środa, 23 czerwca 2021 • Imieniny Wandy i Zenona

2012 okiem fotoreportera

Autor: GWE24.pl • 30 lipca 2013 • 0 0

2013-07-30_zaproszenie-na-wernisaz_mediagdansk.jpg

Od 2 do 21 sierpnia w Galerii Fotograficznej Manhattan w Gdańsku potrwa wystawa prac nagrodzonych w 9. edycji konkursu fotograficznego BZ WBK Press Foto. Wśród prezentowanych najlepszych polskich fotografii prasowych 2012 roku nie zabraknie zdjęć cenionych i wielokrotnie nagradzanych fotografów – Marcina Kalińskiego, Łukasza Dejnarowicza, Kacpra Kowalskiego, Piotra Wittmana oraz Adama Warżawy.

Wystawa, która w sierpniu zagości w Gdańsku, prezentuje przekrój najważniejszych wydarzeń roku 2012, udokumentowanych przez najlepszych polskich fotografików prasowych. Prócz wielkoformatowych wydruków ekspozycja została wzbogacona o multimedialną instalację, która pozwala jeszcze dokładniej przyjrzeć się pracom, a dzięki temu mocniej przeżyć i lepiej zrozumieć emocje i pasje uchwycone obiektywem przez autorów zdjęć.

Wystawie prac towarzyszą dwudniowe bezpłatne warsztaty fotograficzne prowadzone przez Kingę Kenig – jurorkę konkursu i fotoedytorkę „Dużego Formatu” Gazety Wyborczej, autorkę bloga poświęconego fotografii blindspot.blox.pl. Już teraz organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w spotkaniu pogłębiającym wiedzę z dziedziny fotografii, które odbędzie się w Gdańsku w dniach 2 i 3 sierpnia w gdańskiej Galerii Fotograficznej Manhattan, CH Manhattan przy ul. Grunwaldzkiej 82, II piętro lok 10. Zgłoszenia można przesyłać już teraz, wysyłając wiadomość na adres: biuro@bzwbkpressfoto.pl z dopiskiem „Warsztaty fotograficzne – Gdańsk”. Warsztaty odbędą się w piątek, 2 sierpnia, w godzinach 13:00-17:00 i w sobotę, 3 sierpnia, w
godzinach 10:00-18:00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Więcej informacji na temat programu warsztatów udziela biuro konkursowe BZ WBK Press Foto. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej konkursu pod adresem: www.bzwbkpressfoto.pl


Opinie

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.