowie,jeśli PO wygra.

wej-hair (2010-10-31 22:00)
Do ostatnich dwóch postów- nie ważne jak się kto nazywa , ważne czego chce dokonać. Ważni są ludzie nie partie i programy. Przed Kaczyńskim był Komuch Kwaśniewski ale nie fiksował jak Jarek i był tolerowany przez społeczeństwo i miał dobre notowania chociaż miał wpadki przez picie. Zresetujcie mózgi i pomyślcie spokojnie - czy ważne jak kto się nazywa ? czy ważne co sobą reprezentuje? Oto jest pytanie.

czytelnik (2010-10-31 22:54)
wej-hair,licz się ze słowami. Nie obrażaj Kaczyńskiego,jeśli ktoś fiksuje to na pewno nie Kaczyński.I dlatego powtarzam programem PO jest opluwanie Kaczyńskiego,jak dotychczas niczym innym się PO nie wykazało.

ZDAJE SIE PROBLEM JEST WIEKSZY NIZ NAM SIE WYDAJE (2010-10-31 23:35)
ZDAJE SIE PROBLEM JEST WIEKSZY NIZ NAM SIE WSZYSTKIM WYDAJE - NO I MAMY WOJNE RELIGIJNA W WEJHEROWIE.HILDEBRANDTA LUDZIE STRZELILI W STOPE MIASTU:http://wpolityce.pl/view/3386/Wybory_samorzadowe__Wejherowo_poruszone__katolicy_protestuja.html

wej-hair (2010-10-31 23:50)
Do czytelnika- Kaczyński dawno już sfiksował i nie ma poczucia rzeczywistości, najgorsze jest to że nie ma już poglądów tylko zieje nienawiścią niewiadomo do kogo. Niechciałbym aby był aby był kogokolwiek przywódcą bo robi tylko dym a ognia nie widać.

wej-hair (2010-10-31 23:59)
136 - to podkreśliłeś Hildebranta tym linkiem DZIĘKI , nie mam pytań .

czytelnik (2010-11-01 00:32)
No wej-hair,rozumiem że Niesiołowski zieje miłością.Sikorski chce dorzynać watahy z miłości,Palikot chce zastrzelić i wypatroszyć z miłości.To jest miłość,to nie jest fiksowanie.Wzywanie do obywatelskiego nieposłuszeństwa to jest miłość?Nie twierdzę że Kaczyński robi wszystko dobrze,ale bynajmniej nie jest wulgarny.A sfiksował Tusk jak przegrał wybory prezydenckie,i od tego czasu ciągnie się ten spektakl nienawiści

Anna (2010-11-01 08:35)
Panowie litości nie dajmy sie zwariować. Tu na dole nie musi tak być jak na górze bo np. węzeł Zryw nie jest sprawą polityczną. Tu mogą tak mi sie wydaje współpracować ze soba wszyscy niezależnie od poglądów. Jeżeli Hildebrandt przegra to dlatego, ze tego nie rozumie.

AndrzejPL (2010-11-01 14:24)
OBY NIE doszła PLATFORMA do władzy !!!! WTEDY Wejherowo będzie wyglądało jak cała Polska - ZADŁUżONE , Wyprzedane, Pełne obiecanek i frazesów o CUDACH !!!

pisowiec (2010-11-01 20:14)
Andrzeju PL w Wejhedrowie nie ma już nic do sprzedania, bo wszystko sprzedał Hildebrandt. Mogę wyliczać po kolei - Zakłady Przemysłu Odzieżowego Jantar za 50 tys. złoty swojemu koledze Janowi Naskrętowi, Przedsiębiorstwo Melioracyjne swojemu koledze Kazimierzowi Okrojowi, większość nieruchomości swojemu byłemu koledze Gębarowskiemu, sklepy swoim kolegom np. Nurzyńskiemu. Co w Wejherowie jest jeszc ze do sprzedania POWIEDZ bo inaczedj uznam ciebie za kłamcę!!!!!!!!

czytelnik (2010-11-01 20:23)
Pisowcu, masz dowody na to co piszesz?

pisowiec (2010-11-01 20:46)
Czytelniku dowody? Wydział Nieruchomości Urzędu Miasta Wejherowa.

czytelnik (2010-11-01 21:05)
Pisowcu,śmieszny jesteś.

kibic (2010-11-01 23:23)
Panie PIS ! To co piszesz powiadomiłeś odpowiednie organa Jak nie to jesteś tak samo odpowiedzialny jak ten który to zrobił,Bo jak wiedząc o tym a nie zgłaszając będziesz tak samo karany./a to już jest zarzut/pamiętaj namierzą i wtedy musisz przedstawić dowody/bo jak nie współczuje.

pisowiec (2010-11-02 08:45)
Panie kibicu i panie czaytelniku kiedy ja właśnie na to liczę, że CBA i CBŚ namierza wszystkie fora i zbiera do wyjaśnienia wszystkie sygnały o potencjalnej korupcji. Także was że namierza i wyjaśnią jaki macie interes osobisty w tym, żeby bronić Hildebrandta. Też tajemnicę ujawniłem.żałośni jesteście i jak widzę mocno przestrqaszeni. Współczuję.

czytelnik (2010-11-02 09:17)
Pisowcu,ty chyba na dopalaczach jedziesz,pokaż mi gdzie bronię Hildebrandta,stawiasz mu zarzuty korupcji,proszę ciebie o pokazanie dowodów,a ty mnie do Wydziału Nieruchomości wysyłasz.Jesteś niepoważny.

przestańcie sie opluwać (2010-11-02 10:30)
dla myślących: porównajcie sobie programy hildebrandta i łukowicza. Którego z nich będzie można za 4 lata rozliczyć z realizacji obietnic wyborczych? http://www.krzysztof-hildebrandt.pl/program.html i http://maciejlukowicz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=125&Itemid=92

Henryk (2010-11-02 17:54)
Dziękuję za podpowiedź porównałem oba programy i wybieram Łukowicza. Także dlatego go wybieram, bo nie chcę by rządził Wejherowem układ dobrze mających ze sobą kolesi. Andrzejowi Pl dedykuję ostatni Gryf Wejherowski. Tam wyrażnie stoi napisdane że zadłużenie Wejherowa za Hildebrandta przez jego skłonnośc i do przepychu i nietrafione przepłacone inwestycje przekroczyło 20 mln. zł. Budnik by do tego nie dopuścił.Wejherowo jest na skraju bankructwa, a co to będzie jak przyjdzie nowy kryzys światowy?

@150 (2010-11-02 18:56)
Hildebr. skupił sie jak widać głównie na tym jakie strategiczne miejsca zaklepać na powieszenie swoich bannerów niż na tym jakie strategiczne cele dla miasta i mieszkańców obrać na najbliższe i dalsze lata. W tej rundzie duży punkt dla Łukowicza.

king (2010-11-03 23:06)
Super najpierw kandydat długo się zastanawiał, swój program wyborczy wkleił 3 tygodnie przed wyborami, Wszystkim życzę obiecanego bezpłatnego Internetu bezprzewodowego ( możecie już wypowiadać umowy waszym operatorom ). A teraz zagadka : O jakim super managerze mówie ??? ;)

kinga (2010-11-04 19:41)
Super marionetka, za którą całą czarną robotę odwalają zastępcy, ogólnikowy kilkupunktowy program wyborczy przedstawia czytając go z kartki, wywiadu gazecie udzieli tylko jeżeli pytania przesłane zostaną mu wcześniej i na inne niż uprzednio uzgodnione pytania nie będzie odpowiadał. o kim mówię?

mieszkaniec ulicy blotnej o numerze ochlapanym (2010-11-05 13:29)
superprezio Hildebrandt zalal cale miasto swoimi facjatkami,jest dosłownie wszedzie ciekawe kto za to placi: wole wejherowo czy marketing urzedu miejskiego??????????? za to 6.11.2010 jest debata przedwyborcza i ciekawi mnie czy on laskawie przyjdzie czy cos pomruczy pod nosem; czy tylko sie skupi na rozwieszaniu swoich obrazkow.Uwazne przygladanie sie poczynaniom obecnych władzo wejherowa podsuwa mi jeszce jeden scenariusz : Pan Krzysztof sam bedzie zajety jak go znam ale przysle swojego zastepce (wedle starej urzedowej zasady -gdzie Hildi nie moze tam koziolka posle) a ten juz sobie poradzi ze wszystkimi bo wreszcie to tylko wejherowianie a tych dawno ma gdzies no i ten nieszczesny Łukowicz,ktory prawda jest doskonale wyksztalcony ale tez bardzo kulturalny wiec do poziomu pana wojtka sie nie znizy nigdy.Zapraszam wszystkich na debate albo przynajmniej aby sprawdzic kto chce sie spotykac z mieszkancami a kto ma ich w .....du du duzym poszanowaniu.Mieszkaniec wejherowa

Wejherowianin (2010-11-05 21:54)
PodsłyszaneRozmawia dwóch sąsiadów na klatce schodowej w jednym z wieżowców.- Sąsiedzie, Jeśli Łukowicz zostanie prezydentem Wejherowa, to kto będzie rządził miastem, jak Budnik będzie w Warszawie?- Jak to kto? Gembarowski z Orlexu... I taka jest niestety smutna prawda?

mieszkaniec (2010-11-05 23:37)
Wejherowianinie - Gembarowski dorobił sie fortuny dzięki Hildebrandtowi i układach w jakie wszedł z obecną władzą. Rządził wtedy, gdy Hilebrandt i spółka mu na to pozwoliła, bo sami ciągnęli z tego profity. Teraz Orlex robi biznesy gdzie indziej, i nie wygląda na to by chciał rządzić w Wejherowie. Gębarowski nie jest głupi i wie że złote czasy przekrętów z Hildebrandtem już nie wrócą.

exon (2010-11-06 11:24)
te komentarze pewnie są pisane przez działaczy obydwu panów, strach to czytać

nauczycielka (2010-11-06 18:54)
Byłam dziś na debacie w CK. Dla mnie to było jednostronne widowisko. Łukowicz dosłownie zmasakrował Hildebrandta. Nawet niedoceniany Sokołowski był od Hildebrandta ciut lepszy. Jak ten Hildebrandt mógł zostać prezydentem? Zaczynam podejrzewać jakiś paramafijny cholernie forsiasty układ stojący za jego plecami, który zainwestował spora kasę w bezbarwną marionetkę a teraz tej kasy nie chce stracić. Tylko po co nam marionetka i do tego tak beznadziejnie słaba. To niesamowite ale radna Skowrońska musiała z sali ratować swojego Hildebrandta bo on w pewnym momencie zgubił wątek. Poza tym jak ten facet konstruuje myśli. Koszmar. Jego patroni nie mogli namówić kogoś bardziej od Hildebrandta umyślnego na kandydowanie? Dlaczego bawią sie dla swoich interesów opinią o naszym mieście?

obserwator (2010-11-08 00:05)
Tak, to naprawdę było starcie gigantów, co potwierdza i skład widowni i wynik sondażu DB. Napięcie na sali, giganci też poddenerwowani. Jedynie p.Sokołowski, który z hasłem \"nie jestem gorszy od nich\"" ewidentnie nie pretenduje do fotela prezydenckiego zachował dystans i luz - to wprowadziło troche humoru na salę. Skrytykował zarówno działania obecnego prezydenta miasta jak i plany jego największego rywala jednak nie przedstawił żadnej alternatywy. Może być faworytem tych, którzy mają dość brudnej kampanii gigantów.P. Hildebrandt zdecydownie nie jest człowiekiem medialnym, nic dziwnego, że unika, zwłaszcza niewyreżyserowanych, wystąpień publicznych. Chociaż dobrze znał temat węzła Zryw i kilka liczb z historycznych budżetów miasta to tu kończą się jego plusy. Nie przygotował dobrych pytań do kontrkandydatów. Rozumiem, że na łamach obu panoram (których częstotliwość wydawania wzrasta z tygodnia na tydzień) i faktów odbywa się pyskówka, szukanie haków i czepianie się słówek (żałosne to niestety ale takie jest dziś życie, kiedy z tego wyrośniemy?), na debacie jednak należy mówić o konkretach, sprawach najpoważniejszych, kluczowych dla miasta. Pytania o przepisy i definicje spotyka się już tylko u kiepskich belfrów. Fiharmonia tak, bo się stolicy największego powiatu należy (czy nas na to stać?), temat Śmiechowskiej/Leśnej - pełna improwizacja i szukanie niskiej zaczepki (tak, to tam gdzie mieszka p.Łukowicz). Na pytanie o niski poziom pozyskiwania środków unijnych wymijająca odpowiedź, że miasto jest wysoko w rankingu: najlepiej zarządzane gminy. Poza tym jako program przedstawił dokument obejmujący plan na lata 2002-2011. Czy ma to oznaczać, że przygotował się już do końca kariery prezydenckiej?P. Łukowicz roztoczył przed nami wizję Wejherowa dobrze skomunikowanego. Chciałoby się zapytać kiedy się ta wizja będzie miała szansę zrealizować? Raczej nie w 4 lata, ale w ile? Czy będą na to pieniądze? Zwłaszcza, że ma świadomość jak dużym obciążeniem dla budżetu będzie filharmonia. Od publiczności wylosował pytania z poziomu brudnego pijaru, w rodzaju: udowodnij, że nie jesteś wielbłądem, tu dodatkowo dołożyła mu krzykami radna Skowrońska oskarżając o niszczenie plakatów WW - nie tego poziomu oczekiwaliśmy na debacie szanowne WW.P.Łukowicz pomimo oznak napięcia wypadł chyba najkorzystniej. Zaprezentował się jako człowiek uczciwy (pracując w Depart.Zdrowia Urzędu Woj. \""nie załatwia po kumotersku spraw dla znajomych\"", każdy szczebel samorządu ma zdefiniowany zakres odpowiedzialności), wsłuchujący się w głos mieszkańców (oczekuje oddolnych inicjatyw, domaga się szerokich konsultacji społecznych dla najważniejszych decyzji), dobry manager (od szczegółów, detali, kruczków prawnych i zmieniających się wciąż przepisów, są współpracownicy i doradcy), otwarty na współpracę z sąsiadami (powiatem, wojewodztwem i gminami nie tylko ościennymi).Posumowując: p.Hildebrandt pełni funkcję prezydenta Wejherowa od 12 lat, nasze miasto zmieniło się przez ten czas pozytywnie, wypiękniało. Ale osiągnięcia p.Hildebrandta i jego współpracowników to też utracone szanse na wykorzystanie funduszy unijnych, pieniędzy do podziału będzie coraz mniej, a do tej pory pozyskiwano je niezbyt efektywnie w porównaniu do innych, podobnej wielkości miast w Polsce. Stać nas tylko na tyle? Czy stolica największego powiatu ziemskiego w województwie nie zasługuje na więcej? Obecny zarząd nie potrafi podjąć współpracy z powiatem i ościennymi gminami, a przecież razem możemy więcej.P. Łukowicz oferuje nam \""świeżą krew\"" w ratuszu, gospodarskie spojrzenie na sprawy miasta, aktywizację \""małych samorządów\"" i zachęca do wzięcia spraw we własne ręce. Każdy wie najlepiej czego mu w ogródku najbardziej potrzeba. Zapewnia, że wykorzysta swoje szerokie kontakty do uzyskania wsparcia dla miasta i nawiązania współpracy z różnymi szczeblami samorządów. Jest też otwarty na nowoczesne metody pozyskiwania kapitału prywatnego dla potrzeb rozwoju miasta.Z całym szacunkiem dla osiągnięć ekipy Hildebrandta, uważam że czas na zmianę, na rozbicie utrwalonych relacji biznesowo-politycznych ograniczających konkurencyjność, przewietrzenie ratusza i wlanie nowej porcji energii aby wprowadzić Wejherowo na czołówki rankingów miast polskich."

