wtorek, 6 grudnia 2022 • Imieniny Mikołaja i Emiliana

Jeszcze bardziej komfortowo

Autor: GWE24.pl • 10 grudnia 2015 • 0 0

2015-12-11_1.klasa_eip_pkp_intercity.jpg

PKP Intercity podnosi komfort podróży w 1 klasie pociągów Express InterCity Premium (EIP). Już od 13 grudnia br. wybierający podróż w klasie 1, poza napojami i słodką przekąską, otrzymają posiłek z dedykowanego im menu, dostęp do prasy codziennej czy chusteczkę odświeżającą. Do dyspozycji będzie także dodatkowy personel pokładowy, który pomoże m.in. we wsiadaniu/wysiadaniu z pociągu, lokowaniu bagażu czy znalezieniu odpowiedniego miejsca.

-Nowy standard usług w 1 klasie to odpowiedź na potrzeby naszych pasażerów. Nie mamy tu na myśli wyłącznie osób podróżujących w celach służbowych. Podróżni wybierający 1. klasę oczekują niestandardowej oferty i serwisu na najwyższym poziomie - mówi Jacek Leonkiewicz, prezes zarządu PKP Intercity. - Pracując nad nową propozycją bazowaliśmy na codziennych spotkaniach z podróżnymi czy wynikach badań satysfakcji. Podpatrywaliśmy także rozwiązania dostępne za granicą - dodaje.

Na potrzeby pasażerów nowej 1 klasy pociągów EIP powstało specjalne menu. Przygotowano ofertę śniadaniową (serwowaną do godz. 12:00) oraz obiadową. W tej ostatniej pasażer będzie miał do wyboru jedno z trzech dań. Menu poszczególnych zestawów będzie się zmieniać co 2 tygodnie. W pierwszej odsłonie menu śniadaniowego pojawią się rogaliki francuskie podawane na ciepło z konfiturą wiśniową lub jajecznica z kurkami. W ramach obiadu obsługa zaoferuje schab saute z duszonymi kurkami, makaron penne ze szpinakiem, suszonymi pomidorami, oliwkami i serkiem mascarpone lub sałatkę z kaczką i sosem musztardowo-miodowym. Wszystkie posiłki będą podawane na porcelanowej zastawie. Nowa oferta pojawi się także w 1 klasie pociągów Express InterCity (EIC). Dla podróżujących pociągami EIC przygotowano, poza standardowym poczęstunkiem (napój + słodka przekąska), dodatkowo wytrawną przekąskę. W ofercie znajdzie się tortilla z kurczakiem, tortilla z jajecznicą lub sałata z kurczakiem i grzankami. W związku z wysokim popytem na bilety w 1 klasie EIP i EIC oraz ze względu na podwyższenie standardu, ceny na przejazdy 1 klasą pociągów ekspresowych ulegną zmianie. Średnia cena biletu w klasie 1 pociągu EIP zostanie podwyższona o ok. 19%, natomiast w pociągu EIC o 10%.

 


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.