niedziela, 20 września 2020 • Imieniny Filipiny i Eustachego

Dzień bez Długów w Gdańsku

Autor: GWE24.pl • 12 listopada 2015 • 0 0

2015-11-12_urzadpracy.jpg

Problem zadłużenia dotyczy wielu Polaków. Tylko Grupa KRUK obsługiwała w III kwartale 2015 roku ponad 37000 spraw mieszkańców Gdańska. Dla tych wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać o swojej sytuacji finansowej, Grupa KRUK już po raz siódmy organizuje Dzień Bez Długów. W tym roku inicjatywa zawita także do Gdańska, gdzie we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy oraz Stowarzyszeniem Krzewienia Edukacji Finansowej zostanie uruchomiony specjalny punkt doradczy. Dzień bez Długów to dobry moment, aby poznać i zrozumieć przyczyny swoich problemów finansowych.

-17 listopada to doskonała okazja dla tych, którzy dotychczas odsuwali od siebie problem zadłużenia. Pora stawić mu czoła i w ten sposób rozpocząć nowy etap w życiu. Dzień bez Długów to czas, aby poznać i zrozumieć przyczyny problemów finansowych oraz znaleźć sposoby na ich spłatę – podkreśla Karolina Duniec z Grupy KRUK.

Dzień bez Długów jest częścią kampanii edukacyjnej „Nasze Długi”, która ma na celu podniesienie świadomości Polaków w zakresie zarządzania własnymi finansami, odpowiedzialnego zadłużania się oraz skutecznego radzenia sobie ze spłatą zaległości.

Konsultacje w Powiatowym Urzędzie Pracy

Już we wtorek, 17 listopada (wtorek) Grupa KRUK zaprasza do Powiatowego Urzędu Pracy przy ulicy 3 Maja 9 w Gdańsku. Od godziny 8:00 do godziny 14:00 doradcy Grupy KRUK oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej będą odpowiadali na pytania, jak radzić sobie z problemem zadłużenia. W punkcie konsultacyjnym będzie również możliwość bezpłatnego sprawdzenia informacji o sobie w Rejestrze Dłużników ERIF. Każdy odwiedzający otrzyma pakiet przydatnych materiałów, które ułatwią mu lepsze zarządzanie domowym budżetem. Wybór Gdańska jako miejsca akcji nie jest przypadkowy – to pierwsze w Polsce miasto, które na szeroką skalę postanowiło wesprzeć mieszkańców w walce z zadłużeniem, m.in. poprzez zainaugurowany w październiku Program Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcie Osób Zadłużonych. Dodatkowo tego dnia odbędą się inne inicjatywy: Miasteczko wolne od długów – porady prawne i psychologiczne informacyjne udzielane przez Fundację Zaradni, Kredyt Inkaso i Kancelarię Prawniczą Forum; Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprosi do współpracy Spółdzielnie Mieszkaniowe przy akcji Zadłużenia Czynszowe; a Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych zorganizuje dzień otwarty skierowany do dłużników czynszowych w mieszkaniach komunalnych.

-Miasto Gdańsk stara się rosnącym problemom zadłużania wyjść naprzeciw. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego włączenia się w Gdański Dzień bez Długów – podkreśla Piotr Olech, Zastępca Dyrektora ds. integracji społecznej w Urzędzie Miasta Gdańska.

 


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.