Obserwatorka (2010-11-08 08:36)
Nie można już patrzeć aż nie chce sie wychodzić z domu wszędzie fotki p. Hildebradta - skąd ON ma kasę? przecież to duży wydatek. Na każdym słupie wisi Hildebrandt on wierzy że nie wygra tym razem że jego kariera się kończy. Wczoraj przyjechali do mnie znajomi z Gdańska pospacerowaliśmy po Wejherowie no i baaardzo się uśmieliśmy bo to naprawdę nie do oglądania na siłę nawet nad Kościołami wstyd panie Hildebrandcie żegnamy już dzisiaj pana

bk (2010-11-08 12:56)
Do komentarza pani nauczycielki.Jeśli uważa pani że pani radna Skowrońska musiała bronić pana prezydenta Hildebrandta to co powie pani na to zeby pan Lukowicz czuł sie tam lepiej zaprosił samych ludzi związanych z orlexem,którzy oklaskami dodawali jakiś on jest uczciwy i jaki menadzerski .Te gazetki które dziwnym trafem zaczeły pokazywac sie dopoero jak zaczeła sie kampania są oznaką jego uczciwości faktycznie!!!!!!!!!!!!.az mi go zal

bk (2010-11-08 13:16)
Budnik by do tego nie dopuścił ,a co bydnik zrobił dla wejherowa?a wiem!!!!!!!!!!!!!!tą kostke na placu jakuba wejherwa przez którą nogi można sobie wykręcić

bk (2010-11-08 13:18)
Pan prezydent Hildebrandt bynajmniej nie posunąl sie do opublikowania gazet po to by pomogły mu kłamstwami wygrać wybory 2010,jak robi to pan Lukowicz

czytelnik (2010-11-08 19:25)
Oczywiście p.Hildebrandt nie używa gazet do promowania się w kampanii wyborczej. To gazety typu Panorama Baltica i Panorama Powiatu używają wizernku pana Hildebrandta, jego znanego nazwiska i twarzy aby się promować. Śląskie wydawnictwo wykorzystuje naszego prezydenta aby podbić pomorski rynek bezpłatnej prasy, Panorama Powiatu odnosi takie sukcesy, że ostatnio nawet wydaje bezpłatne dodatki, w których przedrukowuje stare artykuły dla wszystkich, którzy nie mieli okazji ich przeczytać a domagają się powtórek. Oby nie doszło do rozruchów w mieście kiedy zabraknie Panoramy dla każdego. Zastanawiam się tylko czy pan Hildebrandt ma świadomość jak się jego osobę wykorzystuje i czy wie co się o nim w Panoramie wypisuje. Wspomniany bezpłatny dodatek nr 1/2010, który znalazłem w skrzynce na listy w sobotę, na stonie 2 informuje, że (...)Hildebrandt jest gotowy do merytorycznej i rzeczowej debaty z każdym kontrkandydatem na stanowisko prezydenta Wejherowa. Jednak (...) nie ma chętnych. Nikt się na nią nie chce zdecydować(...). Tymczasem ostatni Gryf Wejherowski informuje, że redakcja DB organizuje debatę, natychmiast wyrazili na nią zgodę panowie Sokołowski i Łukowcz zaś pan Hildebrandt do momentu zamknięcia wydania nie potwierdził swojego uczestnictwa.Droga Panoramo. A fe, czy to ładnie tak kłamać o naszym prezydencie?

czytelnik (2010-11-08 19:49)
Uzupełnienie:Właśnie dostałem drugi rzut Panoramy Baltica. Tak na wszelki wypadek gdybym zapomniał co kilka dni temu przeczytałem. I na takie kłamstwa wycinane sa lasy. Skandal

bk (2010-11-09 09:19)
panie czytelniku a ja wlasnie otrzymalam numer faktu przepraszam faktu wejherowskiego.i na takie bzdury i klamstwa wicinane sa drzewa???????????.itd itd itd.zal mi was .jestem tylko ciekwa jednego czy po wyborach dalej beda istnialy te dwie slynne juz od ponad pol roku gazetki ,a jesli wygra pan łukowicz? to co i kogo beda opisywac ?fair play!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jasne .Ten czlowiek chyba nie wie co oznacza slowo uczciwosc .

czytelnik (2010-11-09 16:43)
Witam wszystkich.Tak im się spieszy z roznoszeniem tej Panoramy - gazety Hildebrandta, że wpychają po 3 - 4 w bramy .Dobrze się pali ta gazeta.

mieszkaniec ulicy blotnej o numerze ochlapanym (2010-11-09 17:02)
Drogi wejherowianinie "bk" na jedno chce zwrocic uwage Panska jak i innych zwolenników ww i rzadzacego prezydenta-malo mnie interesuje kto zostanie preziem naszego miasta choc popieram pana łukowicza a dlatego go popieram iz mam dosc stapania po błocie kiedy wlodarze stawiaja filharmonie i inne mało komu potrzebne cuda, mam dosc aroganckiego,cynicznego i przemadrzałego wiceprezia od inwestycji,mam dosc klótliwego i przewrazliwionego na swoim punkcie prezydenta,który nawet z niedawnymi przyjaciołmi toczy wojny,mam dosc wreszcie radnych wole wejherowo typu pani skowronska czy pan jarosz ktorych psychica budzi wiele watpliwosci,wreszcie mam dosc ludzi ktorzy nie potrafia dojsc do porozumienia chyba z nikim w okolicy poniewaz latwiej wymienic z kim nasi prezydenci nie tocza bitew niz z kim takowe rozpoczeli, i wreszcie mam dosc przyporzadkowan z cylku ,iz byl jajkies 360 lat temy p.Jakub Wejher,po nim krótko p. Teodor Bolduan a potem to juz nikt nic nie robil do momentu jak w pod koniec lat 90 ubieglego stulecia pojawil sie cudowny i fenomenalny,jedyny,wyjatkowy,wspaniały p.Krzysztof Hildebrandt ze swoim pomocnikiem p.Wojciechem i sprawili niczym w basni wejherowo piekne,wspaniale,mlekiem i miodem plynące,istny raj, i wreszcie jeszcze jedno jesli juz musze placic najwyzsze podatki od nieruchomosci dopuszczalne w naszym panstwie to chce aby juz one nie trafialy do troniacych je na dziwne inwestycje klótliwych prezydentow jak i radych z organizacji WW i tyle.Ja nie podwarzam dokonan p.Hildebrandta, ja uwazam iz ostatnia kadencja poszla w zdecydowanie zlą strone i czas na nowe,czas na wietrzenie naszego nawiasem mówiac drogiego urzedu.z wyrazami szacunku mieszkaniec ulicy blotnej o numerze ochlapanym-doslownie!!!!!!!!!

bk (2010-11-09 18:47)
sratata.sraly muchy bedzie wiosna .pogadaj sobie dalej .ja napewno takiej formulki pisac nie bede .szkoda czasu

ZANIEPOKOJONY MIESZKANIEC (2010-11-09 19:39)
PRZYCZYTAJ!!! CAŁA PRAWDA O DEBACIEPODZIWIAM OBECNEGO PREZYDENTA KRZYSTFA HILDEBRANDTA ZA JEGO ODWAGE.WSZEDL DO PASZCZY LWA! CAŁA TA DEBATA SMIERDZI NA ODLEGŁOŚC I KAZDY SREDNIO INTELIGENTNY MIESZKANIEC WEJHEROWA JEST W STANIE DSTRZEC TO ZE JEST ONA Z GORY UKARTOWANA PRZEZ SRODOWISKO POPIERAJACE P.ŁUKOWICZA. PYTANIA NAPISANE POD TEGO PANA (JUZ NIE WSPOMNE ZE NAPEWNO PRZYGOTOWYWAŁ SIE DO NICH OD TYGODNIA), ZGROMADZONE TAM FORUM TO W WIEKSZOŚCI CALA ŚMIETANKA PRZYKLASKUJĄCA NA KAŻDE WYPOWIEDZIANE SŁOWO PRZEZ P.ŁUKOWICZA. DEBATA W SWOIM ZAMIERZENIU POWINNA BYC KULTURALNA I POWINNA DAWAC SZANSE WYPOWIEDZENIE SIE KAZDEMU KANDYDATOWI Z OSOBNA, A TU OWA ŚMIETANKA PRZESZKADZAŁA P. KRZYSTOFOWI HILDBRANDTOWI WYPOWIEDZIEC SIE. CHYBA DLA KAŻDEGO Z NAS GWIZDY, SMIECH ROZNEGO RODZAJU PROSTACKIE OKRZYKI, BYŁYBY BARDZO STRESUJĄCE. TAK BYLO TYLKO GDY WYPOWIDAŁ SIE PREZYDENT KRZYSTOF HILDEBRADT A DLACZEGO NIE KIEDY P. ŁUKOWICZ?? ODPOWIEDZ JEST PROSTA, TO JEST SPOSOB SRODOWISKA LUKOWCZA NA ZAGLUSZENIE I ZESTRESOWANIE ABY NIE DAC DOJSC DO GLOSU. JEDNOCZEŚNIE SWIADCZY TO O BARDZO BARDZO NISKIM POZIOMIE KULTURY TEGO SRODOWISKA ZWIAZANEGO Z P.ŁUKOWICZEM. CZY TO JEST WLAŚNIE KAMPANIE FAIR PLAY????.DLACZEGO NIE BYŁO TAKICH OKRZYKÓW GDY WYPOWIADAŁ SIĘ PAN ŁUKOWICZ?? PONIEWAZ 3/4 ZGROMADZONEGO TAM FORUM BYŁO PO PROSTU USTAWIONE I BYLO PRZYKLASKUJACYMI NA KAZDA WYPOWIEDZ P. "DOKTORA". DLACZEGO ZWLENNICY KRZYSTOFA HILDEBRANDTA KTORZY ROWZNIEZ BYLI TAM ZGROMADZENIA POZWALALI NA WYPOWIEDZENIE SIE BEZ ZADNYCH UTRUDNIEŃ P. LUKOWICZOWI? PONIEWAŻ ŚWIADCZY TO O WYSOKIM POZIOMIE KULTURY TEGO SRODOWISKA. JESZCZE JEDNA RZECZ MNIE NURTUJE.... NISKI POZIOM WYDAWAANEJ GAZETKI PT. FAKT WEJHEROWSKI CZY FAKTY WEJHEROWSKIE. CZY REDAKCJA TEJ GAZETKI NIE ZDAJE SOBIE SPRAWY ZE KAZDY CZLOWIEK KTORY MA JAKIES PODSTAWOWE ZDOLNOSCI DO SAMOOCENY JEST WSTANIE ZROZUMIEC ZE WSZYSTKO CO JEST TAM WYPISYWANE TO KOMPLETNA BZDURA I KLAMSTWO UKIERUNKOWANE TYLKO I WYLACZNIE POD KAMPANIE P. ŁUKOWICZA. PORZĄDNA GAZETA PRZEDSTAWIAŁABY SPRAWE OBIEKTYWNIE, NATOMIST TU TAK NIE JEST. CIEKAW JESTEM KTO TO WSZYSTKO SPONSORUJE?? CZYŻBY SAM KANDYDAT KTOREGO TA GAZETA PROMUJE?? WATPIE, A MOZE PAN Z MIEJSCOWOSCI ORLE ;X?? DLATEGO APELUJĘ DO MIESZKAŃCÓW WEJHEROWO ABY SAMI ZE ZDROWYM ROZSĄDKIEM WYBRALI KANDYDATA KTORY MOWI O RZECZACH MOZLIWYCH DO ZREALIZOWANIA Z DOSIADCZENIEM A NIE OSOBY KTÓRA NIE MIALA NIGDY STYCZNOŚCI Z ODPOWIEDNIM GOSPODAROWANIEM BUDŻETEM I PIASTOWANIEM FUKNKCJI PREZYDENTA MIASTA, OSOBY KTORA MOWI RZECZACH WYIMAGINOANYCH KTORE NIE DA SIE ZREALIZOWAC. A DLACZEGO SIE NIE DA?? ODPOWIDZ BARDZO PROSTA MIESZKAMY W POLSCE PANSTWIE KTORE WCIAŻ NADGANIA EUROPE ZACHODNIĄ I POPROSTU NAS NIE STAC NA POMYSŁY P.ŁUKOWICZA. ON JAKO MENAGER POWINIEN O TYM BARDZO DOBRZE WIEDZIEC, DZIWKNE DLACZEGO NIE? DZIWI MNIE JESZCZE WYPOWIEDZ TEGO PANA ODNOŚNIE :KONIECZNOŚCI DOPUSZCZENIA KAPITAŁU PRYWATNEGO DO INWESTYCJI GMINNYCH. CZYZBY SWIADCZYŁO TO O CHECI OSIĄGNIĘCIA KOZYSCI Z POZWOLENIA PRYWATNYM INWESTOROM NA PRZEJMOWANIE KAPITALU MIEJSKIEGO?? PRZYPOMINA MI SIE AFERY Z GÓRY ZWIAZENE Z A.LEPPEREM CZY L.RYWINEM. NASZE WEJHEROWO JEST STOLICA POWIATU. DLATEGO TEZ UWAZAM ZE WSZELKIE PODJETA DZIALANIA PRZEZ WLODARZY NASZEGO MIASTA NA RZECZ ROZWOJU MIASTA SA W 100% SŁUSZNE. BUDOWA FILHARMONI TO PIĘKNE DZIEŁO KTORE POWINNO JUZ DAWNO STAC W STOLICY POWIATU. NASZ PIEKNY PARK, PLAC ZABAW DLA NAJMŁODSZYCH, WIELKI KSIEGOZBIÓR W BUDYNKU SPEŁNIAJĄCYM NAJBARDZIEJ WYGÓROWANE OCZEKIWANIA, WIELE NOWYCH DRÓG, BASEN, LODOWISKO, NAJWIEKSZE DZIEŁO ODNOWIONA PIEKNA KALWARIA WEJHEROWSKA, NASZE PIEKNE CENTRUM MIASTA OSWIETLONE W ZIMIE( WIELU MOICH ZNAJOMYCH PRZYJEZDZA Z DALEKICH OKOLIC ABY PODZIWIAC TO) I WIELE WIELE INNYCH INWESTYCJI; CZY ONE NIE SWIACZĄ O ZAMIŁOWANIA AKTUALNEJ WLADZY DO TEGO MIASTA, I STARANIU ABY NAM MIESZKANCOM ŻYLO SIE JAK NAJLEPIEJ. DLATEGO JESZCZE RAZ APELUJE DO MIESZKAŃCÓW ABY SPOJRZELI NA SPRAWE TRZEŻWO NIE PRZEZ PRYZMAT TYCH GAZETEK, TYCH SLOGANÓW WYPOWIADANYCH PRZEZ ŁUKOWICZA ALE PRZEZ ZDROWY ROZSADEK I PRZEZ SPRAWDZONYCH KANDYDATÓW. POZDRAWIAM

andromeda (2010-11-09 20:34)
Zaniepokojony mieszkańcu - czytając twój rozległy elaborat w stylu pierwszych sekretarzy, już wiem dlaczego tylu ludzi krzyczało "precz z komuną". Twój czas i tobie podobnych już minął i obojętnie czy masz już wystarczająco napchane konto czy nie to społeczeństwo chce kogoś innego, nowego ,młodego i wykształconego - to nie czasy, że starczy dobrze postawiony kumpel w PZPR i zawodówka, zresztą budujecie sobie nowy Dom Partii( w miejscu starego) za nasze mieszkańców wejherowa pieniądze!!!!!!Dzisiejsze standardy zarządzania miastem i nie tylko wymagają gruntownego przygotowania merytorycznego a nie ubeckich metod polegających na zastraszaniu, tak jak to ma miejsce wśród kupców w centrum..... Wasz czas minął i jak tak dalej pójdzie to pozostanie powrót do starych zajęć - sprzątaczka, pierwszy sekretarz, striptizerka, fryzjer - bo tacy ludzie zarządzają teraz naszym miastem....Zgroza i żal ale dzięki internetowi i opozycyjnym mediom to wreszcie się zmieni.....Mieszkańcy łączmy się i nie dajmy się już więcej zastraszać. "Władza" ma zarządzać naszym miastem, a nie się w nim panoszyć i z niego czerpać...

woj (2010-11-09 22:43)
do zaniepokojonego - Człowieku, gdybym nie był i nie widział i nie słyszał co się dział na debacie to może bym Ci uwierzył. Twoja wypowiedź przywodzi mi namyśl tylko jedno - kieszonkowca krzyczącego tuż po kradzieży ZŁODZIEJ!!!

ZANIEPOKOJONY MIESZKANIEC (2010-11-11 00:32)
CZY TO TEŻ JEST KOLEJNA GAZETKA PANA SAMBORA ŁUKOWICZA?? W KTÓREJ NIE MOŻNA WYRAZIC SWOJEJ OPINI, I OD RAZU JEST SIE W PROSTACKI SPOSÓB "ZASZCZEKANYM" (IDEALNE SŁOWO DLA ŚRODOWISKA ŁUKOWICZA). CZY NIE MOŻNA W SPOSÓB KULTURALNY I NIEZAPOMINAJĄC O GODNOŚCI DRUGIEGO CZŁOWIEKA PODJĄC MERYTORYCZNA WYMIANE ZDAŃ NA FORUM?? PRZECIEŻ DO TEGO SŁUŻY MOŻLIWOŚC DODAWANIA KOMENTARZY. WIDOCZNIE NIE, TO JEST POPROSTU OSTATNIA DESKA RATUNKU DLA ŚRODOWISKA "SZCZEKAJĄCYCH" POPIERAJĄCYCH P.ŁUKOWICZA. POZOSTAJE TYLKO NABRAC POWIETRZA W PIERSI I POPIERAC KAMPANIE PANA KRZYSZTOFA HILDEBRANDTA. KAMPANIE MERYTORYCZNA I KONKRETNĄ, KTÓRA WOBEC SWOICH KONTRKANDYDATÓW NIE STOSUJE CIOSÓW PONIŻEJ PASA I NIE ŁAPIE SIĘ BRZYTWY JAK TEN TONĄCY.

pisowiec (2010-11-11 08:34)
Niepokojony co ty bredzisz za bzdury. Napisałeś swój długi komentarz i czego oczekiwałeś, że wszyscy forowicze się pod nim podpiszą? Jak ktoś ma inne zdanie to "szczeka"? To właśnie cechuje Hildebrandta i jego klikę. Jak nie z Mieciem tego zmnieciem. Z nim trzeba się zgadzać albo wymeldują cię z Wejherowa. Co do ciosów poniżej pasa to znowu dałeś starszna plamę. Ja nie jestem obrońcą PO ale zapamiętałem jak niszczył okrutnie Hildebrandt przez 4 lat w kampani swego niedawnego kolegę Budnika. Gazety Hildebrandta zrobiły z niego agenta SB, a teraz to niszczą Łukowicza wytykając, że ojciec był w ORMO. Nikt po drugiej stronie nie zagląda w kartotekę rodzinną Hildebrandta a mioże uważasz że trzeba by napisać o nim, jego ojcu i teściu? Ja wiem jedno za Hildebrandtem kryje sie potężny ale szemrany układ biznesowy i będzie go bronił dla swoich interesółw jak nasi dziadowie i ojcowie bronili Niepodległości. Oni sięgają po brzytew.

