sobota, 31 lipca 2021 • Imieniny Ignacego i Heleny

Biblioteka powiatowa oficjalnie otwarta

Autor: GWE24.pl • 14 grudnia 2015 • 0 0

2015-12-11_dsc03457.jpg

Ksiądz prałat Tadeusz Reszka poświęcił pomieszczenia biblioteki, po czym Barbara Gusman, dyrektor biblioteki, Gabriela Lisius, starosta wejherowski, Krzysztof Hilbebrandt, prezydent Wejherowa oraz Marcin Pliński, rektor Kaszubsko Pomorskiej Szkoły Wyższej przecięli wstęgęsymbolizującą otwarcie placówki. Inaugurację uświetnił wernisaż obrazów Longiny Wysockiej, prezesa Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Wejherowie oraz występ Kaszubskiego Kabaretu Kuńda, czyli tegorocznych laureatów Powiatowej Nagrody Remusa, Patryka Mudlawa oraz Adama Hebla.

 

Biblioteka w swojej ofercie posiada zbiory regionalne, klasykę polską i obcą, książki popularno-naukowe, ciekawy księgozbiór dla dzieci i młodzieży oraz nowości wydawnicze. Czytelnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu w strefie WiFi. W zbiorach biblioteki znajduje się znaczący księgozbiór z różnych dziedzin przyjęty w formie umowy użyczenia od KPSW.

 

Placówka zaprasza czytelników na bogaty wachlarz bezpłatnych zajęć edukacyjnych, spotkań autorskich, których lista w najbliższym czasie dostępna będzie na stronie internetowej biblioteki oraz na Facebooku.

 

Ponadto w Bibliotece znajduję się nowoczesny i przyjazny kącik dla najmłodszych, zachęcający do dobrej zabawy z książką. W placówce pojawiło się miejsce na Bookcrossing jako niekonwencjonalnej formy szerzenia czytelnictwa. Z chwilą otwarcia ruszyła usługa skierowana do osób chorych, starszych i niepełnosprawnych tzw. "Książka do domu", która będzie dostępna dla ludzi nie mających możliwości przybyć do placówki o własnych siłach. Usługę będzie można zamówić telefonicznie lub mailowo.


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.