niedziela, 2 października 2022 • Imieniny Teofila i Dionizego

Elektrownia jądrowa coraz bliżej?

Autor: GWE24.pl • 4 listopada 2015 • 1 0

2015-11-06_elektrownia.jpg

Postępowanie ma wyłonić kluczowe elementy budowy elektrowni jądrowej w Polsce: partnera strategicznego przedsięwzięcia, technologię reaktora i generalnego wykonawcę.


To jeszcze nie wszystko. Postępowanie zintegrowane ma pomóc wybrać także usługi wsparcia w zakresie eksploatacji i utrzymania ruchu elektrowni, dostawy paliwa oraz finansowanie dłużne.
Procedury te mają się zakończyć w 2019 r. Ten sam czas PGJ EJ 1 ma na uzyskanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, ustaleniu lokalizacji, a także zdobycia pozwolenie na budowę.


Pytanie zasadnicze brzmi jednak, czy nowy rząd, utworzony przez Prawo i Sprawiedliwość, będzie kontynuował prace zmierzające do budowy elektrowni jądrowej w Polsce.


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

klawóz (2015-11-09 16:35)
dwa lata .dyr. organizator --po 52 tyś /m-c iiii ..zrezygnował ..teraz następny ---.-kto ja .?---perpetum --prąd ..o koperniku --wie prawie każdy maturzysta ......aaa ----wiatr .i połamane drzewa na --kompozyt próżniowy ---i jachty za ojro na konto w szwajcarii --bo nikt oficjalnie nie wie o --kompozyt próżniowy ...---zapałki z drzewa liściastego styropian w granulkach --klej ----i ..podciśnienie ----umieszczamy ,,worek'' z mieszaniną w odpowiednio ukształtowanym pojemniku .i wyciągamy powietrze ..====kompozyt podciśnieniowy===.skowroński stanisław ..węgry ul. mickiewicza 4.--55-020 żórawina.