R (2010-11-11 15:36)
Drogi ZANIEPOKOJONY MIESZKAŃCU, jak mozna z Tobą polemizować. NIKT Z OBECNYCH NADEBACIE W CK NIE PODPISZE SIĘ POD ANI JEDNYM TWOIM STWIERDZENIEM. KOMU PANISKOWRONSKA I JEJ GOSCIE PRZESZKADZALI W WYPOWIEDZENIU SIĘ, KOMU KLASKALIZWOLENNICY WW, KOMU ZWRACALI UWAGE, ZE SKONCZYL SIE CZAS.. A co do Faktu -bardzo dobrze, że ukazuje się w mieście prasa NIEZALEŻNA OD WŁADZY. Jak do tejpory widziałeś tylko sterowane z ratusza: Nowiny, Panorame Powiatu, PanorameBaltica i jeszcze kilka sponsorowanych przez ten sam ratusz artykułów w jakimśsprzedajnym tygodniku. Czy kłamstwa i manipulacje Hildebrandta są szyte aż takgrubymi nićmi, że trzeba nimi zalać całe miasto kilkukrotnie aby stały sięprawdą objawioną? Jak to się dzieje, że zarząd miasta ignoruje petycjemieszkańców ale kiedy te protesty pojawiają się w prasie i lokalne problemyosiedli czy ulic trafiają do wiadomości szerokiego grona mieszkańców to naglemożna coś zrobić dla wejherowian, nie tylko dla kolesi i rodziny. Dlaczegowszelkie inwestycje na osiedlu sucharskiego mają miejsce po wschodniej stronieul Sucharskiego - bo tam mieszkają radni z WW, przeciwna strona ulicy nie ma anikawałka utwardzonej drogi i nikt nie słucha mieszkańców tego rejonu, a nawetkłamie się im w żywe oczy. Wiem to bezpośrednio od tych okłamanych mieszkańców.Piszesz o filharmonii, może będziemy z niej zadowoleni, nie neguję, ale jaim kosztem? Będziemy chodzić do filharmonii w kaloszach bo mamy 30km nieutwardzonych ulic, będziemy stać korkach i denerwować się, czy zdążymy na przedstawienie czy nie i czy będzie gdzie zaparkować samochód. Będziemuy dojeżdzać do pracy do trójmiasta, bo żadna firma nie będzie chciała zaiwestować w mieście o najwyższych podatkach, do którego nie można dojechać i w którym pokonanie 2-3 km zajmuje nawet 30 minut.Dlaczego p. Hildebrandt nie pojawi się już na żadnej debacie, nawe w TTM, która go popiera i promuje - bo nie kto mu podpowiedzieć, przygotować formułki, zresztą nawet na ogłoszeniu swego startu w wyborach musiał czytać z kartki.Panie Zaniepokojony Mieszkańcu - na forum na stronie Faktu wypowiedzieć się może każdy, tak jak na stronie dziennika bałtyckiego za to strony prasy ratuszowej, obu panoram są zamknięte dla głosów zwykłych ludzi. Kto się boi głosu mieszkańców, krytycznych słów?p Łukowicz dopiero otwiera ludziom oczy, że prezydent , kandydat na prezydenta to też człowiek, nie nietykalna osobistość. Łukowicz rozmawia z ludźmi i troszczy się o ich potrzeby. Chcesz by miasto rozwijało się dla mieszkańców - GŁOSUJ NA ŁUKOWICZA.

DOLAR (2010-11-11 20:30)
MY TU GADU GADU A TYM CZASEM AMERYKANIE DRUKUJĄ 600 MILIARDÓW NOWYCH DOLARÓW INFLACJA CÓRKA KRYZYSA IDZIE WIELKIMI KROKAMI A JAK MA SIĘ TO DO WYBORÓW ? NIE TRZEBA CZYNIĆ OBIETNIC BEZ POKRYCIA TRZEBA MÓWIĆ O ZACISKANIU PASA

przedsiębiorca (2010-11-11 21:27)
Dolar, a co powiesz na gigantyczne zadłużenie miasta które nam przez swoje niedolne rządy zafundował Hildebrandt? Przy wysokiej inflacji to pachnie bankructwem miasta. Jak masz odwagę ze mną polemizować to proszę.

kibic (2010-11-11 21:47)
P.przedsiębiorco!Jeżeli rzeczywiście tak bardzo martwisz się o zadłużenie Naszego miasta to odpowiedz skąd ono się wzięło ?Jestem bardzo ciekawy.Mam nadzieję że dostanę odpowiedż od osoby kompetentnej w tym temacie.

pati (2010-11-11 21:58)
Im bliżej wyborów tym bardziej zaciekły atak łukowiczowców na Hildebrandta.Zwolennicy Łukowicza zdają sobie sprawę,że mieszkańcy miasta doceniają Jego bardzo spokojną,a przede wszystkim bardzo owocną dla Wejherowa prezydenturę.Myślę,że zarówno gazetki takie jak Fakt,jak i debata kandydatów przysporzyły zwolenników Hildebrandtowi.Osobiście,kiedy czytam wpisy takie jak np.wpis nauczycielki /wpis 158/,dziękuję,że moje dzieci są już dorosłe.

pisowiec (2010-11-11 22:18)
Ojej Pati wróciiła ze swoim prostackim cukierkowym populizmem. To juz musi być źle u hildebrandtowców, że im tylko takie byle co zostało. Jeszcze takiego awanturnika, marnego w zarządzaniu dbającego tylko o swoich jak Hildebrandt Wejherowo na tym urzędzie nie miało. Nie mówiąc o mrowiu ludzi których on skrzywdził.

Jeżyk (2010-11-11 22:37)
Pati popieram cię w 100% i pozwolę sie podpisac rowniez pod twoi m komentarzem. K.H tak!!!!!!!!!!!!!!! M.Ł nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pati (2010-11-11 23:45)
Pisowcu na pewno sam śmiejesz się czytając swój komentarz,gratuluję poczucia humoru:))))

Królik Buggs (2010-11-12 02:48)
No i co doktorku? Ładnie to udawać kogoś kim się nie jest?

przedsiębiorca (2010-11-12 09:28)
Kibicu a kto dla ciebie jest osoba kompetentną? Bo jak czytam twoje wpisy to ty wierzysz tylko Hildebrandtowi. Tylko, że to on wnosił na Radę Miasta uchwałę upoważniającą go dio zaciągnięcia kredytu na budowę Filharmoni. Zajrzyj na oficjalna stronę UN to się dowiesz skąd wziął się dług miasta w wys. 20 mln. zł. a to jeszcze nie koniec zadłużania. Dla mnie to brak wyobraźni, bo taki zbytek miastu nie jest potrzebny i to w moich oczach dyskwalifikuje Hildebrandta jako dobrego gospodarza.

meloman (2010-11-12 11:19)
Znalazłem ciekawe opracowanie nt finansów FILHARMONII KASZUBSKIEJ, Kwoty są przerażające. Czy ktoś zorientowany w temacie mógłby zweryfikować prawdziwość tych danych?Czy wiesz, że??Koszt budowy budynku ?Filharmonii Kaszubskiej? wynosi48.120.582,13 złCałkowity koszt przedsięwzięcia ocenia się na 49,5 mln złWkład własny miasta ma wynieśd 39,88 mln złTo więcej niż wszystkie wydatki inwestycyjne Wejherowa w latach 2007-2008!To tyle, ile przeznacza się w mieście na drogi przez 4 lata!Za te niemal 40 milionów złotych można jednocześnie:? Zbudowad bezkolizyjny przejazd - tunel pod torami, łączący północną i południową częśd miasta, dzięki któremu mieszkaocy będą mogli swobodnie przejeżdżad samochodami i rowerami, przechodzid pieszo, a karetki nie będą stały przed szlabanami? Zbudowad halę widowiskowo-sportową dla jednej z miejskich szkół? Zbudowad salę teatralną/kino? Zbudowad miejski stadion ? funkcjonalne boisko sportowe? W każdej dzielnicy stworzyd place zabaw dla najmłodszych, a dla starszych mini boiska? Zainwestowad w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną? Opłacid dodatkowe zajęcia pozalekcyjne w szkołach? Dofinansowad budowę biblioteki w centrum miasta, z cennym księgozbiorem śp. prof. Labudy? A za resztę, wyremontowad co najmniej 6 km ulici to wszystko za cenę jednej ?Filharmonii?!Jak myślisz, ile z tych inwestycji nie zostanie zrealizowanych w najbliższych latach ?dzięki? budowie ?Filharmonii??A to jeszcze nie wszystko? odwród kartkę!Ale to nie wszystko:Same roczne przewidziane koszty eksploatacyjne, w tym koszty utrzymania budynku wyniosą w 2013 r.1 543 370 zł!I będą rosły z każdym kolejnym rokiem. To niemal 1,5% obecnego budżetu miasta na samo utrzymanie jednego tylko budynku! A przecież trzeba jeszcze zapłacid miliony za ofertę kulturalną!Miasta już teraz nie stad na budowę Filharmonii, dlatego się ZADŁUŻA!!!Pod koniec 2010 r. długi miasta wyniosą przeszło 26 milionów złotych. To 550 złotych na mieszkaoca! Także każdego emeryta czy niemowlę. I to trzeba będzie spłacad wraz z odsetkami.Każdy, kto zaciągnął kiedykolwiek kredyt wie przecież, z czym się to wiąże, prawda? Czy znajdą się pieniądze na inne inwestycje, nawet bieżące?Czy Ty, mieszkaocu/mieszkanko Wejherowa, przeznaczyłbyś za możliwośd pójścia do filharmonii w Wejherowie 1/3 swojej rocznej pensji? Jak często bywałeś/-aś w takim przybytku do tej pory?Są tacy, którzy uważają, że gra jest warta świeczki?Jest ich jednak chyba coraz mniej.Kultura kosztuje, ale czy musi aż tyle?Megalomania, pomnik pychy czy rzeczywiście sensowny, niezbędny wydatek?Zastanów się przez chwilę!!!Dopóki orkiestra gra =)

Pytanie (2010-11-12 12:20)
A gdzie to opracowanie znalazłeś? Na śmietniku w Zakopanem? Czy wyssałeś z palca?

bk (2010-11-12 13:06)
Panie Lukowiczu przestan klamac w telewizjach ze chcesz by kampania byla czysta bo to wlasnie ty ze swoja druzyna zaczales ta brudna i falszywa kampanie .Serdecznie gratuluje ze musiales az do warszawy jechac po pomoc w zrobieniu kampani.co za obłuda i faszyzm .wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

bk (2010-11-12 13:07)
jednego tylko nie rozumiem jest pan z po a trzyma sie pan z bylymi czlonkami pisowskimi?????????????

GŁOSUJE NA HILDEBRADTA (2010-11-12 13:53)
NA NIC TU WASZE PLUCIE I KŁAMSTWA NIE MOZNA DOPUSCIC DO TEGO BY DORADCA ŁUKOWICZA BYŁ GEBAROWSKI BY NASZ STADION ZAMIENIŁ SIE W OSIEDLE DOSYC STOI BUBLI W NASZYM MIESCIE ZBUDOWANYCH PRZEZ ORLEX CIĘKNACE DACHY ITD...LUDZIE NIE DAJCIE SIE WCIAGNAC W TA BRUDNA KAMPANIE CI Z "PO" DOBRZE ROBIA BOGATYM PRECZ Z KŁAMCAMI Z "PO" !!!!!!!

bk (2010-11-12 14:06)
Kazdy kto chce by wejherowo dalej pieknialo i rozwijalo sie to dobze wie na kogo ma zaglosowac.

dobo (2010-11-12 14:21)
Również nie podoba mi się architektura Orlexu, ale nie wyciągałbym z tego wniosku aby głosować na Hildebrandta. Wręcz przeciwnie. Nasuwają mi się pytania: Kto i na jakich warunkach sprzedał Orlexowi ziemię pod te budynki? Dlaczego miejski konserwator wyraził zgodę na taki koszmarek jak na rogu Sienkiewicza i 10-Lutego? Dlaczego miasto pozwala w centrum budować kamiennicę bez podziemnego parkingu? Czy funkcjonujący od 12 lat zarząd miasta nie potrafił zapewnić realizacji miejskiej strategii rozbudowy miasta?

łysy (2010-11-12 15:06)
Nie tylko parkingu ale piwnic i komórek , ale 5 letni budynek jest do remontu!!! zezwolenie dały władze ale budował orlex właściwie to pracownicy z łapanki a do tego zarzadzajacy" bon" tez dzwiny stwor czy to rodzina ?? gebarowskiego ?? tym radni powinni sie zajac !!

meloman (2010-11-12 15:45)
Wracam do tematu filharmonii. Ciekawe informacje można znaleźć jak się trochę pogrzebie w internecie. Za Dziennikiem Bałtyckim: Wniosek miasta na 20 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury na Filharmonię przepadł z kretesem. Został odrzucony na etapie braków formalnych ? nie spełniał minimalnych warunków dopuszczenia do dalszej oceny merytorycznej. Nie wstrzymano z tego powodu planów budowy filharmonii, nie odlożono ich na później aby uzyskać dodatkowe finansowanie z innych źródeł. Po prostu lekką ręką władze miasta wyciągają z kieszeni 20 mln złotych. Jakie inwestycje zostały skreślone ze strategii rozwoju miasta z tego powodu?

wej-hair (2010-11-12 15:58)
dobo- też nie jestem porażony architekturą ORLEXU , ale gdyby nie ORLEX to nie przybyło by nam tylu mieszkańców w tak krótkim czasie , ilu podatników nowych i to ludzi przeprowadzających się do nas nawet ze stolicy , coś w tym jest. Co do podziemnych parkingów , nieraz niechce mi się nawet odpowiadać na takie bezmyślne zarzuty. Parking podziemny wymaga zjazdu , zjazd przy powierzchni tych budynków jest nierealny dlatego że podwajałby koszt inwestycji , bez zjazdu to dodatkowa kondygnacja też za darmo nie będzie. Popatrzmy na osiedle Fenikowskiego , wolnostojący parking świeci pustkami. Ludzie tylko mówią o podziemnych parkingach a potem i tak stawiają samochody pod chmurką. Ekonomia ruguje oszołomów .

cudotwórca (2010-11-12 18:09)
LUUUDZIEEE wybierzcie mnie na prezydenta Wejherowa w trzy dni wybuduje 5 tuneli i czołgiem zburze filharmonie kaszubów następnie w trzy sek.przywrócę zburzony przepiękny budynek KC.

pisowiec (2010-11-12 20:48)
Luuudzieeeeee wybierzcie mnie na prezydenta, a w ciagu nastepnych 4 lat zadłużę miasto o następne 20 mln. tak, że stanie się ono niewypłacalne, wybuduje na rynku jeszcze 2 pijalnie piwa dla Andrzeja a tak was wszystkich skłócę, że nikt z nikim juz nie będzie rozmawiał. Z poważaniem mgr zaoczny Krzysztof Hildebrandt

arek (2010-11-13 00:03)
"pisowcu" czy uważasz że to jest program panaŁukowicza?Bo domyślam się że podpisując się "Hildebrandt" zrobiłeś to złośliwie,a nie jak wcześniejszy komentator (dla żartu).

Ewa (2010-11-13 00:04)
No to będzie sprawdzian, jacy to jesteśmy my w Wejherowie , czy daliśmy się omamić tym niby niezależnym gazetkom. Będę głosowała na obecnie rządząca ekipę, Powodzenia dla Wolę Wejherowo.

EWA (2010-11-13 08:21)
Będę głosowała za panem Łukowiczem i jego drużyną, bo nie dam sie ponownie omanić panu Hildebrandtowi. Nie chcę by dalej rządziła nami szemrana sitwa.

towarzysz (2010-11-13 10:15)
Powiem szczerze, miałem głosować na pana Sokołowskiego, bo jestem jak tu piszą i nie wstyd mi towarzysz komuch od dawna ale po głupstawach które zaczął gadać w ostatnich godzinach zagłosuję na mniejsze zło Łukowicza. Zrobię to chociaż wiem jaka miał przeszłość stary Łukowicz i pomimo tego, ze nienawidzę Budnika za to, że nas odsunął od władzy w Wejherowie. Ja nie znoszę wierci dupków. Jak to u nas w wojsku mówiono, - rozkaz porucznku wykonać, a nie takie tam mielenie jęzorem na prawo i lewo. Co to jest? Jeszcze dziś mi w skrzynkę wrzucono gazetkę od Hoildebrandta. Wiecie państwo co, to kler będzie mi dyktował co mam robić? Niedoczekanie ich. Nie chcę żyć w mieście wyznaniowym.

EWA? (2010-11-13 16:56)
Przepraszam, ludzie pana Łukowicza ,oj nie, on niema swoich ludzi on jest ludziem "ICH"żal mi ciebie Maciek po wyborach które przegrasz kopną ciebie w pupcie.koniec igrzysk.

Magda (2010-11-13 20:06)
P.Łukowicz: doktor bez doktoratu, lekarz bez prawa wykonywania zawody, były "dyrektor" w farmaceutycznym koncernie (dooobre haha...może wyjaśni jaki to koncern i dlaczego wyższy rangą akwizytor regionalny nazywa siebie dyrektorem), obecny dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim zatrudniony wbrew ustawie o pracownikach samorządowych, tzn. bez przeprowadzania konkursu (może pan marszałek to wyjaśni i dlaczego to właśnie dla niego złamano ustawę). Może pochwali się osiągnięciami w obecnej pracy gdzie jego zastępcą d/s struktur pomorskiej sluzby zdrowia jest...wybrany przez niego były "zasłużony" dla Akademii Medycznej jej dyrektor-lekarz, znany z rozłożenia na łopatki tej placówki.Towarzystwo wzajemnej adoracji...ze szkodą dla wszystkich.

PIS (2010-11-13 21:50)
Gratuluję!!!!. jak można przeczytać na reklamach wyborczych / patrz rynek wejherowski/ już mamy nowego starostę z Wejherowa !.Jest nim Grzegorz Gaszta.Czyżby ,obecny starosta ,szef p.Gaszty zrezygnował???

daro (2010-11-14 14:43)
Biorąc pod uwagę jaką liczną grupę ludzi karmi ręka Hildebrandta bardziej lub mniej legalnie rozumiem skąd ta niezwykła agresja sympatyków WW w stosunku do Łukowicza, wszystkie bezpodstawne oskarżenia i ataki na jego osobę. Ale zapowiada się na to, że nastąpi zmiana warty w ratuszu i wiele skrzętnie skrywanych świństewek wyjdzie na jaw. Skończy się dotowanie prywatnych interesów radnych WW jak to ma miejsce np. w kawiarni w parku. Ciekawi mnie do czego będą się w stanie ludzie Hildebrandta posunąć w ostatnim tygodniu kampanii aby nie dać się odspawać od koryta.

kibic (2010-11-14 16:29)
Będąc dzisiaj na spacerze zauważyłem,że na wszystkich plakatach p.Łukowicza umieszczonych na słupach brak jest górnej części głowy nie wiem jaką posiada fryzurę.Czyżby było to celowe.Podzieliłem się tą uwagą z przechodzącym wejherowianinem a on mi na to .Nie mogli pokazać całej głowy p.Ł.bo mózg jego piorą w PO czy to prawda?

skarabeusz (2010-11-14 19:33)
M. Łukowicz nie jest politykiem partyjnym? Może i nie jest, ale popiera go partia polityczna PLATFORMA OBYWATELSKA. K. Sokołowski nie ukrywa, że jest politykiem partyjnym. A K. Hildebrandt rzeczywiście jest bezpartyjny i nie popiera go żadna konkretna partia, tylko mieszkańcy, którzy dali mu mandat zaufania w poprzednich wyborach i są zadowoleni z jego dokonań. Na dzisiejszej konferencji zorganizowanej przez Radio Gdańsk ogłoszono wyniki ankiety przeprowadzonej przez Homo Homini. Według niej wejherowianie wybraliby K. Hildebrandta w I turze głosowania (uzyskał ponad 50% przewagi nad obojgiem pozostałych kandydatów).

Wejherowianin (2010-11-14 20:37)
Skarabeusz dlaczego bezczelnie łżesz? 50 proc. przewagi to by znaczyło, że pozostali kandydaci dostali razem 6 proc. (Hildebrandt w tym sondażu ma niecałe 56 proc.). Za idiotów nas masz? Byłem na debacie i prowadzący dziennikarz wyraźnie powiedział, że to był sondaż przed przyjazdem Poncyliusza i jego apelem o poparcie przez elektorat PiS Łukowicza, należy się zatem spodziewać, że kolejne punkty Hildebrandtowi odeszły i że poleci on w dół. Jeszcze sondaz partyjny jest ciekawy. Porównałem z wynikami sprzed 4 lat i wyszło mi, że lokalna partia Hildebrandta Wolę Wejherowo straciło ponad 40 proc. z tego co miało wówczas. Z Naprzód Wejherowo miało 41,3 proc a teraz ma 24 proc. Hildebrandt też stracił w porównaniu z wynikiem sprzed 4 lat prawie 11 procent, mimo iż nie startuje tym razem nikt z PiS. To pokazuje jak słabnie i dlatego nie dziwię sie histerii zwolenników Hildebrandta.. Moim zdaniem czeka nas II tura.

mieszkaniec ulicy błotnej o numerze ochlapanym (2010-11-14 20:48)
Ta ankiete to chyba przeprowadzono wsrod członkow wole wejherowo!!! A wlasnie czy nie jest ciekawostka a moze raczej dziwnym zrzadzeniem losu fakt, iz ulice przy ktorych mieszkaja wszyscy prominentni czlonkowie organizacji ww i oczewiscie wszyscy radni tego tworu nie sa w grupie "szczesliwych" mieszkanców 30 km nieutwardzonych, błotnych ulic naszego grodu?Pamietajcie o tych cudakach spod szyldu wole wejherowo głosujac w przyszła niedziele.Pamietajcie oni buduja sobie filharmonie bo drogi juz maja!!!!

świetne :D (2010-11-14 21:15)
Będąc dzisiaj na spacerze zauważyłem,że na wszystkich plakatach p.Łukowicza umieszczonych na słupach brak jest górnej części głowy nie wiem jaką posiada fryzurę.Czyżby było to celowe.Podzieliłem się tą uwagą z przechodzącym wejherowianinem a on mi na to .Nie mogli pokazać całej głowy p.Ł.bo mózg jego piorą w PO czy to prawda? ...... :D

ewa (2010-11-14 21:21)
dzisiejsza debata była świetna . konkrety ze str hildebrandta,,, łukowicz jakis taki speszony, już mało pokazywał swoje zabki... no i słowa MENADZER już nie wypowiadał... chyba zwrocono mu uwage ze głupio to brzmiało.... a Sokołowski jak to Sokołowski trzymał fason.

ciekawy (2010-11-14 21:24)
Czy ktoś wie po co radni udzielają lub nie absolutorium prezydentowi? Obecny absolutorium od rady miasta nie otrzymał, czy to znaczy, że nie może już sparawować swojwej funkcji?

wejherowianka (2010-11-14 21:27)
"Byłem na debacie i prowadzący dziennikarz wyraźnie powiedział, że to był sondaż przed przyjazdem Poncyliusza i jego apelem o poparcie przez elektorat PiS Łukowicza, należy się zatem spodziewać, że kolejne punkty Hildebrandtowi odeszły i że poleci on w dół." śmieszne m, wierzysz w to że przyjazd poncyljusz poprawi pozycje łukowicz?????? hahahaaa to było śmiesze wydarzenie i faktycznie sondaze sie zmieniły po tym wydarzeniu... ale na korzysc hildebrandta i sokolowskiego. Lukowicz sam sobie strzelił....... !!! ten przyjazd to była jego najwieksza porazka tej kampani.. zaraz obok tej ze startuje!!!

paweł (2010-11-14 21:32)
DO CIEKAWY. oznacza to tyle ze w radzie wiekszosc miała opozycja i tak dla zasady absolutorium nie udzieliła. jednak RIO zadnych zastrzezen do pracy pana prezydents nie miała.

kibic (2010-11-14 21:58)
Wejherowianinie!Odpowiedz mi kim jest p. Poncyliusz ?Dla mnie jest to tzw.horągiewka na wietrze.Sam nie wie gdzie są jego korzenie.Niech nie nawiązuje do korzeni Solidarności bo na to jest za młody tak samo jak p.M.Łukowicz powołując się na korzenie SOLIDARNOŚCI Zapomina że drzewo zbudowane jest z \"korzenia i korony\"" i jest to całość .A p.M.Łukowicz zapomniał powiedzieć że od korzenia do korony swojego drzewa rodzinnego wyrosło tzw.ORMO-huba o czym nie raczył powiedzieć Nie robię z tego mu zarzutu bo On temu niewinny bo nie miał wpływu na to był za młody .Ale to może świadczyć o jego bądż nie świadomości albo co gorsze zatajenie prawdy i na potrzeby zorganizownie wystawy pt.IKONA SOLIDARNOŚCI w Wejherowie?/ikona to świętość./A SOLIDARNOŚĆ to też ŚWIĘTOŚĆ"

kasia (2010-11-14 22:25)
Podobne przyciąga podobne Poncyliusz -Łukowicz dwóch wystawionych przez"firme" na odstrzał.

pancio (2010-11-14 23:03)
ktoś tam pisał o pośle Budniku wstyd i hańba dla Wejherowa najbardziej leniwy poseł niemówiąc o jego komisji "pierdzistołek"

Obserwatorka (2010-11-15 08:53)
Dobrze że mamy trzech kandydatów i jest z czego wybierać. Większość już zdecydowała na p Łukowicza on jest młody silny przebojowy wspomniał o Wójcie Gniewina widocznie będzie miał super przykład Wejherowo w końcu zacznie się rozwijać. Nie rozumiem dlaczego przez 12 lat p. Hildebrandt nic nie zrobił na naszego miasta i śmie po raz 4 kandydować wisi na każdym słupie nawet na koście go widziałam wstyd - to śmiech. Powodzenia dla inteligentnego p. Łukowicza

pisowiec (2010-11-15 09:01)
Kibic przetrzyj okulary bo zaplute.

historyk (2010-11-15 11:24)
Mam już dość tej kampanii. Działania kandydatów nie mają nic wspólnego z informowaniem ludzi o swoich osiągnięciach i planach. Manipulacje sondażami, ustawianie publiczności na debatach i zalewanie miasta propagandowymi gazetami. Wyiady przeprowadzane przez zaprzyjaźnionych dziennikarzy, żadnych kontrowersyjnych tematów, pytania naprowadzające do z góry zaplanowanych odpowiedzi. A Hildebrandt w tym przoduje, kilka razy w tygodniu widzę ludzi rozdających jego panoramy, w środku artykuły jaki to nasz prezydent jest wspaniały, jakie wszystko w Wejherowie jest piękne, jak wiele naszemu prezydentowi zawdzięczamy, pisane i prozą i wierszem. Brakuje już tylko pieśni pochwalnych. Toż to już kult jednostki, gorzej niż za komuny. Wszyscy tacy zachwyceni. Całe centrum miasta oklejone Hildebrandtem, gdzie się czlowiek nie obróci, wszędzie widzi tą samą gębę. Ile to wszystko musi kosztować? Kto za to płaci? Mam nadzieję, że nie jest to kasa miejska. Poza tym myślalem, że są jakieś odgórne ograniczenia w wydatkach na kampanię. Widać nie wszystkich one dotyczą. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko 99% frekwencji i 98% poparcia dla ojczulka Hildebrandta. A przeciwników do łagru.

kasia (2010-11-15 13:20)
Pan Tomczykiewicz PO powiedział że pan Poncyliusz jest oszustem i takiego w PO niechcą, ani Kluzik i tej drugiej.Widocznie tylu cwaniaków trudno byłoby pilnować.

Łysy (2010-11-15 13:52)
Łukowicz to farbowany lis. Co ty chłpie boisz się czy wstydzisz się swojej łysiny, plakat ucięty i co włosy ci urosną, czy to miejsce na tupecik - oburzony łysy

G20 (2010-11-15 14:08)
Panie Gembarowski jak długo znasz poncyliusza,albo inaczej ile kosztowała ta znajomość?

kibic (2010-11-15 15:00)
Pisowcu! Co Ty wiesz o SOLIDARNOŚCI zapytaj się w swojej rodzinie czy też w Twoim Rodzinnym Drzewie oprócz korzeni i korony nie była jakaś HUBA.

DOSC AROGANCKIM I DROGIM WLADZOM WEJHEROWA!!!! (2010-11-15 15:23)
Drogi panie "g20" jesli o pieniadzach mowa prosze powiedziec kto zapłacil za oblepienie gebami waszego wspanialego hildebrandta? czy nie przypadkiem urzad miejski? a moze wole wejherowo? Czy moze sam sypnąl groszem,choc chyba jest biedny bo zawsze podkresla, iz pracuje społecznie a za spoleczna prace pieniedzy sie brac nie powinno!!!!

pisowcu (2010-11-15 15:42)
Kibicu przetrzyj okulary bo coraz bardziej zaplute.

DOŚĆ PRZEKRĘTÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2010-11-15 16:24)
Hildebrandt ma kasę na kampanię od Gębarowskiego w końcu podarował Orlexowi 700000,00, gdzie jest CBA???Mam nadzieję, że w końcu łeb obetnie Hildebrandtowskiej hydrze......!!!!!!!

zgruwus (2010-11-15 22:13)
WĘZEŁ ZRYW czy ktos sie zastanawiał czy wezeł zryw można by zrobić wpierw jako zwykły przejazd kolejowy ze szlabanami

słuchacz radia gdansk (2010-11-15 23:02)
Wysłuchałem dziś w Radio Gdańsk debaty prezydenckiej. Rozumiem, że to pewien skrót tego co się wczoraj działo w CK. Co mnie przede wszystkim uderzyło to buta p.Hildebrandta. Po pierwsze traktuje on p.Łukowicza jak mistrz początkującego czeladnika, po drugie wypowiedzi kończącego kandencję prezydenta wzbogaciły się niezmiernie od poprzedniej debaty i to wzbogaciły się o znane nam wszystkim dobrze tematy. P.Hildebrandt ?pożyczył? sobie od p.Łukowicza wiele pomysłów na temat rozwoju miasta. Pojawiły się w jego ustach np. wielokrotnie powtarzane przez p.Łukowicza potrzeby wykorzystania dofinansowania z unijnych funduszy miękkich i potrzeba połączenia miasta siecią komunikacyjnych ciągów a nie tylko jednym nowym tunelem. Zapędził się nawet tak bardzo, że obiecuje więcej tuneli niż p.Łukowicz (choć wcześniej pytał skąd na te fanaberie wziąć pieniądze). Istna licytacja. Co więcej, większość poruszanych na debacie tematów okazuje się w ustach p.Hildebrandta sprawą już załatwioną albo w toku, tak, że pozostaje jeszcze tylko dopiąć ostatni guzik. Koszty utrzymania filharmonii, spłaty kredytu nie stanowią wg p.Hildebrandta problemu dla miasta, to zaledwie 1.5mln zł ? tyle, co jedno przedszkole rocznie, a swoją drogą to ile mamy przedszkoli w Wejherowie, niech wypowiedzą się rodzice, dlaczego nie posyłają dzieci do przedszkola? 40mln kosztów budowy filharmonii z kasy miasta to pestka. P.Łukowiczowi pozostała niewdzięczna rola odczarowania Hildebrandtowskiej wizji Wejherowa. Niestety nie jest tak kolorowo, jak to nam władza opowiada, powielanie na łamach panoram i nowin pochwał dla prezydenta i zaklinanie jak jest pięknie w Wejherowie nie zmieni rzeczywistości. Środki unijne, których nie pozyskaliśmy, już nie wrócą. Temu panu kolejnej szansy już nie dam. Swoje pomysły miał p.Hildebrandt okazję realizować przez ostatnie 12 lat, ?pożyczone? niech realizują autorzy.

czytelnik (2010-11-15 23:33)
Czy może mi ktoś wyjaśnić co to ma być za ośrodek pielgrzymkowo rekolekcyjny,i z kim Łukowicz to uzgadniał? Z tego co wiem to Dom Pielgrzyma budują oo Franciszkanie,czy Łukowicz chce sobie przypisać tą zasługę? Czy może to będzie ośrodek dla członków PO,coś na wzór byłych komitetów PZPR?

malinka (2010-11-15 23:52)
Jak można być tak krytycznym i stwierdzać, że obecny prezydent nic nie zrobił dla Wejherowa!Chyba o tym piszą osoby, które nigdy nie były w naszym mieście. Mieszkam w nim od 60-lat i jestem dumna z tego, że nasze miasto tak pięknieje. W ocenie należy być zawsze rzytelnym i uczciwym, ale niestety nie wszyscy znają znaczenie tych słów

@malinka (2010-11-16 07:58)
nie chodzi o to, że nic nie zrobił. w ostatnich latach cała Polska się zmienia, zwłaszcza w związku z dostępnością funduszy unijnych. zarzutem jest niedostateczne pozyskiwanie środków unijnych, na poziomie 50% średniej w województwie. ile jeszcze możnaby zrobić gdyby Wejherowo pozyskało 2 razy więcej środków? A nie jest to trudne.

ja (2010-11-16 09:14)
niech kazdy sam wysłucha i poczyta. kazdy ma swoj rozum i moze ocenic.

bk (2010-11-16 10:23)
To ja juz bym lepiej wypadlana debacie niz nasz slynny kandydat na prezydenta miasta .Na zadne pytanie nie umial odpowiedziec ,Dobze tylko ze karku sobie nie skrecil krecac glowa w strone pani Anny Szymczyk ktora biedna nie zdazyla zadac panu Hildebrandtowi pytania.teraz to ja moge wstac i bic brawa na stojaco naszemu obecnemuprezydentowi i pogratulowac mu wspanialego wystapienia,

G20 (2010-11-16 10:29)
"DO -225" Skąd pan Hildebrand bierze pieniądze na swoją kampanie? Chyba niemyślicie że z urzędu miejskiego,ale by się pan Ruciński ucieszył to byłaby sensacja .Ty myślisz że tak można sobie wziąść pieniądze z kasy urzędu,jak od dziecka ze skarbonki,jeśli tak myślą Łukowicz &CO to super dla przyszłości miasta

kibol (2010-11-16 10:33)
panie łukowicz - kto panu wmówił , ze umiesz zarządzać miastem - program pana to zbiór spraw których nie ma szans wprawadzić w życie lub takie które sa już od dawna wdrażane przez innych - na stołki licza działacze PO - juz pewnie maja POdzielone między siebie najważniejsze POsadki

KASIA (2010-11-16 10:46)
piszecie że miasto straciło700000,00 .Ale radze zapytać inaczej dlaczego pan Gembarowski niezapłacił?Dlaczego użył wszystkich możliwychsrodków prawnych,odwołań,terminów,które umożliwia chore prawo Polskie.Dlaczego poprostu niezapłacił gdy był do tego wzywany?Przecież on chce inwestować w stadion dla "mieszkańców"Wejherowa (taki dobry) a unika zapłacenia należnego podatku przez różne odwołania i inne kruczki prawne ipozbawia nas naszego miasta dochodu.OJ NAIWNIACY.

siwy (2010-11-16 11:04)
Do G20 236 - wziąć pieniądze z kasy miasta to nie jest prosta sprawa, trzeba znać metody i mieć doświadczenie, tego Hildebrandtowi nie brakuje. Zadaniem prezydenta jest dbanie o interes miasta. Czy wybudowanie za MILION z miejskiej kasy kawiarenki w parku a następnie wydzierżawienie jej za 1200zł miesięcznie to dobry interes? Tak, jeżeli najemcą jest osoba związana z Wolę Wejherowo. Jakoś trzba sobie kupować poparcie w mieście. A czy ciągłe zwiększanie wydatków na kolorowe gazetki ratuszowe wychwalające prezydenta to nie kampania wyborcza za miejskie pieniądze? Propagandzie Hildebrandta za pieniądze z moich podatków mówię NIE.

Wejherowianin (2010-11-16 11:22)
DO 238: Powiem Ci tak: sam prowadzę Biznes i wiem, że gdyby była okazja zaoszczędzenia JAKICHKOLWIEK pieniędzy to też bym się odwoływał, składał apelacje, etc. To jest biznes i ORLEX wykazał się umiejętnością dbania o swój interes. Nie można mieć o to żalu do firmy i jej właściciel. ZA to można i trzeba mieć pretensje do włodarzy miasta, że nie zadbali o należyte zabezpieczenie wpływów do kasy miasta. ZA TO SĄ DO WYMIANY i gdyby mieli odrobinę honoru to sami podaliby się do dymisji. Tego jednak im brakuje, być może 700 tyś. to tylko szczyt góry lodowej ich niekompetencji.

DOŚĆ- AROGANCKIEJ I DROGIEJ WLADZY WEJHEROWA (2010-11-16 12:39)
Droga pani "bk" przeciez wy waszemu prezydentowi bijecie brawo ciagle,nieustannie jemu i jego zastepcy bo to sa najmadrzejsi i najlepsi z najlepszych ale prosze przyjac do wiadomosci,iz nie wszyscy sa klakierami zrzeszonymi pod szyldem wole wejherowo i musza patrzec na hildebrandta przez rózowe okulary.Ja i szczesliwie coraz szersza gropa osob mamy takowe prawo i uwazamy go za słabego,miernego,klótliwego prezydenta obstawionego aroganckimi i butnymi wspopracownikami a prawo mamy do tego swiete aby tak sadzic bo go zwyczajnie zatrudniamy i utrzymujemy placąc NAJWYZSZE W POLSCE PODATKI OD NIERUCHOMOSCI a ze nie jestem czlowiekiemw wole wejherowo i nigdy nie bede to po stopach go calowac nie musze!!!!! malo tego mam nadzieje ze przegra wybory a jesli wygra to bedzie to ostatnia kadencja bo facet swoimi dalszymi pomyslami i inwestycjami po prostu połozy miasto na "finansowe łopatki" ale i tal zycze mu wszystkiego dobrego i zdrowia ponadwszystko choc kolejnej kadencji niekoniecznie.Wiec moze i wy "wole wejherowianie" zejdzcie troche z tonu i nie plujcie jadem na wszystkich ktorzy maja inna wizje wejherowa niz spolka z ogromna odpowiedzialnoscia hildebrand-kozlowski!!!!!!

słuchacz radia gdansk (2010-11-16 12:54)
W ostatniej debacie radiowej, Hildebrandt powiedział, że zamierza realizować inwestycje w partnerstwie z kapitałem prywatnym. Ciekawa i nagła zmiana poglądów, bo wcześniej te właśnie pomysły Łukowicza były wyśmiewane i określane jako dopłacanie do prywatnych interesów. Jak można oddać głos na osobę, która tuż przed wyborami wypowiada tak sprzeczne opinie. Którą z nich będzie realizować po wyborach?

bk (2010-11-16 16:42)
do postu 218 nastepna~!!!!!!!!!!!!!co on wam kobiety naobiecywal jedna pisze ze przystojny druga ze silny trzecia juz prawie kleczy przed nim na debacie wyluzujcie kobiety bo moj brzuch juz wiecej nie wytrzyma natezenia smiechu

Gonia (2010-11-16 18:22)
PRECZ Z MAFIĄ WEJHEROWSKĄ!!!!!!!!!!!!!Taka ilość pieniędzy jaka została przepuszczona przez miasto za czasów prezydentury Hildebrandta nikomu o zdrowym sumieniu nie przeszła by "przez gardło" szczyt zachłanności w najbardziej zakłamanym zachowaniu bo z pierwszego rzędu w Kościele. Wstydu panowie z Wolę Wejherowo nie macie. PRECZ Z TAKIM ZAKŁAMANIEM!!!!!!!!!!!!!!!

wej-hair (2010-11-16 19:23)
Dzisiejszy nr. Twoja Gazeta - następny bałwochwalczy periodyk Hildebranta. Ciekawe ile więcej przez czas jego prezydentury można było dokonać ? Oto jest pytanie.

czytelnik (2010-11-16 21:08)
Wej-hair spytaj się Łukowicza on ponoć wszystko wie. To jest człowiek z zasadami-fair-play.

DOŚĆ-AROGANCKIEJ I DROGIEJ WLADZY WEJHEROWA (2010-11-16 21:33)
czytelniku prosze odpowiedz mi bo p.łukowicz tego akurat nie wie dlaczego brne w błocie mieszkajac 1km od centrum a panski lider niejaki hildebrandt buduje filharmonie za prawie polowe budzetu rocznego miasta, knajpe koledze z wole wejherowo-patrz park miejski,hoduje koniki w szklarni za 200000zl stawia granitowe slupki po 60000zl kazdy,przestawia czolg,mocuje telebim na dachu urzedu.... a to tylko drobne przyklady wielkiej rozrzutnosci panskiego prezydenta no prosze o odpowiedz? Mysle,ze jest wiecej mieszkancow ktorzy chca znac odpowiedz i prosze przestac sie czepiac ludzi ktorzy PATRZA NA WEJHEROWO INACZEJ NIZ HILDEBRAND,KOZLOWSKI I CALE TO WASZE WOLE WEJHEROWO!!!!!!!!!!!

Laila (2010-11-16 21:41)
wejherowianie otwórzcie oczy! to co się dzieje w gazetach popierających Wolę Wejherowo i Hildebrandta to stek bzdur.....Oczernia Orlex, z którym działał przez wiele lat, sprzedał wszystkie najlepsze lokalizacje w mieście, podarował 700000, a teraz pisze bzdury, że to Orlex prowadzi kampanię Łukowicza - to farsa...Basta, koniec pora zakończyć to zakłamanie...

czytelnik (2010-11-16 21:53)
Ależ wy platformiarze szalejecie z nienawiści,żal mi was,jednak na dobrą sprawę nie macie żadnych argumentów na tego jak mi wciskacie mojego idola.Wasz skowyt jest żałosny.Są rzeczy które Hildebrandt zrobił źle,są dobre również,ale wmawianie że nie zrobił nic dobrego,świadczy o waszym zaślepieniu nienawiścią.I powiem wam jeszcze jedno wszystko co posiadam zawdzięczam sobie i moim najbliższym,nikt nam nic nie dał,ani nie da,ani Hildebrandt,ani Łukowicz,ani żaden inny.

Gabryśka (2010-11-16 22:31)
Rozbawił mnie spot wyborczy pana Łukowicza jak stoi placu na tyłach ulicy św.Jana,chcąc pokazać jakie to miasto biedne.myśli że my tacy naiwni,wiadomo jest że ten teren jest w trakcie zagospodarowania.Czemu nie stanie w parku na tle pięknego pl. zabaw (niemoże bo to jest dopiero jego program) Czemu niestanie na tle czołgu który jest odrestaurowany i pięknie wyeksponowany (przecież krzyczeli z o s t a w i ć czołg tam gineli nasi oswobodziciele pytam gdzie w tej dziurze przy lidlu?) Czemu niestanie przy nowych boiskach (bo to jest dopiero ich program) Czemu niestanie na tle nowych ulic i chodników (bo to jest dopiero ich program) a budowana filharmonia nijest czasem po to aby zorganizować czas wolny emerytom ,dzieciom i nam(To jest dopiero ich program) faktycznie nałóżcie różowe okulary. Haalloo

kinia (2010-11-16 22:46)
Nie neguję, p.HIdebrandt zmienił Wejherowo.Teraz niech odpocznie i odda władzę, przecież samodzielnie nie potrafi podjąć jakiejkolwiek decyzji,nawet wystąpić na debacie.Musi ciągnąć za sobą grupę krzykaczy,popleczników.Wstyd.

Marian (2010-11-16 23:03)
Gabryśka ty jednak jesteś dzieckiem propagandy komunistycznej. Pamiętam jak zagraniczne media donosiły, że na czas Olimpiady w Moskwie wszystkich bezdomnych wywieźli z miasta, żeby nie psuli wizerunku stolicy a olimpijczycy nie mogli zapuszczać się na mało reprezentatywne peryferie miasta tylko oprowadzano ich po odnowionym centrum i tylko w wybranych rejinach. Stuknij ty się w głowę. Opozycja jest od tego, żeby pokazywać to co nie zostało zrobione albo zostało spartaczone. Od chwalenia się jest Hildebrandta i robi to na sto sposobów także za pieniądze moje i twoje bo z kasy miasta.

Gabryśka (2010-11-16 23:20)
KINIA- coś ty niewidziałaś i niesłyszałaś nigdy wypowiedzi p.Łukowicza przecież on jest MENEDŻEREM i będzie miał do tego ludzi i nas Wejherowian ha (już widze jak 50tyś.ludzi mówi jak i co,a tak wogóle jeszcze się taki nienarodził co by każdemu dogodził.Ja wolę sprawdzonego niż głodnego. a wiesz co Kinia lubię cię Haallo

pati (2010-11-17 01:13)
czytelniku masz rację ani Hildebrandt,ani Łukowicz personalnie nam nic nie da,bo podobnie do Ciebie ,to co mam zawdzięczam przede wszystkim moim Rodzicom,ale też swojej ciężkiej pracy.Mamy ten komfort,że nie musimy szmacić się dla kasy.Głosuję na Hildebrandta,pozdrawiam.

doris (2010-11-17 09:07)
Hildebrandt zrobił dużo dla miasta - posadził kwiatki, zabudował miasto blokowiskami, postawił w Centrum kolubrynę Filharmonię za pożyczone pieniądze, Pozamykał miejskie przedszkola lub oddał w prywatne ręceDoprowadził do tego, że nie ma w mieście żadnego większego zakładu pracy bo wszystkie uciekły ze względu na wysokie podatki,Podatek za psa - 70,00 - tragedia po prostuDroga ledwo naprawiona - przez jakąś dziwną nieznaną nikomu firmę - juz cała dziurawaO 16 miasto stoi bo przejazdy zamknięte a samochodów mrowie bo wszyscy chcą dojechać do swoich blokowiskSprzedała ziemię za symboliczną złotówkę, a teraz się czepia, że Orlex coś buduje Szczyt obłudy i czas to zakończyc....

piotr (2010-11-17 11:06)
Hildebrandt jest ok. wiadomo ze nie ideal - ale takich nie ma... ale godnie nas reprezentuje i jestem za nim. a łukowicz - no cóż chyba zbyt nowa twarz... moze za cztery lata... może. zależy co chce reprezentowac przez ten czas (albo kogo ;/ ) pozdrawiam

sami swoi (2010-11-17 11:47)
Piotrze - to typowo polskie, lepszy swój wróg niż obcy. Siedzisz na tępym gwoździu, niby uwiera ale nie aż tak żeby sie chciało wstać i cos z nim zrobić. Jak źle musi być aby zawalczyć o zmianę? Dopóki kula się jako tako do przodu to niech się kula? W ten sposób nie zbuduje się dobrobytu.

MEGI (2010-11-17 14:42)
Nowa twarz! To czas na zmiany, ile można oglądać Hildebrandta, Kuń to przeżytek!!!!

piotr (2010-11-17 14:47)
nie, to nie tak. po prostu nie widze nic konkretnego ku temu aby GO zmienic. ...Bo w te gazetki to nie wierze... zarowno z jednej jak i drugiej strony. jeszcze przed wakacjami żadnych takich dziwnych historii nie było (np.jacht, luksusowe mieszkanie?? ) wiec wiadomo ze są pisane aby kogoś oczernić, pod potrzeby kampanii wyborczej.. .. takze jestem za hildebrandtem

łysy (2010-11-17 15:49)
doris ty wiesz

sami swoi (2010-11-17 16:03)
akurat temat mieszkania Hildebrandta w Orlexie i jego potencjalnych korzyści materialnych za preferencyjne traktowanie dewelopera był już w Wejherowie wałkowany. Inne przekręty to np. kawiarenka w parku - wpis 239. A co się dzieje przed wyborami? W ostatni dzien przed ciszą wyborczą 4 lata temu media Hildebrandta ogłosiły, że poseł Budnik był tajnym współpracownikiem słóżb bezpieczeństwa. Dziś Panorama Powiatu opublikowała artyluł nt. jakiegoś sporu pomiędzy starostą a byłym dyrektorem muzeum w Wejherowie, ciekawe, że sprawa rozstrzygnięta była rok temu a pisze się o tym 3 dni przed wyborami. Najciekawsze jeszcze przed nami. Do piątku.

ZORIENTOWANY (2010-11-17 16:52)
moi drodzy!!!!4 lata temu okazało się że 3000 głosów było nieważnych.było to ok 20% głosujących!czy to był przypadek?w tym roku wam to nie ujdzie!!!!bujcie się manipulatorzy HILDEBRANTA TYM RAZEM BĘDZIE INACZEJ!!!!!!!!!

TOLEK (2010-11-17 18:49)
wSZYSCY KANDYDACI NA RADNYCH ,PREZYDENTÓW TYLKO OBIECUJĄ I OBIECUJĄ A MŁODZI ZAPOMNIELI CO MIELIŚMY ZA GIERKA POLSKA ROZWIJAŁA SIE W BŁYSKAWICZNYM TEMPIE A DŁUGI SPŁACILIŚMY NIEDAWNO TAK BĘDZIE Z ERĄ TUSKA ,FUNDUSZE UNIJNE TO ABY DOSTAĆ TRZEBA WŁOŻYĆ SWÓJ WKŁAD ,CZYLI SIE ZADŁUŻYĆ WŁODAŻE MIAST GMIN ZADŁUZAJĄ SIE NA POTĘGE AŻ STRACH MYŚLEĆ CO BĘDZIE ZA PARĘ LAT

łysy (2010-11-17 19:45)
ZORIENTOWANY ty to masz bujna wyobraznie pamietasz bajki dla dorosłych przebijasz Kobuszewskiego !!!!!

Żaba (2010-11-17 21:11)
LIST OTWARTYdo Prezydenta Miasta Wejherowakrzysztofa hildebrandta Gdybym pisał ten list do człowieka, którego szanuję, zaadresowałbym go następująco:Szanowny Panie?, ale piszę do kogoś, kto wyraźnie steruje brudną kampanią wyborczą; piszę do kogoś, kto w naszym mieście wywołuje wojnę polsko-polską; do kogoś, kto odmówił walki fair play w nadchodzących wyborach samorządowych i do kogoś, kto uważa ?bycie przy korycie ?za sprawą nadrzędną, Zarzuca Pan, (najchętniej pisałbym to ostanie słowo małą literą, ale powstrzymają mnie od tego dobre maniery i znajomość pisowni używanej w korespondencji), swoim oponentom:?tworzenie atmosfery agresji i nienawiści? w kampanii wyborczej, tymczasem to Pan i pańscy poplecznicy ferują ?haniebny styl?., Czy nie uważa Pan, że jest po prostu świństwem podłożonym kontrkandydatowi na prezydenta sugerowanie, ze nie jest on doktorem i pozbawionym prawa wykonywania zawodu? Jeżeli nie rozumie Pan obiegowego języka potocznego, to wyjaśniam ? najczęściej wykształconego medyka nazywanie po prostu doktorem! Oskarżenie o brak prawa wykonywania zawodu jest najzwyczajniejszym oszczerstwem ponieważ Pan Maciej Łukowicz nie pracuje w zawodzie lekarza z powodów zawodowych, osobistych i zdrowotnych. Szuka Pan przysłowiowej ?dziury w całym?, broniąc swego tyłka i nie rezygnuje z żadnej okazji, by zniszczyć swojego oponenta. Sądzę, że byłoby lepiej gdyby Pan nie ?troszczył? się o zawodową przyszłość Macieja Łukowicza, a bardziej przejmował się własną rzetelnością i wiarygodnością. Zamieszczona w wejherowskim brukowcu kserokopia dokumentu wojewody potwierdzającego prawdziwość Pańskiego zeznania podatkowego jest bardzo sprytnym wykorzystaniem obowiązującego prawa. Doskonale Pan wie, że Pan Wojewoda ma obowiązek sprawdzić tylko zgodność Pana zeznania z PITEM złożonym w wejherowskim Urzędzie Skarbowym; nie dochodzi natomiast tego czy Pana dochody wystarczają na życie ponad stan, które Pan od wielu lat wyraźnie prowadzi. Obce są Panu pojęcia lojalność, rzetelność i uczciwość. Wystarczy przypomnieć losy mieszkańców miasta, którzy przez ponad trzy lata walczyli z Panem i Pańskimi urzędasami o drogę umożliwiającą im dojście do własnej posesji, którą zabrano im z powodu matactw w Urzędzie Miasta i w Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Ta skandaliczna sprawa skończyła się dla pokrzywdzonych szczęśliwie tylko dzięki życzliwości i dobroci ich sąsiada, a nie prawa, którego nie respektuje się w tym mieście. Natomiast doskonale rozumie pojęcia: korupcja, poplecznictwo, kumoterstwo, bezwzględność i mijanie się z prawdą. Jestem katolikiem i trudno mi szanować kogoś, kto łamie przysięgę wierności małżeńskiej, bez względu na to czy została ona złożona w USC czy też w kościele. W majestacie nabożeństwa, bez skrupułów przystępuje Pan do Sakramentu Komunii Świętej, mimo że jak dotąd nie udało się Panu uzyskać w Kurii Biskupiej unieważnienia poprzedniego małżeństwa. Wierność danemu słowu także nie jest Pańską zaletą. No cóż, widać taki temperament? Powinien Pan zrezygnować z ubiegania się o stanowisko prezydenta, tak byłoby lepiej dla wszystkich mieszkańców Wejherowa. Jeżeli zarzuca się komuś niegodne metody walki, należy samemu postępować fair play. Dopiero taka walka ?służy godnemu i pozytywnemu wizerunkowi Wejherowa?. Bardzo zdziwiłem się widząc, że ważne w naszym mieście osoby podpisały ten zły list otwarty zamieszczony w?Dzienniku Bałtyckim?. Jednak po refleksji zrozumiałem ? żadna z tych postaci nie uczyniła tego bezinteresownie, ponieważ każda z nich Panu coś ?zawdzięcza? . Na przykład jednym Urząd Miasta wydaje książki, innym buduje Dom Pielgrzyma za pieniążki pochodzące z naszych podatków, a emerytom i rencistom obiecuje się ?gruszki na wierzbie?. Chciał Pan ?brudnej kampanii?, no to ją Pan ma. Jednak moja opcja polityczna przywołuje fakty. Aż żal, że działając w dobrej sprawie, trzeba nurzać się w błocie? Wejherowianin ŻABA

Kazik (2010-11-17 22:10)
Żaba - to wszystko niestety prawda. Nie głosujcie na Hildebrandta bo to samo zło. Pod czerwoną twarzą, skrzywioną grymasem jest samo zło. Zapytajcie go, co zrobił pierwszej żonie.

Gabryśka (2010-11-17 22:32)
KAZIU - ty też z nią spałeś haaloo

jojo (2010-11-17 22:35)
Kaziu to niejest fair,to niejest poniżej pasa,to jest już w same jaja.

Do: ZORIENTOWANY (2010-11-17 22:37)
Łżesz jak pies zwolenniku doktora Łukowicza. Przed 4 laty głosów niewaznych było tylko 224. O jakich 3.000 ty piszesz nieuku? Cała wasza kampania śmierdzi i jest zakłamana.Tutaj masz link, jak w ogóle potrafisz czytać.http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/geoGmina.html?id=221503&

Do: Żaba (2010-11-17 22:43)
Wiesz co ŻABA? Tym swoim listem otwartym możesz sobie wytrzeć ..... List otwarty pisze się z imienia i nazwiska. Do tego, żeby coś znaczył, samemu trzeba być osobą znaczącą. Z takim listem możesz iść co najwyżej do Ropuchy.

Opublikują (2010-11-17 22:59)
Wiesz co Żaba? Mam dla ciebie świetną wiadomość. Będziesz sławny. Twój list otwarty chce opublikować moja teściowa w miejscu pracy. Tam codziennie dużo ludzi się przewija. Aha! Zapomniałbym dodać - jest babcią klozetową.

czytelnik (2010-11-17 23:20)
Żaba,zastanawiam się czy jesteś normalny,też jestem katolikiem i wstyd mi za ciebie.Jedno ci powiem,jesteś pseudo katolikiem.Gdybyś był katolikiem to byś wiedział ,że sędzią jest Pan Bóg a nie ty czy kto inny.Nie masz moralnego prawa do wtrącania się w życie prywatne,jakiejkolwiek osoby.Z życia rodzinnego Hildebrandt będzie się tłumaczył przed Bogiem,a nie przed tobą,czy tobie podobnymi.

obserwator (2010-11-17 23:33)
Znam Macieja Łukowicza - jest uczciwy i z zasadami, które w dzisiejszym świecie rzadko się spotyka (niestety) - i wiem na 100% że nie robił i nigdy nie zrobi żadnych przekrętów. Będę głosować na niego i zachęcam do tego każdego kto chce mieć uczciwego prezydenta, który ma charyzmę i chęci do działania.

Porządny (2010-11-18 00:05)
To po kij zadaje się z takimi ludżmi? Nie widziałeś od czego zaczęli EPW i FW? I nie mów, że Łukowicz nie ma nic do gazet. Wyraźnie zaakceptował politykę jachtową i nieruchomościową wobec Hildebrandta.

Obserwator (2010-11-18 11:54)
do "obserwator" /273/ : Skoro już występujesz pod tym nickiem, to wiedz, że Ty to nie to samo, co moja osoba (na forum znajdziesz moje wpisy pod innymi artykułami). Druga sprawa - nie zagłosuję na Łukowicza (przyczyna w tym momencie nieistotna). Trzecia sprawa - jak nie wiesz, co oznaczają słowa: uczciwość, zasady itp., to lepiej ich nie używaj do czasu, aż to znaczenie poznasz. Może wtedy ostrożniej będziesz się nimi posługiwał. A tymczasem życzę Ci miłego dnia!

fair pley (2010-11-18 14:03)
Zaba swoimi wypocinami oddaje niedżwiedzią przysługę Panu Łukowiczowi, on musi się póżniej tłumaczyć z takich wpisów a chyba niepotrzebnie

Dziunia (2010-11-18 15:24)
Łukowicz będzie prezydentem oto najrzetelniejsze badania, bo niestety typowo internetowych nie udało się przeprowadzić bez oszustw, teraz już wiem czemu Hildbrandt nie podpisał "fair play" http://wejherowo.naszemiasto.pl/artykul/657198,prawybory-sms-w-wejherowie-zobacz-wyniki-po-3-tygodniach,id,t.html

mieszkaniec ulicy blotnej o numerze ochlapanym (2010-11-18 16:12)
A na mojej ulicy jest wielkie "wole wejherowskie" błoto a ulica ,chcemy aby zmienila nazwe na hildebrandta lub kozlowskiego albo zwyczajnie wole wejherowska aby wszyscy widzieli jak gospodarni sa nasi wlodarze-12 lat dzialalnosci a bloto jak było tak jest i zreszta jak w pozostalych 29,5 km ulic naszego miasta.Gratulacje DRODZY panstwo hildebrandt,kozlowski,skowronska,patsidis,jarosz,makurat,kierznikiewicz,glaza,formela-czy ja napisałem gratulacje-przepraszam kondolencje!!!!!od niezrzeszonego w zadnej partii a zwlaszcza wole wejherowo mieszkanca-waszego pracodawcy!!!!

mieszkaniec ulicy blotnej o numerze ochlapanym (2010-11-18 16:21)
Jeszcze jedno-kieruje prosbe do sympatyków "wole wejherowo" -nie wysilajcie sie na obrazanie i przekonywanie mnie ze jest inaczej niz napisałem,ze sie myle,ze sie nie znam, bo codziennie rano i wieczorem,wychodzac lub wracajac do domu widze jak rzadza wasi prominenci oraz wasi RADNI-BEZRADNI ktorzy do niedawna mieli w radzie miasta wiekszosc!!!!Mam nadzieje,ze to sie zmieni po niedzieli!!!!!! bo czas juz na zmiany,czas na wietrzenie ratusza.

jasia (2010-11-18 16:27)
do pana błotnego -jesli juz tak sumiennie rozliczasz to napisz ile km dróg zostało zrobionych przez te lata?? badz obiektywny, chociaz troszeczke...pa

mieszkaniec ulicy blotnej o numerze ochlapanym (2010-11-18 16:38)
Ile? odpowiedz jest prosta za malo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

czytelnik (2010-11-18 17:06)
Błotny mieszkańcu,wymień mi chociaż jedno miasto gdzie nie ma błotnej ulicy,szczególnie takie miasto gdzie rządzi PO.

EWA (2010-11-18 17:34)
Czytelniku, wymień mi jedno miasto w Polsce podobnej do Wejherowa wielkości, czyli ok. 50 tysięczne, które buduje sobie Filharmonię za ok. 50 mln zł. bez odsetek za kredyty. Wtedy pogadamy o drogach.

czytelnik (2010-11-18 19:52)
Widzisz Ewo,tobie się nie podoba filharmonia,ja również nie jestem zwolennikiem filharmonii,ale jest grono wejherowian którzy są bardzo zadowoleni z tej budowy,wszystkim nie dogodzisz.A o drogach to rozmawiaj z mieszkańcem ulicy błotnej,w każdym mieście i miasteczku są niestety ulice błotne,lub piaszczyste.Niestety długo,długo jeszcze będą.Cudotwórca Łukowicz również nic nie zmieni.

Żaba (2010-11-18 20:09)
Kaziku, dziękuję za wsparcie.Wierzę w to, że oszołomów posługujących się wulgaryzmami i pracujących w miejskich szaletach jest mniej niż nas, myślących o dobru naszego miasta i powiatu. Hej, trzymajmy się

EWA (2010-11-18 20:15)
Czytelniku no dobrze, nie jesteś zwolennikiem filharmoni. Mam w związku z tym dwa pytania: 1. Czy władze przed decyzją o budowie filharmoni zapytały mieszkańców o zdanie? Wtedy okazałoby się, czy chce jej większość czy jak piszesz garstka. A jak garstka to czy odpowiedzialna władza robi prezenty dla garstki czy zaspakaja potrzeby większości. 2. Czy możesz mi napisać ile tak w dużym przybliżeniu dróg za 50 mln można by wybudować w Wejherowie? A teraz do cudotwórcy Łukowicza. Przez kilka najbliższych lat na budowę dróg będzie ok. 2-3 mln mniej bo tyle będą wynosiły raty kredytowe. Do tego należy doliczyć ok. 2 mln dodatkowych kosztów eksploatacji tak ogromnego obiekty. Czyli na budowę dróg Hildebrandt jeśli zostanie albo Łukowicz jeśli z nim wygra o ok. 4-5 mln na budowę dróg, a to znaczy, że w tym zakresie będzie regres bo słyszę, że pod budownictwo mają być oddane tereny i nieuzbrojone na tzw. bolszewskiej górce i długość dróg gruntowych wzrośnie. A co z innymi wydatkami? Co z salami przy szkołach? Co z miejską salą widowiskowo-sportową? Co z miejskim stadionemn z prawdziwego zdarzenia, skoro Hildebrandt o Gryfie zapomniał bo prawde powiedziawszy nie ma na niego kasy? itd.itd. Nadal uważasz, że Hildebrandt okazał się dobrym gospodarzem?

czytelnik (2010-11-18 20:18)
Żaba ty się nawet do szaletu nie nadajesz,nie obrażaj ludzi którzy tam pracują.

ja (2010-11-18 20:25)
święty łukowicz??? Prokurator prowadzi śledztwo, Szwedka w śpiączce, zaniedbania M. Łukowiczahttp://www.tvn24.pl/fakty.html od minuty 16:30

czytelnik (2010-11-18 20:27)
Władze się Ewo pytały ,były spotkania w WCKu ,ale zainteresowanie mieszkańców żadne,garstka ludzi,była na tych spotkaniach.A teraz wszyscy mają pretensje,jeśli to tylko do siebie.

Igor (2010-11-18 20:50)
p. Łukowicz nie umie zarządzać! skoro pod jego rządami w szpitalu wykonywano nielegalne operacje to jest skandal i to oznacza, że nie umie zarządzać niczym, na pewno nie miastem!

Gwiazdka (2010-11-18 21:24)
Tak, szkoda, że prokuratura na razie w Wejherowie zajęła się tylko 700000,00zł brakującymi w Kasie Miasta, jak się zajmie resztą to chyba wprowadzą dodatkowe 30 min w wiadomościach żeby o wszystkich machlojach powiedzieć. Szpitale powinny być prywatne i wtedy nie było by przekrętów.Natomiast Miasto, które jest traktowane jako prywatny folwark to jest dopiero afera - ale jeszcze trochę i trafi do mediów, oj cyk cyka zegar sprawiedliwości i sekundy zostały do prawdy, a wtedy Panie Hildebrandt udawany zawał nie pomoże.

Żaba (2010-11-18 21:26)
Żaba do czytelnikaOby tylko Twoja teściowa nie miała biegunki. Bo wtedy nie mojego listu otwartego nie wystarczy jej na wytarcie d...y. Życzę zdrowia.

Żabka (2010-11-18 21:39)
Gwiazdka, kocham cię za odwagę i mówienie prawdy o tyn trwającym w naszym mieście bagnie. Całuski

Wejherowianin (2010-11-18 21:49)
Łukowicz wywołał najpierw skandal polityczny z Poncyliuszem w roli głównej. A teraz swoimi zaniedbaniami służbowymi doprowadził do skandalu międzynarodowego ze szkodą dla wizerunku polskiej służby zdrowia. To nieodpowiedzialny człowiek, który nie sprawdził się w roli dyrektora Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. Jak można teraz uwierzyć, że nadaje się na prezydenta Wejherowa. Przeciez taki ktoś może doprawadzić do ruiny finansowej samorząd miasta Wejherowa. Moim zdaniem ten człowiek jest spalony i czekają go poważne problemy z wymiarem sprawiedliwości. Powinien wycofać się z kampanii i zająć się ratowaniem swojej d... Po tym incydencie kariery mu nie wróżę. Nie takiego prezydenta nam trzeba.

czytelnik (2010-11-18 22:00)
Żaba jakby moja teściowa twój list przeczytała,to by zaparcia dostała.

lukowitchs (2010-11-18 22:22)
za rządów Łukowicza w szpitalu który za miał nadzorować wykonywano nielegalne operacje! ten koleś jest albo ślepy albo głupi!! mam nadzieje ze nikt nie zagłosuje na kogoś takiego

wejherowojestsuper (2010-11-18 22:23)
łukowicz własnie się skończył. na szczęście!! Koleś, który nie potrafi zarządzać szpitalem nie powinien się brać za zarządzanie miastem. To wstyd, ze taka osoba w ogole kandyduje. Te powiązania z Orlexem.... mam nadzieje, że najnowsza afera otworzy wszystkim oczy. Łukowicz to porażka

lukowitsch 2 (2010-11-18 22:24)
A swoja droga, co to za bezczelna sciema. Łukowicz to ustawiony pionek orlexu, ktory zrobi z miasta swoje podworko, a mieszkancy beda warci funt kłakow.

wolne wejherowo (2010-11-18 22:26)
dobrze byloby zeby ten pan lukowicz znalazl sobie inne miasto, w ktorym chce takl oszukiwac i robic swoje interesy

rozsądny (2010-11-18 22:36)
Panie 'wiele różnych nicków' - robisz Pan na akord czy jak?

Teresa (2010-11-18 22:46)
Panie Boże , miej w opiece chorych,zakłamanych.Głosuję na p.Łukowicza.

jełop (2010-11-19 00:42)
Odpowiadając na pytanie: będzie!

doronia (2010-11-19 09:22)
Ludzie jak możecie pisać takie pierdoły!!!Jak Łukowicz ma być sterowany przez Orlex skoro Orlex ma wykupione 90% najciekawszych lokalizacji w Wejherowie za Hildebrandta, i jeszcze 700000 w prezencie podarowane z kasy miasta - sprawa jest już w prokuraturze!!!Hildebrandt od czasów wprowadzenia Orlexu z małego mieszkanka w bloku przeniósł się do wypasionego apartamentu za 200000(koń by się uśmiał każdy by chciał kupić ponad 100m w tej cenie) i chyba w tym jest problem, że za mały ten apartament sie okazał i za drogi pewnie dlatego teraz Hildebrandt nie nawidzi OrlexuPanie Hildebrandt z ekipą Wolę Wejherowo kończ waść tę farsęA i jeszcze jedno wczoraj paru młodych ludzi którzy niszczyli banery PO przyznali się do tego, że od "pewnego Pana" dostali za to kasę - sprawą zajmuje się policja na całe szczęście nie wejherowska i sprawa się rypnie panowie.....mamy demokrację jakby paru kacyków z otoczenia WW zapomniało.

pisowiec (2010-11-19 09:26)
Snickers, bk, k, kali, wolne wejherowo, lukowitsch, Wejherowojestsuper, czytelniku, Igorze, ja, gizi, nat, olinek i jeszcze inne nicki które tobie przyjda do głowy w tych godzinach cierpienia na dyżurze przy kompie z ramienia nie wiem najsłynniejszej w Wejherowie teściowej, żony czy samego pryncypała Hildebrandta daj sobie na wstrzymanie bo do niedzieli serce tobie wysiądzie. Głowa już wysiadła ale to było do przewidzenia. Tak boisz się, że jak przyjdzie Łukowicz to ciebie za te wszystkie łajdactwa które tu wypisujesz zwolni w trybie natychmiastowym?

mieszkaniec ulicy błotnej o numerze ochlapanym (2010-11-19 09:44)
czytelniku,rozumiem ze jestes fanem wole wejherowo albo jej członkiem wiec to zrozumiałe ze budowe dróg w naszym miescie masz głeboko w .....poszanowaniu ale nie wmawiaj mi ze w niemal w centrum dobrze podkreslam dobrze zarzadzanego miasta jest miejsce na piaszczyste,błotne drogi i jeszcze jedno zdaj sobie sprawe z tego ze za 50 mln złotych to mozna bardzo dobrze skomunikowac wejherowo a poza tym mała dygresja ktos kto jest na dorobku najpierw dba o najpierw o miejsce w którym mieszka,stara sie aby było w nim ładnie,wygodnie,aby miało obejscie własciwie zrobione a jak ma juz wszystko to zaczyna realizowac jakies swoje marzenia typu wiekszy,lepszy dom,samochód,wakacje etc.etc. przekładajac to na szerszy grunt np.grunt miasta -"ojciec miasta" czyli prezydent,burmistrz itp najpierw powinien dbac o to aby było wygodnie,ładnie,bezpiecznie w miescie aby sie po nim dobrze poruszało a jak juz ma to wszystko to mozna sobie trzepnac słupki,nowy urzad,filharmonie i wiele,wiele cudów które juz sa np w wejherowie ale jest z naszym miastem jeden problem to miasto jest ciagle na tzw. dorobku i na ta chwile nie stac władz a tym samym nas mieszkanców na takie inwestycje jakie NASI DRODZY WOLE WEJHEROWSCY WŁODARZE realizuja,po prostu nie stac.jeszcze mała dygresja nazywa mnie pan błotnym wiec domyslam sie ze moge nazywac pana wole wejherowianinem okostkowanym lub wyasfaltowanym????

lotf (2010-11-19 10:32)
Czy to normalne, że urzędujący prezydent miasta spotyka się po godzinach pracy z biznesmenami, którzy dzięki decyzji radnych i prezydenta wraz z podległym mu urzędem, uzyskują zmianę zagospodarowania przestrzennego, stają do ofert przetargowych na kupno działek i te przetargi wygrywają?Czy to normalne, że urzędujący polityk spędza wakacje (czy po prostu jeździ na wojaże) z największym deweloperem w mieście?Na czyj koszt się to odbywa?Czemu rozmowy między prezydentem a biznesmenem nie odbywają się w Urzędzie Miejskim?- za ciasny?Czemu rozmowy między prezydentem a biznesmenem muszą się odbywać poza granicami kraju?Czy na tych rozmowach decydowano o "sprzedaży miasta", najatrakcyjniejszych działek w mieście, znanemu wejherowskiemu deweloperowi? A jeżeli nie, to czemu prezydent miasta, jeździ na wakacje z deweloperem, od którego kupuje mieszkanie, samemu będąc podmiotem, współdecydującym o polityce mieszkaniowej w mieście?Czy nie jest ogromną nikczemnością w tym świetle zarzucać konkurentowi związki z Orlexem, gdy się nie ma wyjaśnionych swoich związków?Czy to moralne, Panie Krzysztofie H. czy znowu z etyką coś na bakier?!

kali (2010-11-19 11:24)
pisowiec..no cóz ile mam mowic ze mylisz osoby.. ja kali.. ja nie batonik... nie wiem o co Ci chodzi... ale widocznie ktos jeszcze ma takie same zd jak ja. Pan Prezydent Hildebrandt jest ok.

woj (2010-11-19 11:38)
jest więcej osob, dla których prezyzdent Hildebrandt jest OK, przezcież całe WW czerpie przy nim korzyści ze sprawowania władzy. Dlatego właśnie cała ta kampania jest taka agresywna. Za wiele mają do stracenia.

Lusia (2010-11-19 14:18)
Tak jak patrzę na walkę Wolę Wejherowo o władzę to mam rzeczywiście wrażenie, że to jakaś farsa - ludzie czy wy aż tak nieporadni jesteści, że bez stołków zginiecie wy i wasze rodziny z głodu?Działalność w Radzie Miasta nie służy zarobkowaniu a temu żeby pomagać, zarabia się ciężką pracą i wykształceniem, a nie konszachtowaniem i trwonieniem publicznych pieniędzy na swoje zbytki.Żegnamy Hildebrandta z ekipą Wolę Wejherowo bo miasto już na odległość cuchnie przekrętami - Wejherowianie nie pozwólcie aby "banda przekętasów" trwoniła wasze pieniądze!!!

tiberius (2010-11-19 15:53)
Bardzo mnie bawią donosy do prokuratury. Fajnie się wygrywa wybory prokuratorem, Poncyliuszem, Tuskie i Strukiem, a nie przekonując mieszkańców. Czym zresztą? P. Łukowicz to taki lekarz jak z Kwacha magister, a zarządca z niego nie lepszy. I proszę mi tu nie pisać, że nie odpowiada za błędy podwładnych - nie ma tak dobrze, każdy szef odpowiada za podwładnych. A jak się uchyla (jak całe PO) to jest marnym szefem.

pisowiec (2010-11-19 16:59)
Tiberiusz ale jestes obłudny. Widziałeś ostatnią Panoramę Baltica? Dlaczego Hildebrandt podpiera się Szczurkiem. Nie może sam przkonac do siebie wyborców? I czy on odejdze jak sie okaże, że jego urzędnicy popełnili przetępstwo nieściagając 700.000 od Orlexu?

kibic (2010-11-19 17:31)
P.Pisowcu! Proponuję że jak wygra p.H. nie popełniać hara-kiri .Wiem że ten jad który pan w sobie ma może pana zabić czego panu nie życzę.Natomiast życzę zdrówka.

pisowiec (2010-11-19 18:22)
Kibic wiem że tu robisz na kilka etatów, ale to rozumiem bo widocznie dużo masz do stracenia na zmianie władzy. Natomiast w swoich analizach i opiniach jesteś przykładnie o buiektywny i ten obiektywizm nie pozwala tobie na wyrażenie najmniejszej krytyki twojego guru Hildebrandta. . I bardzo proszę nie licytujmy sie w kim jest więcej jadu. Rozumiem, że ty jesteś chodząca świętością tak jak twój Hildebrandt. Grunt to dobre samopoczucie.

kibic (2010-11-19 20:54)
p.Pisowcu! Mam tylko jednego guru i to na samej górze./i on jest świętością/Obecnie ani tu ani gdzieś indziej nie mam żadnych etatów .Gdybyś wiedział o jakimś wolnym etacie napisz chętnie skorzystam.Jeszcze raz życzę zdrówka.

Zbigniew1958 (2010-11-19 21:09)
Szanowni Państwo, już wiadomo, że p. Łukowicz nie powinien zostać prezydentem żadnego miasta. Nie umie zarządzać lub toleruje postępowanie niezgodne z prawem. Niepokojące są również jego powiązania z Orlexem. Jeśli to Orlex finansuje jego kampanię to nie robi tego z dobrej woli i kiedyś jakoś będzie chciał te pieniądze odzyskać. Zastanówcie się - wybierając Łukowicza dacie Orlexowi wolną drogę i stanie się włascicielem Wejherowa. Apeluję!! Nie głosujcie na Łukowicza

... (2010-11-19 21:44)
Maciej Łukowicz - jeden z kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta Wejherowa(...) - "Fakty' TVN - nie wiedział co dzieje się w podległej mu placówce medycznej. tez mi gospodarz...

piotr (2010-11-19 21:58)
nie chcemy takiego prezydenta niech miesza w głowach cieciom w stolicy

czytelnik (2010-11-19 22:26)
Mieszkańcu ulicy błotnej,nic nie rozumiesz,nie jestem ani zwolennikiem ani członkiem WW,jestem przeciwnikiem PO,ale to jest za trudne żebyś to zrozumiał.Nazywać mnie możesz jak chcesz,mam to w nosie.Rozumiem że jesteś przeciwnikiem Hildebrandta masz do tego prawo.Ja jestem przeciw PO i też mam do tego prawo,tym bardziej jak przeczytałem te banialuki,które PO nazwało programem wyborczym,jestem pewien że nigdy się nie doczekasz ulicy,gdyż to są nie gruszki, a dynie na wierzbie.Ale życzę z całego serca,aby ta ulica została wykonana,żeby nie była błotna.

Gburia-Furia (2010-11-19 22:29)
Łukowicz jest najlepszym kandydatem a prezydenta Wejherowa od czasów komuny, i przepraszam tu posła Budnika, który niestety dzięki temu, że zabrał się za rzeczy taką jak nie popularna a raczej nie widoczna padająca na "ryj" kanalizacja wejherowska.Ale tak jak jest przygotowany do pełnienia funkcji Łukowicz tak nikt do tej pory nie był.I głównym powodem dlaczego tak sądzę jest chora afera ze skorumpowanym lekarzem, który niby był pod władzą Łukowicza!!!!!! Bzdura!!!! Totalna!!!! Ciekawe kto się tak bardzo boi, że Łukowicz może odejść z Urzędu Marszałkowskiego. Wyborcy nie pozwólmy aby tak świetny kandydat zniknął z naszej lokalnej sceny politycznej. Nie dajmy się. Mamy szansę mieć w Wejherowie świetnego zarządzającego, to szansa dla Wejherowa, której nie możemy zmarnować. I nie jest to osoba sterowalna, bo generalnie nikt nie ma tak super wykształcenia, świetnej rodziny z tradycjami, szalenie sympatycznej żony, korzeni patriotycznych,oraz wielu znajomych z różnych stron barykady politycznej. Maciej Łukowicz jest szansą dla Wejherowa, bo mimo,że mamy piękny plac Wejhera i poklejony na taśmę klejącą(zobaczymy co zostanie na wiosnę) park to nie dajmy się zwieźć pozorom - poza centrum jest ruina, pracy nie ma, wszystkie przedszkola są prywatne, w szkołach jak jest sala gimnastyczne to nie ma szatni, dzieci grające w Gryfie są traktowane jako "wrogowie publiczni" a Orlex, któremu obecny prezydent sprzedał 80% atrakcyjnych gruntów w Wejherowie jest teraz uważany za sponsora Łukowicza!!! Wyborcy pokażmy, że myślimy i nie dajemy się zwieźć, Naród Polski zawsze potrafił pokazać pazur w odpowiednim momencie - teraz jest ten moment nie dajmy sobie aby "rozhulane Wolę Wejherowo" robiło sobie z miasta prywatny folwark i obrzucało błotem kogo ma ochotę. Mieszkańcy Wejherowa - wierzę w Was. Nie dajmy się obłudzie...Gdzie diabeł nie może tam Wejherowianina pośle;)

... (2010-11-19 22:30)
Nadużycia gazet, które są tubami Hildebrandta ocenił sąd. Jest wyrok. http://www.telewizjattm.pl/index.php/odtworz,2010-11-19,01

Bolesław (2010-11-19 23:05)
Łukowicz jest cienki. Jeśli zostanie wybrany to będzie to największa pomyłka w historii miasta. Skoro nie umiał zarządzac szpitalem, zaliczal wpadki to co dopiero jak dorwie sie do wladzy.

kijanka (2010-11-19 23:33)
żądam żeby przeciwnicy filharmoni niebyli w przyszłości do niej wpuszczani, jedynie byli uprawnieni do koncertów i przedstawień widowiskowych organizowanych im grzecznościowo w poczekalni dworcowej,którą mogliby wyremontować lub rozbudować według widzimisie obecnej opozycji.

ADMINISTRATOR (2010-11-20 11:07)
Przypominam o ciszy wyborczej, która obejmuje również agitację w formie komentarzy pod artykułami.

rozum (2010-11-21 07:59)
CISZA WYBORCZA - CIEKAW JESTEM KOMENTARZY PO WYBORACH JEDNA I DRUGA STRONA MA SWOJE RACJE ALE KTOŚ BĘDZIE NA GÓRZE A KTOŚ NA DOLE , TAK TO JEST W SEXIE.

do komentarza 327 (2010-11-21 18:50)
do 327 ADMINISTRATOR? czego? jak żeś taki mocny to zlikwiduj komentarze niezgodne z prawem. DLA ADMINISTRATORA to pestka, a wręcz obowiązek!!!!

gosc (2010-11-22 00:01)
a czy to prawda , że łukowicz rozdawał piwo za głosy?? tak ptaszki dziś ćwierkały... tylko nie przewidział tego ze co niektórzy piwo wypili a zagłosowali inaczej niz by tego chciał :D

kate (2010-11-22 00:29)
Łukowicz NIE będzie prezydentem!! juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!

gabryśka (2010-11-22 07:13)
haalloo. Świat jest piękny,jest fair.

BAJ BAJ (2010-11-22 08:45)
JUŻ WIADOMO, ŻE NIE BĘDZIE. NIECH WRACA NA SWOJE STARE ŚMIECI POSPRZĄTAĆ BAJZEL NAD KTÓRYM NIE PANOWAŁ

ja (2010-11-22 09:35)
droga redakcjo!! a gdzie artykuł : PREZYDENT HILDEBRANDT NIE MA SOBIE RÓWNYCH!! ?? pozdrawiam

Swiezy_oddech (2010-11-22 10:34)
M.Łukowicz ponoc z drobna przewaga nad K.Hildebrantem ..!

Bart (2010-11-22 10:45)
I co Łukowicz łyso Ci ?!?!?!!!!!!

ja (2010-11-22 10:52)
heheee śmieszne 335

nic śmiesznego (2010-11-22 13:07)
do 337, może dla Ciebie śmieszne ale dla tych, którzy potrafią liczyć po prostu oczywiste:Hildebrandt K. 782 głosy, Łukowicz M. 812 głosów.

SKOWROŃSKA NA PREZYDENTA !!! (2010-11-22 13:14)
co do śmiesznych rzeczy: 'najrozsądniejsza' radna w dotychczasowej razdzie miasta, 'królowa dyplomacji' p.Skowrońska znowu jest liderką w ilości zdobytych głosów 835. SKOWROŃSKA NA PREZYDENTA !!!

cutuje (2010-11-22 13:27)
W Wejherowie prezydentem Hildebrandt 11 minut temu ALB / PAP Urzędujący prezydent Wejherowa (Pomorskie), Krzysztof Hildebrandt (KWW Wolę Wejherowo) wygrał w I turze wyborów - wynika z danych Miejskiej Komisji Wyborczej w Wejherowie. Hildebrandt otrzymał 56,76 proc. głosów poparcia. Pozostali kandydaci otrzymali: Maciej Łukowicz (PO) 39,21 proc. głosów, Krzysztof Sokołowski (SLD) 4,12 proc. głosów. 57-letni Hildebrandt będzie rządził miastem po raz czwarty. Jest prezydentem Wejherowa od 1998 roku. Zagłosowało na niego 10 314 osób. Frekwencja w Wejherowie wyniosła 49,25 proc.

ja (2010-11-22 13:28)
a P Skowronskiej tylko gratulowac!!

G20 (2010-11-22 13:49)
Tyle kasy łał,a tu przegrana, ale doktory podniosą opłaty za wstęp do swoich praktyk i będzie OK. A pan Orlex może jak potrafi udać się do sozialamt Kiel i też straty wyrównane.

WW (2010-11-22 13:59)
Uff, trochę kasy się wydało, ale co tam, znaczną część pokrył ratusz a przynajmniej dalej będzie można kręcić lody.

zwykły człowiek (2010-11-22 15:53)
Czyli wiemy, że nic się nie zmienia. Dalej będziemy żyli w mieście w którym rządzi grubiaństwo i drobnomieszczaństwo. Będziemy żyli w mieście, w którym władza ze swojego granitowego pałacu stawia pomniki swojej próżności. Będziemy żyli w mieście gdzie kolesiostwo i lizusostwo będzie determinantą wszelkich decyzji. Będziemy żyli w mieście gdzie interes drobnej grupki klakierów będzie przekładany nad interes ogółu. Będziemy żyli w mieści, w którym jedynym sportem będzie wychwalanie władzy a trenerem będzie sam Prezydent Kozłowski. Będziemy jeździli po nieremontowanych drogach i po zakorkowanym centrum, co wydaje się krokiem słusznym - przecież będziemy mogli podziwiać filharmonię, pomniki języka kaszubskiego, kalwarię, którą mam wrażenie wybudował jaśnie nam panujący Pan Prezydent. Pozostaje się tylko upić... tyle, że nawet tego nie można bo najjaśniejszy Pan zamknął dla naszego dobra sklepy po 22.00. Najlepsze, że 10 314 mieszkańców naszego grodu dało się nabrać. Dało sobie wmówić, że p. Gębarowski to czyste zło przed którym obroni nas tylko prezydent Hildebrandt. Moi naiwni krajanie: przez 12 lat Ci Panowie się dogadywali, spędzali wspólnie czas za granicą, na jachcie, etc. Myślicie, że teraz się nie dogadają? Zresztą polecam się zastanowić, jak wyglądałoby Wejherowo bez ORLEXu? Gdzie mieszkaliby młodzi Wejherowianie? Zapewne w WTBSie. Może mi tylko ktoś przypomnieć ile wybudowali mieszkań przez ostatnie 12 lat? Życzę nam Wszystkim lepszego jutra, obyśmy skończyli lepiej niż Żarów za czasów p. Chlebowskiego, bo z tego co widzę, nasza przyszłość jest w rękach próżnych egocentryków zapatrzonych w siebie niczym pewna bohaterka baśni braci Grimm.

ZANIEPOKOJONY MIESZKANIEC (2010-11-22 17:19)
SERDECZNE POZDROWIENIA DLA PANA CZARODZIEJA ŁUKOWICZA!!!! WIELKI KAMIEN Z SERCA GDY DOWIEDZIALEM SIE O WYNIKU!!!! JEDNO SZCZEŚCIE ZE WYGRALI LUDZIE SPRAWDZENI KTORZY POTRAFIA PROWADZIC KAMPANIE WYBORCZA W SPOSÓB RZETELNY KONKRETNY I PRZEDEWSZYTSKIM UCZCIWY!!!!! JESTESMY WOLNI OD ŁUKOWICZA OD ORLEXU KTÓRY CIAGNĄŁ SZNURKI SWOJEJ CAŁEJ "PO" MARIONETKI. JEDEN WIELKI WSTYD TEN CZŁOWIEK PRZYNIÓSŁ NASZEMU MIASTU. NAJPIERW ZA PARADOWANIE Z PONCYLJUSZEM I GRANIE GŁUPICH UŚMIESZKÓW DO TELEWIZJI. POTEM ZA ROZSŁAWIENIE NASZEGO MIASTA PRZEZ OKALECZENIE MŁODEJ NIEWINNEJ SZWEDK CZYŻ NIE?? WTEDY JAKO MIESZKANIEC MIASTA WEJHEROWA CZUŁEM PO PROSTU WSTYD ZE MAMY TAKIEGO KANDYDATA NA WEJHEROWO. JEDNO SZCZEŚCIE ZE PRZEGRAŁ :) JEDNAK NADAL CZUJE NA PLECACH ODDECH TEJ OBŁUDY CHECI ZWYCIEZSTWA ZA WSZELKA CENE TYCH KŁAMSTW TYCH GAZETEK WTYKANYCH NA KAZDYM ROGU DO RĘKI DO KOSZYKA W SKLEPIE (JEDNO SZCZEŚCIE ZE MAM KOMINEK W DOMU). NADAL CZUJĘ WIELKI WSTRĘT, ODRAZĘ DO TYCH LUDZI NIE TYLKO PSYCHICZNY ALE WRĘCZ FIZYCZNIE ROBI MI SIE NIEDOBRZE JESZCZE CHCIAŁBYM ZŁOŻYC SERDECZNE POZDROWIENIA CAŁEJ ŚMIETANCE "PO" CAŁEJ PRZEGRANEJ ŚMIETANCE "PO", TYM PSEŁDOKIBICOM Z "GRYFA" KTÓRZY NISZCZYLI PLAKATY WYBORCZE MYSLAC ZE W TEN SPOSÓB DADZA RADE JAKOS NIE WIEM CZY OGRANICZYC WIEDZE WYBORCOW CZY CO..... PO POROSTU WNIOSEK JEST JEDEN WYGRAŁ LEPSZY kRZYSTOF HILDEBRANDT I LEPSZE WOLĘ WEJEHROWO !!!PANIE PREZYDENCIE SPEŁNIŁ PAN SWÓJ OBOWIĄZEK WOBEC NAS MIESZKAŃCÓW. DZIEKUJEMYGRATULACJE

ZANIEPOKOJONY MIESZKANIEC (2010-11-22 18:55)
I CO PANIE RUSZEWSKI?? NIE WYSZŁO??:d:d JEST PAN W TEJ CHWILI NA DNIE

wej-hair (2010-11-22 19:41)
Zaniepokojony mieszkańcu - nie wiem skąd ci takie banialuki przychodzą do głowy jakie wypisujesz, ale ja jestem dopiero zaniepokojony że mogliśmy mieć zmianę i domieszkę świeżej krwi a tu nadal stara klika się dzisiaj poklepuje po ramionach i cieszy że znowu udało się koryto utrzymać. Cztery lata szybko miną i prędzej czy później szczęka ci opadnie.

Krysia (2010-11-22 20:58)
ZGODA BUDUJE TAKIE CHASŁO MA PO JAK IDZIE DO WYBORÓW I JAK WYGRYWA A CO TERAZ JAK PRZEGRAŁO ? W GDYNI TEŻ PREZYDENT BYŁ PONIŻANY PRZEZ PO A MIMO TO WTGRAŁ MIMO ,ŻE BEZPARTYJNY

BIEDNE WEJHEROWO!!!! (2010-11-22 21:48)
no panie zaniepokojony mieszkancu gratuluje wyboru wole wejherowo i jego prezydenta hildebrandta i nie dodam nic wiecej poza tym,iz slusznie jest pan zaniepokojony-ja tezbo kolejne 4 lata sa w plecy jesli chodzi o inwestycje dla zwyklych mieszkanców a nie tylko czlonkow,dzialaczy,kolegów z wole wejherowo.wszystkiego dobrego-mieszkaniec ulicy hildebrandta, kozlowskiego i wole wejherowo-nie ma takiej?-owszem jest takich ze 30 km w wejherowie.pozdrawiam!!!!!

WOLE WEJHEROWO? (2010-11-22 21:57)
TAK,TAK PRAWIE 30 KM NIEUTWARDZONYCH ZABLOCONYCH ULIC!!!!!! ULIC HILDEBRANDTA,KOZLOWSKIEGO I CALEGO WOLE WEJHEROWO!!!!! ALE SA INNE WAZNE,WRECZ NIEZBEDNE INWESTYCJE DLA NAS WEJHEROWIAN WSZAK JESTESMY WSZYSCY MELOMANAMI I MALU QUIZ: ILE Z TYCH 30 KM ULIC ZOSTANIE UTWARDZONYCH PRZEZ NAJBLIZSZE 4 LATA RZADOW WOLE WEJHEROWO? ODP. 1.5 KM POD WARUNKIEM IZ DOSTAL SIE JAKIS NOWY RADNY DO RADY MIASTA Z WOLE WEJHEROWO I JEMU TRZEBA BEDZIE ZAPEWNIC GODZIWY DOJAZD DO URZEDU.

ZANIEPOKOJONY MIESZKANIEC (2010-11-22 22:05)
EH PANIE RUSZEWSKI SKĄD TYLE NIENAWIŚCI W PANU I W WAS WSZYSTKICH POWCACH??

pati (2010-11-23 01:22)
Gratulacje dla Pana Hildebrandta,a przede wszystkim dla mieszkańców Wejherowa,którzy nie dali się zmanipulować najbrzydszą kampanią,jaką to miasto widziało.Mieszkańcy miasta bez wady wzroku widzą jak przez 12 lat zmieniło się ich otoczenie.Efekt-kredyt zaufania na następną kadencję udzielony K.Hildebrandtowi.Pozdrawiam wszystkich dobrze życzących naszemu miastu.

demokles (2010-11-23 08:35)
USZANOWAĆ WYNIK DEMOKRACJI

wej-hair (2010-11-23 09:00)
Nasze drogi i inne inwestycje właśnie będziemy spłacali w formie filharmonii - ciekawe ilu entuzjastów tej budowy z forum i nie tylko będzie z niej korzystać a nie tylko ,,podziwiać" z zewnątrz. I jeszcze jedno , w momencie otwarcia filharmonii i przy każdej imprezie w niej będziemy świadkami kompletnego zakorkowania Wejherowa , GRATULUJĘ POMYSŁU.

bardzo zaniepokojony mieszkaniec (2010-11-23 09:22)
Szanowna redakcjo Faktów - mam nadzieję, że po wyborach Fakty będą nadal wydawane, bo jak na razie to jedyna prasa w mieście niesterowana przez ratusz. Proszę o dogłębne śledztwa dziennikarskie naświetlające wszelkie nadużycia władzy. Jak pokazały dotychczasowe doświadczenia jedynie wyciąganie brudów ratusza na światlo dzienne i podawanie do szerokiej wiadomości może uchronić miasto przed pogrążeniem się w mroku bezkarnej, absolutnej władzy WW i spółki Hildebrandta.

kali (2010-11-23 13:36)
A BOŻE tu to się uśmisć można:D fakt - gazeta?? Prosze nie obrazac innych gazet!! to najwyzej hm.. popier do d...! a TY ZANIEPOKOJONY MIESZKANCU jesli czytasz takowa "gazete" to hmmm... no cóż bez urazy ale świadczy to o Twoim poziomie!!!!!!! tragedia

pośmiać się można... (2010-11-23 13:38)
WEJHEROWIANKO może pochwal się wynikiem wyborczym, co??

pyton (2010-11-23 20:09)
Jaka ulga. Łukowicz NIE będzie prezydentem. Ale to nic. Zreformuje za to służbę zdrowia - w końcu to prężny manager. A kiedy będzie kolejne spotkanie z Jarosławem Kretem . Żona chciała iść. Mam nadzieję, że to nie była kiełbasa wyborcza ;)

Wyborca (2010-11-23 22:06)
Jak nasz najlepszy manager następne zdjęcie zrobi sobie z Bolkiem i Lolkiem to ma szanse w następnych wyborach że na niego zagłosuje.

pyton (2010-11-24 00:34)
a może lepiej fota z Pomysłowym Dobromirem - to popływamy parostakiem po rzece Redzie, która będzie uchodzić do Oceanu Atlantyckiego .... Piękny sen ;)

Colombo (2010-11-24 00:38)
Strona www.maciejlukowicz.pl się nie aktualizuje :( Czyżby awaria - brak aktualności - hi,hi,hi

kali (2010-11-24 12:05)
PYTON!! Ty to masz pomysły...:D prawie jak nasz najlepszejszy menadzer.... ...teraz na sesji usiadzie koło naszego najlepszego ( znowu okreslenie samozwańcze) Specjalisty i beda kombinować co by tu coś "madrego" powiedziec... ojjjj bedzie śmiesznie!!!

kibic (2010-11-25 18:21)
Prośba do administratora!Już po ptokach czas majdan zwinąć.A PAN M.Ł.do pracy.A Redaktorze Naczelny EKSPRESSU podać jaki jest harmonogram spotkań popierających znanych osobistości Miasto Wejherowo na m-c GRUDZIEŃ 2010r. bo już panu M.Ł. to już dziękujemy.

Zolo (2010-11-26 22:16)
I co warto było bruździć? Gdzie są wasze gwiazdy: ta czarna, z tym politycznym ADHD, co pisywała po 10 komenatrzy dziennie na wszystkich forach, i ten wasz redachtor, co drukował swoją ulotkę z nawiskiem na pół strony? Pytam się gdzie oni teraz są, razem ze swoim Człowiekiem Roku? Odpowiadam: w niebycie - tam gdzie ich miejsce, czyli nigdzie. I może to wreszcie czegoś was nauczy, choć bardzo w to wątpię. Szkoda było na to kasy i fatygi. Można byłoby za to ładną ulicę w Wejherowie wybudować. A tak poszło w komin i śmierdzi. Żałosny obciach. Tragifarsa. Bulgot w nocniku na resorach.

woj (2010-11-27 11:34)
Drodzy zwolennicy WW i Hildebrandta - skąd w Was tyle nienawiści? Rozumem, że przykład idzie z góry, jak to poniżej podaliście. Wybrany przez Was prezydent i radni dali tego dowód w poprzednich kadencjach. Nienawiść, buta i zakłamanie. Traktowanie miasta jak własnego, prywatnego folwarku, ignorowanie głosu i potrzeb mieszkańców, nepotyzm i dorabianie się z moich podatków. Tylko tego się można po nich spodziewać. Pierwszy raz ktoś dał Wam możliwość wypowiedzenia się, nieocenzurowane forum faktów ujawniło Wasz stosunek do współmieszkańców. Czy teraz rozpocznie się budowa zamkniętego getta dla zwolenników uczciwych, przejrzystych rządów, wolności słowa demokratyczego zarządzania miastem? A może poprostu wszystkich ich wymeldować i niech się sami z miasta wyniosą?

nie-wole-wejherowianin (2010-11-27 11:49)
kwituje poprzednie wpisy jednym stwierdzeniem-TAKI POZIOM REPREZENTUJE WOLE WEJHEROWO JAKA JEST KULTURA WYPOWIEDZI JEGO CZLONKOW LUB ZWOLENNIKOW!!!!. A ta kultura przedstawia sie ponizej w całej okazałosci.Apropo za banery hildebrandta i zaklejenie miasta jego wizerunkami to dopiero mozna niezla ulice zrobic-moze smiechowska?,moze kolejowa?,moze jana z kolana?moze jasna? moze traugutta? moze kołłataja?moze brzozową? moze leśną? to kilka pomyslów z 30 kilometrow takich ulic ,ktore ciagle sa do zrobienia!!!!! mam tylko nadzieje,ba chce w to wierzyc ,ze sam za nie placił a nie obarczyl kampania swojej osoby mieszkancow wejherowa-czyli, ze nie zostala sfinansowana z pieniedzy urzedowych.

ciekawski (2011-08-25 23:31)
A kto będzie "Wejherowianinem Roku 2011"?

Bacardi (2011-08-27 11:54)
Już chciałem przejśc na ten portal,a tu patrzę Maciej Łukowicz i jego kolesie -nie dziekuję,

antyPOeta (2011-08-28 12:05)
Był raz kandydat Łukowicz / "Niezależny" jak gra z nut / Ze spotkań w knajpie on zrobił / Swój główny wyborczy atut // Nie pomógł banita z PiS-u / Ani nieszczere "fair play" / Ni sterty gazetek bez liku / Skoro "menedżer" był kiep // Zostaje tytuł "wpływowy" / Oraz POwyborczy kac / Po co ten zbędny ból głowy? / Czy warto się było babrać?

Lila (2011-09-28 17:16)
Ale sie w bambuko zrobili z tym Łukowiczem, czy Łukowskim, parodia wejherowskiej PO z dwoma Jurkami na czele.

tomas (2011-10-17 14:10)
Łukowicz to niech sobie lepiej da na wstrzymanie!!!<br />Hildebrand jest bardzo<br />dobrym Prezydentem.

oleg (2011-10-19 19:26)
Bedzie? chciał byc i nici Krzysztof jest OK